Diskuse o videích na fóru

Sem můžete přidávat svoje tipy na vylepšení našeho fóra
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Evropští astronauti

Příspěvek od vai777 »

V první řadě bych Dugiho poprosil o přesunutí téhle diskuse do jiného vlákna, třeba "Jak to tady vlastně chodí" nebo podobného. O astronautech ESA to posledních pár desítek hodin moc není. :)

Podle mého názoru občas ptpc skutečně sklouzává ke spamu, na druhou stranu si však myslím, že se zbytečně zvedly emoce, které nesvědčí nikomu a ničemu. Možná by bylo prozatím nejlepší alespoň zkusit navrhovaná kompromisní řešení situace - buď prosím zkus, ptpc, dávat do vláken jen opravdový "výběr z hroznů", nebo možná stojí za pokus udělat buď jednotné vlákno čistě pro videa, eventuálně vlákna s videi ke každé misi. To můžeš, ptpc, udělat i sám. Zkusme to a uvidíme, jak to bude fungovat.

Marian a Rado - není dobré rohodovat se s horkou hlavou. Martin přestřelil, na druhou stranu mu Dugi okamžitě dal mantinely. Já bych za celou záležitostí udělal tlustou čáru.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Evropští astronauti

Příspěvek od Dugi »

Diskusi samozřejmě přesunu, ale až bude ukončena (řekněme až do ní nikdo nenapíše třeba tři dny). V tu chvíli uvidím, že si diskutující strany vyříkaly vše, diskuse je ukončena a mohu ji přesunout. Zatím k tomu bohužel nedošlo.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1898
Reputace: 734
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: Evropští astronauti

Příspěvek od MaG »

Koukám, že to tu Dušan nechal. Předchozí příspěvky jsem psal z tabletu, takže jsou takovou slovní zkratkou. Takže pokud to vyznelo urážlivě, tak se omlouvám, ale ty příspěvky mimo téma tu být neměly. Mladé a na fóru služebně mladší bych rád poprosil, aby si má slova nebrali osobně, ale aby především krotili emoce a psali míň mimo téma. Doufám též, že všichni pochopili, že jsem nemířil na uživatele s přezdívkou ptpc, to je kluk, který se s námi viděl i osobně a i když má specifický styl příspěvků, nikdy by si nezasloužil křivého slova.
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Evropští astronauti

Příspěvek od Wopat »

Dovolím si vyjádřit se k tomuto tématu ještě jednou a to vzhledem k návrhům, které tady padly. S dovolením ale využiju citací (včetně citací z minulého roku), protože si myslím, že když to takhle spojím, tak to bude hovořit za vše. Snad se nikdo neosype z délky tohoto příspěvku ;) Věřím ale, že takto pohromadě to může vést k procitnutí z mylné představy, že nekonečné kopírování a tapetování je pro většinu zdejších uživatelů přínosem.
MaG píše:Občas mi to přijde, že jsme tu jak na druhém Youtube. U mě už pomalu přestává fungovat protiargument, že to nemusím číst. To samozřejmě dělám, ale kvůli tomu, že sem tam nějaké video mě zaujme, musím poctivě proklikat i 90% témat, která obsahují videa, která bych si nepustil.
modelar píše:Podobnú vec som sem chcel napísať už dávnejšie, ale nechal som to tak keďže som si myslel že to vadí iba mne. Keď vidím vo vlákne nový príspevok od ptpc tak ho už ani neotváram pretože mi je jasné že tam bude iba odkaz na video.
vai777 píše:Jsem všema deseti pro. Je fakt, že třeba ptpc má u mnoha videí popis, ale občas mám dojem, že ta kvantita je už docela hodně přepísklá na úkor kvality.
vai777 píše:Přimlouval bych se třeba za samostatné vlákno (eventuálně sekci) čistě s videi a do těch ostatních vláken dávat jenom jakýsi "výběr z hroznů".
Rubicius píše:Místy mi přijdou některá vlákna jako pouze videopřenosy. Si to představte, otevřete vlákno a je to jen video za videem. Místy bych to i okomentoval, ale to mi zase přijde proti videím jako moc malo, tak to neudělám a komentář si odpustím.
Vaclavik píše:Už jsem to několikrát řekl při různých osobních setkáních, takže můj názor na videa je známý a jsem rád že nejsem sám. Vkládaná videa (až na výjimky, které se vždy najdou) by měla být doplňkem psaných informací, o kterých se zde na fóru diskutuje. Totéž platí také pro obrázky, byť ne tak striktně, protože informace, které poskytují se dají rychle vstřebat.
Pospíšil píše:Váhal jsem dlouho... nechci být negativní moc často, ale pokud se to tu už nakouslo, přidám i svůj hlas.
Časté vkládání videí, v lepším připadě pouze s pětislovným komentářem, mi příjde jako bezduché kopírování YT a myslím, že pro zdejší komunitu to nemá příliš vysokou informační hodnotu.
Je to hodně podobné tomu, jako když jeden uživatel na kosmo.cz dlouhá léta vkládá pouze odkazy na články z jiných serverů a to zcela bez komentáře.
Možná takové příspěvky mohou někoho občas zaujmout, ale hodně čtenářů to asi nebude.
Dugi píše:Prakticky se ztotožňuju s názory, které tu padly. Když kvantita rozhoduje nad kvalitou, je to špatně. Je zbytečné dávat do nějakého vlákna KAŽDÉ video, které k danému tématu vyjde. Spíše se hodí ta videa probrat a zvážit, které z nich přináší něco nového. A rozhodně bych se přimlouval, aby u videí byly nějaké texty s vysvětlením - proč tady to video je. ... Jasně, že je to náročnější na čas, ale řekl bych, že pět takto podrobněji okomentovaných videí je pro čtenáře cennějších než třicet videí ve stylu „XY. video se záběry z výroby té a té družice“. ... Je prostě vždycky potřeba zvážit, zda je to video přínosné a zda přináší něco nového nebo ne.
MaG píše:... v duchu toho, co tu bylo dnes řečeno, prosím omezme příspěvky typu "video o tom a tom", "ještě jedno video o tom a tom"…
Wopat píše:Toto není YouTube ale diskusní fórum. Patří sem tudíž videa zajímavá, přinášející něco nového nebo videa jako námět pro diskuzi. Příliš mnoho Ctrl+C, Ctrl+V nikdy nic dobrého nepřinese.
Meybe píše:Chápu a musím říct, že také souhlasím. Některé příspěvky rovnou přeskakuji a ani je neotvírám.
slappy píše:K debatě o videích bych si dovolil přidat odkaz na vlákno, které jsem tu před časem založil:
Zajímavé video kanály
Pěkných a vysoce informativních videí je na YouTube spousty. Velká část se dá právě zachytit sledováním několika kanálů, které videa pravidelně vydávají.. Takže to vlákno je jedna z možností, jak mít pohromadě odkazy na zdroje videí, aniž by se do jednotlivých vláken tady na fóru muselo vkládat každé video zvlášť.
Dugi píše:Vždycky si při psaní příspěvku vzpomeň na lidi, kteří to budou číst a polož si otázku, jak je daný příspěvek obohatí, co se díky němu naučí a jak si díky němu rozšíří obzory.
modelar píše:Vnímam to rovnako. Čo sa týka gratulovania to by naozaj malo skončiť. Na druhú stranu videá môžu byť pre niekoho zaujímavé, osobne ale nemám čas videá pozerať. Pomohlo by keby si aspoň ku každému videu napísal stručný obsah prečo by sme si ho mali pozrieť.
Wopat píše:Obecně pokládám za důležité při psaní jakéhokoliv příspěvku na fórum zvážit jeho kvalitu oproti kvantitě. ptpc jede na kvantitu, čímž zcela zaniká kvalita některých jeho příspěvků.
Dugi píše:Všechno je o dohodě. Fórum tvoří uživatelé a je na nich, aby si stanovili, co jim vyhovuje nejlépe. Pokud větší skupině lidí něco vadí, měl by to autor vzít v potaz. A evidentně je tu skupina lidí, kteří by ocenili, kdybys v případě videí preferoval kvalitu před kvantitou.
Lakely píše:... já mám také občas nevrlé chvilky, kdy se jdu podívat co nového ve vlákně a ono opět "jen" video ze série, která běží na youtube kanálu (ESA), kterou samozřejmě odebírám a upozornění na ní dostávám.
Nikdo nechce krotit aktivitu uživatelů, ale od začátku tohoto fóra (a ve velkém protikladu oproti jiným fórům), se tu dbá na to, aby zde byly jen informační a přínosné příspěvky, což z tohoto místa dělá velmi zajímavý a unikátní zdroj informací.
Meybe píše:Přiznám se, že když vidím ve vlákně nový příspěvek od ptpc už ho kolikrát ani neotevřu, protože předem tak nějak tuším o co půjde.
Nechápej to zle a neber si to vůbec osobně. Jde o to si uvědomit, že není důležité sem za každou cenu dávat každé video které najdeš. Jaký přínos to má, když to většinu nezajímá? ... Možná by stačilo, vytvořit nové vlákno, kam bude ptpc obdobná videa vkládat a každý kdo chce, ať se do něho podívá a ostatní vlákna nebudou přehlcovana podobným obsahem. Je to elegantní a nejméně násilné řešení pro obě strany.
Lakely píše:Jde o to, vybrat zajímavou informaci a dát jí sem a pokud možno vyhazovat balast. ... A nejdůležitější věc: Jsme popularizační fórum, to znamená, že by zde lidé měli populární formou přijít k zajímavým věcem o kosmonautice. A to jako pardon, ale italské video tohle tedy nesplňuje.
Vaclavik píše:Zopakuji stručně moji minulou připomínku, a i to, co zde vlastně padlo. Nevadí video, nevadí fotka... ale je třeba tomu přidat hodnotu. Takže dávám video a píšu, pánové v osmé minutě se podívejte na to a to, v desáté je tam nástroj co jsem v životě neviděl (nevíte co to je?), krásný start rakety, netradiční úhel kamery, atd. To by měl být průvodní informace k videu, které zde někdo pošle. Pokud to ale je problém, pak prosím Dušana, at založí vlákno videa, kam se to bude sázet jedno za druhým, nikdo tam nepůjde,a el taky to nebude nikomu vadit.
vai777 píše:Podle mého názoru občas ptpc skutečně sklouzává ke spamu, na druhou stranu si však myslím, že se zbytečně zvedly emoce, které nesvědčí nikomu a ničemu. Možná by bylo prozatím nejlepší alespoň zkusit navrhovaná kompromisní řešení situace - buď prosím zkus, ptpc, dávat do vláken jen opravdový "výběr z hroznů", nebo možná stojí za pokus udělat buď jednotné vlákno čistě pro videa...
Z výše uvedeného je tedy patrné, že přemíra bezduchého kopírování videí není k žádnému užitku a spíše to v lidech vyvolává nelibost. Nejsmutnější na tom je, že lidé už nechodí do vláken s novými příspěvky, vidí-li, že poslední příspěvek vložil ptpc. Může jim tak utéct nejedna zajímavost nebo důležitá informace, což je velká škoda. Pokud to ptpc pochopí, hodlá akceptovat a přizpůsobí své chování zájmům většiny v zájmu udržení kvality a přátelského prostředí na tomto jedinečném fóru, bude to ideální. Pokud i přes všechny tyto citace tvrdohlavě věří, že spamováním někomu prospívá, asi bude jedinou možností vytvoření samostatného video vlákna, kam by mohl sypat jeden zkopírovaný odkaz za druhým. Pak je ovšem otázkou, k čemu to bude, když tam nikdo (až na výjimky) nebude chodit. Víc už se k tomu vyjadřovat nebudu, protože všechno už bylo několikrát řečeno.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Evžen111
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1493
Reputace: 249
Bydliště: Hlásnice
Registrován: 5.7.2015 11:14
Re: Evropští astronauti

Příspěvek od Evžen111 »

Ahoj chlapi
dlouho jsem nereagoval, ale i když nyní prožívám dosti hektické nejen pracovní období, ale máme hodně práce i v rodině, přece jen sem tam občas zabrousím i zde na fórum. I když nebudu psát o evropských dobyvatelích kosmu (Dugi diskusi přesune) snad to nebude OT.
vidím a čtu že zde rezonuje téma vkládáni videa. Jelikož tohle fórum sleduji již od prvních dnů existence (dle mojí registrace to sice nevypadá, ale je to tak, já se nějak styděl přihlásit, když jsem zde viděl v počátcích rozvíjet debaty na takové úrovni, že jsem prostě nechápal a myslel jsem si, že sem prostě nepatřím, až o hodně později jsem si dodal odvahu a přihlásil se) snad mám trochu právo dát i svůj postřeh. Tedy:
I já občas dám odkaz na YouTube. Ne na všechny videa se dívám, ale některé shlédnu rád. Snažím se nyní v této emoci cloumající debatě ale rozlišovat. Věřím, že sem patří videa typu, například animace jednotlivých přístrojů na sondách znázorňující jejich funkci a způsob studia, či sbírání vzorků. Proč by to zde nemohlo být, tohle mi připadne zajímavé a poučné. Proč bych se nepodíval na video, kde se ukazuje montáž nějaké družice či přístroje? Například Webův teleskop měl mnohá časosběrná videa velmi zajímavá a i jiné sondy a rakety. Tohle bych rozhodně nezatracoval. Za mnohá videa jsem opravdu rád.
Ale to je jen můj názor, nikomu ho nevnucuji.
Pokud vkládání videa do jednotlivých vláken tedy vadí, OK máme tady podtéma "DALŠÍ DEBATY O VESMÍRU", kde máme nějaké, nazval bych to "nadvlákna" jmenovitě"popularizace vesmíru" volné téma" "astronomické okénko". Takže přednáším svůj návrh. Ať Dugi tuto oblast rozšíří o další "nadvlákno" jménem Video, či nějak podobně, ve kterém se založí vlákna třeba NASA, Roskosmos, atd podle jednotlivých kosmických agentur či soukromých společností. Bude to velmi jednoduché a přehledné. Bude potom všem zřejmé, že kdo chce někoho upozornit na video, které ho zaujalo, dá ho na místo pro video určené. Ten kdo nechce na žádné video koukat, tam prostě nepůjde. Zkuse se nad tím zamyslet, věřím tomu, že to je docela jednoduché řešení, jak celou tu debatu vyřešit a jednoduše uzavřít.
Jsem přesvědčen, že styl debaty zde vedený je pro toto fórum nevhodný nejen tím, že sklouzává do osobního napadání, ale hlavně tím, že mám takový pocit, že se už každý snaží každého jakoby umlátit svými argumenty. Wopat to dobře zhodnotil ve svém posledním příspěvku a jsem přesvědčen, že bychom už měli zatáhnout za záchranou brzdu.
Popřemýšlejte o mém návrhu, jestli je dobrý nebo ne. Se sklenkou medoviny v ruce vám všem, kamarádi, připíjím na zdraví a srdečně vás zdravím.
E
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Evropští astronauti

Příspěvek od Dugi »

Díky moc za názor.
Nad založením speciálního vlákna jsem už přemýšlel. Ale je tu jeden problém. Hrozí, že se do něj budou dávat VŠECHNA videa, tedy i ta, která by v jednotlivých vláknech být měla. Plně ale souhlasím s tím, že je potřeba rozlišovat. Není video jako video. Velmi dobře jsi napsal, že videa, která jsou jakkoliv unikátní prostě do jednotlivých vláken patří. Pak jsou tu ale videa, která vlastně jen opakují věci dříve řečené, nebo jsou pokračováním nějakého kanálu, který byl třeba zmíněn v posledním příspěvku. Taková videa by bylo potřeba buďto omezovat, nebo dávat do vlákna videa. Ale jak jsme psal, mám strach, že po založení vlákna videa, se z ostatních vláken vytratí videa, která tam jednoznačně patří.

P.S. Celou debatu fakt přesunu do jiného vlákna, jakmile tady diskuse skončí, nebojte. ;-)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Diskuse o videích na fóru

Příspěvek od Dugi »

Jak jsem slíbil, tak jsem udělal. Jakmile bylo jasné, že je debata ukončena, přesunul jsem ji do jiného vlákna, aby nevytvářela OT obsah.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Připomínky a návrhy“