Laxní definice pravidel.

Sem můžete přidávat svoje tipy na vylepšení našeho fóra
Odpovědět
Uživatelský avatar
Graetz
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 10
Reputace: 0
Registrován: 18.6.2020 9:13
Laxní definice pravidel.

Příspěvek od Graetz »

Zdravím, nedávno jsem založil vlákno s diskuzí, zde - vlivem průmyslu 2.0 a podobných jevů - uvolněná pracovní síla získá uplatnění ve výzkumu, např. tom, souvisejícím s kosmonautikou.

Téma byla smazáno správcem jako irelevantní příspěvek.

Ať nad danou problematikou dumám ze všech možných úhlů, kosmický výzkum podle mě patří na fórum a kosmonautice.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Laxní definice pravidel.

Příspěvek od Dugi »

Nevím, proč tady to téma otevíráš, když jsem ti na stejnou otázku odpovídal včera večer pomocí soukromé zprávy. Ale pokud máš tak krátkou paměť, zkopíruju ti sem své odpovědi, aby sis je mohl přečíst ještě jednou.

Odpověď 1:
Je absolutně jedno, jestli si myslíš, nebo věříš, zda to tam patří, nebo ne. Já ti oznamuju, že to na naše fórum nepatří a tím to hasne. Nediskutuju o tom, oznamuju ti to a to je podstatný rozdíl.

Odpověď 2:
Řeknu ti to jednoduše. Máme tu stovky uživatelů a všichni tak nějak přirozeně chápou, kde ta hranice leží. Pro ně to rozhodně není těžké definovat. Už jen to, že ty k tomu potřebuješ jakýsi kodex, leccos naznačuje. Pokud nezvládáš sám bez kodexu vyhodnotit, kde ta hranice leží a snažíš se pomocí vlastních tzv. oslích můstků hledat styčné body, pak zřejmě nejsme fórum, které hledáš. Víc k tomu nemám co říct, nalož s těmi informacemi podle vlastního uvážení. Nejsme fórum, které vodí uživatele za ručičku. Chceme, aby naši uživatelé sami cítili, co ještě ano a co už ne.
Ale abych ti tedy dal nějakou konkrétní radu - jsme o kosmonautice, ne o filosování. Nás zajímá, co se děje ve skutečných letech do kosmu, jaké objevy se dělají, jaké mise se chystají. Řešíme techniku a ne to, jak by reagovala společnost na stav, kdy by nastalo něco. To je mlácení prázdné slámy o ničem, které se hodí tak maximálně do nějakých sci-fi povídek. Ale to fakt není náš obor. Teď už je snad vše jasné.

Odpověď 3:
Pokud z mé minulé zprávy nedokážeš pochopit, o čem se u nás diskutuje a o čem ne, pak se nemáme o čem bavit. Zcela jasně jsem ti napsal, čemu se věnujeme a o co už je mimo náš tematický rámec. Pokud to nechápeš, pak není problém na mé straně. Já už to srozumitelněji napsat nedokážu.
A pokud nechceš riskovat, že ti smažu vlákno, které je mimo téma, tak bude asi nejlepší, když se tomu riziku úplně vyhneš a raději k nám nic nenapíšeš. Čím víc si s tebou píšu, tím víc cítím, že jsi tak nějak nepochopil, o čem náš web je, čemu se věnujeme a možná bude pro obě strany lepší, když si najdeš nějaké jiné fórum, kde nebudou vágní pravidla tolik omezovat tvé smysluplné věty. U nás bys po několika smazáních stejně dostal ban, protože by šlo o opakované porušování pravidel.
Na tuhle zprávu nemusíš odpovídat, protože pro mne tahle diskuse skončila. Informace o tom, jak to u nás chodí jsi dostal. Je jen na tobě, jak se k tomu postavíš a jaké následky to pak z mé strany přinese. Pokud budeš diskutovat k tématu jako stovky ostatních, nebudeš se mnou mít problém, pokud budeš pokračovat v diskusi mimo téma, budu muset zasáhnout. Informován / varován jsi byl a teď už je to na tobě.
Na další zprávy na toto téma už odpovídat nebudu, tak si ušetři psaní odpovědi.

--------------------
Netuším, o co se snažíš tím, že zakládáš tohle vlákno. Myslel jsem si, že po včerejších zprávách je v tomto směru vše jasné a uzavřené. Tady prostě není o čem diskutovat. Je fakt jedno, zda si ty myslíš, že to sem patří nebo ne. Zjevně máš problém s chápáním nepsaných pravidel a řídíš se stylem, co není zakázáno, je povoleno. Ale tak to u nás nechodí. Jestli si myslíš, že to nějak zlepší tvůj obraz, tak se mýlíš. Já nemohu za to, že nechápeš to, co jsem ti napsal do SZ a co ostatní uživatelé normálně vycítí. Zatím jsi fakt na nejlepší cestě naše fórum opustit. A tentokrát už varuju trochu důrazněji.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Graetz
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 10
Reputace: 0
Registrován: 18.6.2020 9:13
Re: Laxní definice pravidel.

Příspěvek od Graetz »

Ty stále nechápeš, že systém "Já to tak nějak bei oko odhadnu, že to je takle." je neefektivní a nespolehlivý.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Laxní definice pravidel.

Příspěvek od Dugi »

Náš web, naše pravidla. Už nám to takhle funguje přes deset let, takže nemusíš mít strach, my to tímhle neefektivním a nespolehlivým systémem nějak zvládneme. Tady není o čem diskutovat. Pokud to nezvládáš pochopit, pak asi fakt bude lepší, když se rozloučíme a půjdeš jinam, kde mají podle tebe lepší styl.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Graetz
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 10
Reputace: 0
Registrován: 18.6.2020 9:13
Re: Laxní definice pravidel.

Příspěvek od Graetz »

Když parafrázuji ten citát na tvém profilu:
""Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ...""

"Názorová integrita je základ, ale kdo nedovolí diskuzi, nikdy nepřekročí svůj vlastní stín."
Uživatelský avatar
Squierik
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 401
Reputace: 332
Registrován: 6.6.2018 11:23
Re: Laxní definice pravidel.

Příspěvek od Squierik »

Nikto ti diskutovať nebráni a ani nemusíš mať názor vačšiny na tomto fóre. Ale diskutuj o technike, to je všetko.
RoliD
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 80
Reputace: 19
Registrován: 3.10.2012 20:09
Kontaktovat uživatele:
Re: Laxní definice pravidel.

Příspěvek od RoliD »

Skvělá ukázka trolení a nepochopení základního pravidla: "Co řekne administrátor fóra platí."
Jakékoli rozklady a disputace směrem za adminem je prostě jen další trolení a důvod pro ban.
Tedy doporučuji to odbýt slovy: "ok chápu" a dál se v tom nenimrat a nemařit čas nikoho dalšího a hlavně ne admina.
--------------------------------
Android Forum pro vaše mobily: https://androidforum.cz
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Laxní definice pravidel.

Příspěvek od Dugi »

A hlavně těmihle dětinskými rozbory a filosofováním ničeho nedocílíš. Tedy ano, docílíš toho, že nasbíráš tolik prohřešků, že se propracuješ k banu. Zatím jsi na nejlepší cestě. Pamatuj si, že hlavou zeď neprorazíš. Pravidla našeho fóra nevyhovují tobě, ale stovkám lidí ano. Opravdu si myslíš, že se kvůli menšině bude většina přizpůsobovat? Ano, dnes je to moderní, ale my na tenhle bláznivý vláček naskakovat nebudeme. Nelíbí se ti to? Fajn, na to máš právo, nemusíš sem chodit. Ale nechtěj, aby se naše pravidla, která fungují dobře už dlouhé roky měnila jen proto, že ty nejsi schopen je pochopit. To není problém náš, ale tvůj. Klidně si založ vlastní web, kde budou platit tvoje pravidla.
Tímto považuji tuto diskusi za ukončenou, jelikož si obě strany již zcela vyjasnily své postoje, ze kterých nemíní ustoupit. Pokračování v diskusi by tedy bylo ztrátou času a také by bylo považováno za nerespektování nařízení vedení fóra. Díky za pochopení.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Připomínky a návrhy“