Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Sem můžete přidávat svoje tipy na vylepšení našeho fóra
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mattonius
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 112
Reputace: 133
Bydliště: Praha, dříve Náchod a Londýn
Registrován: 1.5.2014 10:31
Re: Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Příspěvek od Mattonius »

V Krátkých zprávách se datum pod článkem zobrazuje jak v Češtině, tak ve Slovenštině. Zřejmě podle toho, který z vašich redaktorů to přidá.
Mě to nijak nevadí, spíš mi příjde zvláštní vidět Červenec a Júl vedle sebe :-D Je to takhle záměrně nastaveno?
"If something's important enough, you should try. Even if - the probable outcome is failure." Elon Musk
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Příspěvek od Dugi »

Ano, ve všem máš pravdu. datum a čas vepisuje přímo do zprávy její autor. Nakonec jsme se rozhodli, že nebudeme nutit slovenské kolegy psát česky (a naopak.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Mattonius
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 112
Reputace: 133
Bydliště: Praha, dříve Náchod a Londýn
Registrován: 1.5.2014 10:31
Re: Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Příspěvek od Mattonius »

Dneska jsem do Kosmotýdeníku 461 psal dva komentáře, jeden z mobilu, druhý z počítače a ani jeden se neodeslal. Nevíte proč?

Napsal jsem tam jednu větu a poslal odkaz na Dašanův rozhovor v DVTV
"If something's important enough, you should try. Even if - the probable outcome is failure." Elon Musk
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Příspěvek od Dugi »

Zvláštní. Systém ten komentář vyhodnotil jako spam a zařadil ho do té kategorie. Tam jsem ho bez problémů našel a zveřejnil ho. Díky za info, protože spam běžně neprocházím, tak bych si toho nevšiml.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
petrsida
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3881
Reputace: 3041
Bydliště: Lysá nad Labem, Tanvald
Registrován: 27.1.2012 22:17
Re: Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Příspěvek od petrsida »

Dugi píše: 2.11.2021 11:25 Petře, nápad sice hezký, ale myslím si, že určitě by měly následovat i upozornění od admina. To považuju za základ.

V tomhle případě se ale upozornění, varování, antihodnost i dočasný ban minuly účinkem. Uživatel se z nich nepoučil, takže mi nezbývá nic jiného.
navazuju na mnoho rozjetých OT diskusí vyvolaných jediným trollem.

Máš pravdu, upozornění ano, a základ řešení je asi u nás všech. Pokud někdo zjevně trolí, pak nemá smysl na něj reagovat, respektive reakce jenom budí další jeho činnost.

já vím, je to proti duchu snažit se každému nováčkovi odpovědět. To bych jistě nechtěl, ale jakmile to překročí jistou hranici, měli bychom nechat reakci jenom na adminy.

Když to vezmu zpětně, i moje chyba. Takže NEKRMME TROLY.

co takhle přidat do pravidel něco na způsob tohoto textu:

"Trolling a členové fóra
Trolling je definován jako vkládání takových příspěvků, které mají za smysl rozbytí integrity diskuse. Používá k tomu různé techniky, například OT příspěvky, osobní provokace, pobuřující příspěvky nebo velké množství různých dotazů pochybné kvality.

Všichni uživatelé fóra se budou snažit v rámci snahy o zajištění jeho kvality na příspěvky zjevně psané v duchu trollingu nereagovat jiným způsobem, než negativním hodnocením takového příspěvku. Tímto se zamezí zbytečným OT diskusním odbočkám a znepřehledňování diskuse.
"

Já vím, není to zázračný automatický lék, ale fórum si tvoříme sami a máme ho takové, jaké ho uděláme, takže místo nějakých automatických funkcí které půjdou proti duchu svobodného vyjádření názorů můžeme začít všichni u sebe.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Příspěvek od Dugi »

Díky za návrh, nechám o tom rozhodnout další kolegy z vedení.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Squierik
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 401
Reputace: 332
Registrován: 6.6.2018 11:23
Re: Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Příspěvek od Squierik »

Nešlo by nejak upraviť diskusie pod článkami na blogu, aby sa na mobilu nevetvelili do nezmyselnej nudle, kde už sú len jednotlivé slová pod sebou. Vôbec sa to nedá čítať.
Možno zmeniť nastavenia alebo iný plugin?
Uživatelský avatar
vladimir_kordas
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25
Reputace: 24
Registrován: 6.1.2020 19:17
Re: Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Příspěvek od vladimir_kordas »

Změnil jsem maximální větvení komentářů na 3. Mrkněte prosím na to a dejte vědět, jestli je to nyní lepší.
Technický správce webu Kosmonautix.cz , Instagramu a Discordu .
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10175
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Příspěvek od Pospíšil »

Ano, je to lepší. Díky. :palec nahoru:
Nicméně kdyby šlo ještě zmenšit to odsazení každé úrovně odpovědí, třeba jen o 3 znaky, vešlo by se textu na řádek víc a bylo by to přehlednější ještě o něco víc. ;)
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
vladimir_kordas
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25
Reputace: 24
Registrován: 6.1.2020 19:17
Re: Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Příspěvek od vladimir_kordas »

Pospíšil píše: 3.5.2023 10:36 Ano, je to lepší. Díky. :palec nahoru:
Nicméně kdyby šlo ještě zmenšit to odsazení každé úrovně odpovědí, třeba jen o 3 znaky, vešlo by se textu na řádek víc a bylo by to přehlednější ještě o něco víc. ;)
Doma na to zkusím mrknout, třeba se to povede.
Technický správce webu Kosmonautix.cz , Instagramu a Discordu .

Odpovědět

Zpět na „Připomínky a návrhy“