Desáté oficiální setkání - rok 2021

Všechny informace o setkávání členů našeho fóra
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Desáté oficiální setkání - rok 2021

Příspěvek od Dugi »

Ano, tahle nejkritičtější jednodenní varianta mi už taky probleskla hlavou, aby se mohlo uskutečnit aspoň nějaké setkání a tradice pokračovala.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Evžen111
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1493
Reputace: 249
Bydliště: Hlásnice
Registrován: 5.7.2015 11:14
Re: Desáté oficiální setkání - rok 2021

Příspěvek od Evžen111 »

Ahoj všem

Na sraz se velmi těším, pevné doufám že nepřijedu sám a že do té doby se situace uklidní. Loni to taky bylo kritické a nakonec to bylo velmi pěkné. Přece to nemohou nechat všechno do nekonečna zavřené. To by už ta restaurace o které Dugi píšeš, už asi taky neexistovala... :naštvaný:
Věřím však že se všichni uvidíme a desáté výročí oslavíme jak se patří :tlesk:
Srdečně vás pozdravuji
E
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Desáté oficiální setkání - rok 2021

Příspěvek od tomas »

Ahoj, na setkání se těším. Letos dám pouze pátek a velkou část soboty. Ale zato pojedu autem (i s rodinou), takže budu moci vzít s sebou "lidlskop" na pozorování, pokud zachováme tradici pátečního astronomického výjezdu. :-D
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3258
Reputace: 4014
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Desáté oficiální setkání - rok 2021

Příspěvek od Vaclavik »

Nezávazně se hlásím, ale to kde v daném období budu je stejně nejisté jako to, jak to bude s covidem.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Desáté oficiální setkání - rok 2021

Příspěvek od Dugi »

Není ještě začátek dubna, ale dám sem menší aktualizaci, ke které mne inspiroval včerejší rozhovor s vaiem. Pro případ, že by nebylo možné sraz v aktuálně platném termínu realizovat, tu mám dvě „ústupové varianty“.

1) Na prvním místě je pořád realizace srazu v původně avizovaném termínu. Teprve pokud to nebude možné, sáhneme nejprve k druhé možnosti.
2) Sraz by se přesunul o dva až tři měsíce - zhruba na srpen až září. To by dávalo naději, že se snad něco může změnit. Pokud by i na konci léta platila omezení, přišla by třetí varianta:
3) Sraz by se udělal v náhradním termínu jednodenní - bez ubytování. Velmi pravděpodobně by nebyl v Jihlavě, ale buďto v Praze nebo Brně. Důvodem je, že když bude sraz pouze jednodenní, mnoho lidí asi zvolí cestu vlakem a tato dvě města jsou po železnici dostupná mnohem lépe než Jihlava.

Je jasné, že pokud v dané době nebude možné cestovat mezi okresy, nebo bude platit nějaké podobné omezení, tak nepůjde dělat nic. Ale stejně jako Vy všichni, mám i já zájem sraz udělat. Jelikož jsou naše srazy malé a mnoho nepotřebujeme, dává nám to značnou flexibilitu. Pořád se snažím hledat cesty a možnosti, jak udělat aspoň nějaký sraz. za současné situace se ale absolutně nedá odhadovat, co a jak bude, případně kdy.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Desáté oficiální setkání - rok 2021

Příspěvek od tomas »

Tipuju, že do června bude promořeno, dostatečně naočkováno a snad by mohl být k dispozici i ten inhalační přípravek na těžké průběhy covidu. Takže by se během června mohla opatření uvolňovat.

Přemýšleli jste o programu?
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Desáté oficiální setkání - rok 2021

Příspěvek od Dugi »

Program zatím nebyl v řešení, ale myslím si, že i vhledem k očekávatelným omezením bude nejlepší nějaká příroda.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Desáté oficiální setkání - rok 2021

Příspěvek od tomas »

Příroda je dobrý nápad. Ještě mě napadlo muzeum Tesly. Je to 10km od Jihlavy a dá se tam dojet vlakem. Ideálně domluvit průvodce, protože pak spoustu exponátů uvidíme v chodu. Jako lahůdka je tam Ampex 2000. Na tento typ strojů se nahrávaly záběry z Apolla.
Uživatelský avatar
tonda
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 413
Reputace: 218
Bydliště: Světlá n.S.
Registrován: 5.9.2012 8:00
Re: Desáté oficiální setkání - rok 2021

Příspěvek od tonda »

Jestli myslíš Muzeum Tesly v Třešti,tak to je od Jihlavy po silnici asi 18km.Hned vedle v budově železniční je expozice vojenských modelů,letadla,tanky,všechno rozděleno do kategorií.A kousek odtud je Bunkr S7,úkryt pro vládu ze studené války,odtajněn v r.tuším 2012.Pak by to šlo vzít směrem na Stonařov a tam navštívit Museum meteoritů,které zde spadly v r.1808.Ev.odtud ještě Museum hraček v Přísece u Jihlavy,ale to už si myslím je trochu z ruky,ale dalo by se.Tak jako tip uvažujte.Myslím,že autem to bude lepší než vlakem,to by bylo na dlouho.Já přijedu autem a jsem ochoten vzít 4osoby a jet,kam si vyberete.
Edit:Další varianta je exkurze v Dukovanech(info centrum)v jaderce a zpět přes Koněšín,je tam Letecké museum s různými typy skutečných letadel v hale i na volném prostoru.
A další okruh jsou lomy se sochami pod Lipnicí n.S,to je chození přírodou,ev.Lipnický hrad,a možná Zámek Světlá n.S.
Tož dumejte. :Drbe se na hlavě:
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Desáté oficiální setkání - rok 2021

Příspěvek od vai777 »

V Koněšíně jsme už byli (na ten svůj alergický záchvat dlouho nezapomenu :lol: ).
Jinak ty návrhy celkově nezní špatně!
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong

Odpovědět

Zpět na „Setkání“