Termíny startů

Sem můžete přidávat svoje tipy na vylepšení našeho fóra
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Termíny startů

Příspěvek od Dugi »

Díky nejen za info, ale i za to, že se o databázi staráš. :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Roman89
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 285
Reputace: 181
Registrován: 23.2.2017 2:31
Kontaktovat uživatele:
Re: Termíny startů

Příspěvek od Roman89 »

V termínech startů je stále vidět Zenit s nákladem Lybid. Já teda moc nevěřím, že se ten start ještě někdy uskuteční, navíc ta rampa už by se měla předělávat pro Sojuz-5. Možná, že to nakonec hodí na jinou raketu.
Kromě toho v termínech startů postrádám třeba let Proton-M - mise ExoMars, který je naplánován na 25. července. Také je letos slíbený druhý start Anagary A5, momentálně na druhé čtvrtletí.
Sam vytvářím seznam ruských kosmických startů na wiki, takže vím že není úplně jednoduché udržovat seznam plánovaných startů vždy aktuální. Ty data se často ještě mění za pochodu.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_ru ... C5%AF_2020
Jardax
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 809
Reputace: 0
Registrován: 2.1.2015 15:33
Re: Termíny startů

Příspěvek od Jardax »

Doslo k nejakym upravam kalendare? Uz nejakou dobu mi nefunguje a Thunderbird, kam se mi tenhle kalendar (stejne jako hrst jinych) stahuje furt hlasi ze chce login na [email protected] ...
Uživatelský avatar
Agamemnon
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1162
Reputace: 23
Bydliště: Nemecko
Registrován: 10.6.2013 18:20
Re: Termíny startů

Příspěvek od Agamemnon »

nedošlo, malo by to fungovať ako doteraz...
pozriem večer, že či to funguje a pod
Per aspera ad astra [42]
Uživatelský avatar
Agamemnon
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1162
Reputace: 23
Bydliště: Nemecko
Registrován: 10.6.2013 18:20
Re: Termíny startů

Příspěvek od Agamemnon »

pozrel som na to, a vyzerá to tak ako predtým...
aj som si to vyskúšal včera večer pridať do outlooku ako kalendár, to mi prešlo bez problémov a aj sa kalendár updateol, keď som updateol dáta na serveri...

som mierne zmätený teraz, prečo by to nemalo fungovať... ešte skúsim googliť cez víkend trochu, či google nepomenil niečo alebo tak...
Per aspera ad astra [42]
Kartmen
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 1
Reputace: 0
Registrován: 18.12.2020 6:59
Re: Termíny startů

Příspěvek od Kartmen »

Ahoj,
Za mě by databáze startů mohla být více interaktivní, že by téměř vše fungovalo jako odkaz. Ve sloupcích jako nosič, náklad, horní stupeň atd. by se šlo kliknutím na text dostat na podrobnější informace, ať už na zdroj zprávy nejspíš nějaký anglický web, případně pokud jsou zde na webu články k tématu, tak možnost přejít na ně.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Termíny startů

Příspěvek od Dugi »

Vítám tě na našem fóru a doufám, že se ti tu bude líbit.
Nápad je to zajímavý, leč nevím, jak moc by se dal realizovat - bylo by s tím totiž o dost víc práce. Je taky otázka, zda by to lidi využívali. Jestli není jednodušší si zkopírovat daný název a vyhledat jej u nás na webu. :Drbe se na hlavě:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tonda
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 413
Reputace: 218
Bydliště: Světlá n.S.
Registrován: 5.9.2012 8:00
Re: Termíny startů

Příspěvek od tonda »

Nakoukl jsem na starty a myslím,že je tam jedna nepřesnost u startu Atlasu 5 s lodí Starliner,opakování bezpilotního letu v dubnu.Tam nebudou astronauti,tak ikonka kosmonauta tam nepatří. ;)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Termíny startů

Příspěvek od Dugi »

To máš samozřejmě pravdu, leč mám dojem, že i u DM-1 jsme tu ikonku měli. Mám pocit, že systém to bere tak, že je to jako lo´d pro posádku. Když letěl Sojuz MS-14 bez lidí, tak tam asi taky měl ikonku. Ale ruku do ohně za to nedám. :Drbe se na hlavě:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tonda
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 413
Reputace: 218
Bydliště: Světlá n.S.
Registrován: 5.9.2012 8:00
Re: Termíny startů

Příspěvek od tonda »

Tak to mě přijde jako docela matoucí.Ale proti gustu žádný dišputát.

Odpovědět

Zpět na „Připomínky a návrhy“