Šesté oficiální setkání - rok 2017

Všechny informace o setkávání členů našeho fóra
Odpovědět
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1898
Reputace: 734
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: Šesté oficiální setkání - rok 2017

Příspěvek od MaG »

Ty lahve od piva by měly být určitě ok, důležité je, aby byly pevné, myslím, že od Kofoly by šly taky. Jasně prostě přivezte a vyzkoušíme. Důležité je, že maj všechny standardní ústí, což je klíčové, protože do něj přesně pasuje ten ventilek.
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Šesté oficiální setkání - rok 2017

Příspěvek od vai777 »

Já přijedu autem, přes Ostravu, Olomouc, kde cca v 16:15 naložím Libora (ptpc), dál přes Brno do Jihlavy, kam bychom dorazili cca kolem 18. hodiny.
TomasPribyl píše:Kdybychom se odvážili přijet vlakem: neměl by děda Drchlík v neděli dvě místenky do Brna?
Děda Drchlík místo má, pokud se s ptpc nějak na sedadlech porovnáte. Každopádně Fabča je homologovaná na 5 ks odvážlivců, takže nevidím problém. Tak mě napadá, pokud by se Vám nechtělo vlakem, mohli bychom se domluvit i na cestě tam, akorát bychom tím pádem přistáli v Jihlavě o něco později.

edit: dvě místenky? Myslel jsem, že pojedete ve trojím provedení?
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
TomasPribyl
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 155
Reputace: 10
Registrován: 23.5.2012 21:40
Re: Šesté oficiální setkání - rok 2017

Příspěvek od TomasPribyl »

vai777 píše:Já přijedu autem, přes Ostravu, Olomouc, kde cca v 16:15 naložím Libora (ptpc), dál přes Brno do Jihlavy, kam bychom dorazili cca kolem 18. hodiny.
TomasPribyl píše:Kdybychom se odvážili přijet vlakem: neměl by děda Drchlík v neděli dvě místenky do Brna?
Děda Drchlík místo má, pokud se s ptpc nějak na sedadlech porovnáte. Každopádně Fabča je homologovaná na 5 ks odvážlivců, takže nevidím problém. Tak mě napadá, pokud by se Vám nechtělo vlakem, mohli bychom se domluvit i na cestě tam, akorát bychom tím pádem přistáli v Jihlavě o něco později.

edit: dvě místenky? Myslel jsem, že pojedete ve trojím provedení?
Snad to napíšu ještě srozumitelně - vyrábím teď jeden nový první stupeň (a Coca Cola to fakt není).
- Nakonec jedeme vlastním vozem, v Jihlavě jsme v pátek cca 14:30 h a hned někam pelášíme na oběd (abychom stihli "přistání na náměstí"). Takže díky za nabídku, ale i tam i zpět (doufám) pojedeme po vlastní ose.
- Nepojedeme v klasickém složení kamandir-palubní inženýr-výzkumník (jak jsi zvyklý třeba z toho města nad Dunajem), ale jen ve dvou. Nejsme Roskosmos, takže to není z ekonomických důvodů. Ale výzkumník má pátek-sobota zápasy, a tak jim byla po všelidovém hlasování dána přednost (ono je toho víc, ty zápasy jsou jen špička ledovce).
- Nebudeme se účastnit celého programu (i když osm lidí na dvoulůžkovém pokoji by byla docela solidní výzva hodná kosmického věku), ale to ještě napíšu Dugimu separé. Ale mj. proto chceme přijet co nejdříve: abychom toho dali co nejvíce.
- Inženýr a výzkumník odpoledne zhotovili prototyp vodní rakety. Hned ho běželi ven vyzkoušet, aby o deset minut později přiběhli s oznámením, že nosič nevydržel crash-test. Takže zítra staví odolnější model Coke v2.0...
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Šesté oficiální setkání - rok 2017

Příspěvek od vai777 »

Ok, každopádně vyřiď, prosím, výzkumníkovi vřelé pozdravy a ať mu to kope!
A co se týče té "valné hromady" na pokoji - bude to dokonalý trenažér návratového modulu Sojuzu!
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1898
Reputace: 734
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: Šesté oficiální setkání - rok 2017

Příspěvek od MaG »

Dnes jsem ve škole napočítal tři lahve od Coly a dvě od Kofoly, to nevypadá úplně marně :-)
Uživatelský avatar
TomasPribyl
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 155
Reputace: 10
Registrován: 23.5.2012 21:40
Re: Šesté oficiální setkání - rok 2017

Příspěvek od TomasPribyl »

MaG píše:Dnes jsem ve škole napočítal tři lahve od Coly a dvě od Kofoly, to nevypadá úplně marně :-)
...hlavně aby se rodiče nedozvěděli, proč děti až do neděle oka nezamhouřily. ;-)
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1898
Reputace: 734
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: Šesté oficiální setkání - rok 2017

Příspěvek od MaG »

Ne ty už mám v kabinetě dlouho :D
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1898
Reputace: 734
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: Šesté oficiální setkání - rok 2017

Příspěvek od MaG »

Ještě k tomu případnému pozorování, protože počasí tentokrát asi bude. Poprosím vyjádřit se k variantě pozorovat mimo město. Jednak je tam jižně od Jihlavy docela tma (třeba u Rosice asi 7 km na jih) a jednak mi někdo má dovézt 200 mm dobsona během soboty přímo do Jihlavy, tak by nebylo od věci ho vyzkoušet :-) Nicméně prostředí věže se nebráním, bylo to tam kouzelné. Jde jen o to, co preferujete.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Šesté oficiální setkání - rok 2017

Příspěvek od Dugi »

S Jihlavskou astronomickou společností je domluvené pozorování v sobotu večer na bráně. Ale v pátek si můžeme udělat sami pozorování mimo město - jako obvykle.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Šesté oficiální setkání - rok 2017

Příspěvek od tomas »

S Indym přijedeme vlakem v 18:33 do Jihlavy (nebo spíš 18:28 Jihlava - město). Můžeme opět poprosit o vyzvednutí na nádraží? Díky.
Už aby byl pátek večer. :tlesk:

Odpovědět

Zpět na „Setkání“