Reputace uživatelů

Zde se dočtete základní informace ohledně diskusního fóra kosmonautix.cz
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Reputace uživatelů

Příspěvek od Dugi »

Zatím si myslím, že je to v normě a o změně prozatím neuvažuju.
Dovolím si ale malou úvahu. Pokud někdo napíše faktický komentář ve stylu: Tady je fotka rozestavěné družice, případně NASA schválila realizaci té a té mise, posílám video ze startu rakety, nebo objevil se tweet naznačující, že byl start odložen, tak tam plně chápu, že minusy nemají co dělat. Je to předání informace a za to by měly být jen plusy.
Ale pokud se někdo pustí do diskuse za účelem úvah, domněnek či spekulací co by asi šlo nebo nešlo, tak už opouští ty klidné vody faktických informací. To s sebou mimo jiné nese i to, že se může najít někdo jiný, kdo s jeho názorem nemusí souhlasit a pak je minus opodstatněný.
P.S. 1 - Já obecně nejsem fanouškem úvah a spekulací (přesto jsem nikdy nikomu za takovou debatu minus neudělil). Osobně si myslím, že vlákna zaměřená na úvahy a spekulace celkově nejsou pro pohodovou atmosféru na žádném fóru vhodná. Je to jednoduše proto, že názory můžeme mít jiné a pak tam zákonitě vzniká prostor pro třenice - často zcela zbytečně. Proto jsem od začátku říkal, že jsem příznivcem spíše toho faktického informování - k čemu v jakém projektu kdy došlo a tak. Ostatně takhle fórum i začalo a několik let běželo. S tím, jak roste počet lidí, se začaly stále více rozšiřovat i úvahy, spekulace a domněnky. Uživatelé ve svých komentářích neinformovali o tom, co se děje, nebo se nechtěli na něco zeptat, ale psali o tom, co si o něčem myslí, jaký je jejich názor na něco a tak. Jelikož nemám rád cenzuru, tak jsem do toho nezasahoval. Když ale mám nyní možnost vyjádřit svůj názor a pokud na celou věc, tak chci říct, že se domnívám, že jde o přímý důsledek tohoto trendu. Nechci nikoho do ničeho nutit, ale možná by stálo za to zamyslet se, zda se nezkusit přiblížit k tomu původnímu zaměření fóra. To znamená omezit úvahy a názory a více se informovat o tom, co se v daném projektu děje. Bude to mít hned dvě výhody - zmizí komentáře s názory, které mohou jitřit emoce a zároveň ostatní uživatelé budou něčím obohaceni. Domnívám se totiž, že komentář, kde uživatel prezentuje svůj názor nikoho neobohatí. Pokud ale přinese aktuální informaci o něčem, co se stalo, pak to obohatí všechny, kteří si to přečtou.
P.S. 2 - Může se Ti zdát, že jsi od někoho dostal řadu minusů a že si tak někdo vyřizuje účty. Ale domnívám se, že tomu tak nemusí být vždy. Často se mi třeba stane, že mne systém upozorní na to, že můj komentář dostal palec, ačkoliv jsem jej napsal třeba před čtvrt rokem. Myslím si, že to funguje tak, že daný člověk prochází vlákno a uděluje palce všem komentářům v něm - s někým souhlasí a s někým ne. Ale nedomnívám se, že by se někdo zaměřil pouze na Tebe a jen tobě nasázel palce dolů.
P.S. 3 - Celou dobu co píšu tenhle komentář mne svrbí prsty, abych sem pro odlehčení celé situace napsal jedno jadrné pořekadlo o názoru, které docela trefně vyjadřuje můj výše popsaný postoj. Ale jelikož je v něm jedna vulgarita, tak jsem se nakonec rozhodl, že ho nenapíšu, abych šel příkladem a sám na fórum nepsal slova, která od ostatních nechci vidět. :lol: Pokud by však někdo byl zvědavý, jaké pořekadlo mám na mysli, ať mi napíše SZ. ;-)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Hawk
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 333
Reputace: 224
Registrován: 9.11.2018 11:04
Re: Reputace uživatelů

Příspěvek od Hawk »

To jsme se nepochopili, kdyz se podivas na muj profil, tak me nikdo cilene neminusuje, teda zatim :-D

Jen rikam resp. pisu , ze system ma slabe misto. Kdybys hypoteticky nastval osobu A, ktera napsala na forum jeden prispevek, tak Te osobe nikdo nezabrani, aby obesla stovky Tvych prispevku a razem mas napr. reputaci o 500 minusu dole.
Uživatelský avatar
Squierik
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 401
Reputace: 332
Registrován: 6.6.2018 11:23
Re: Reputace uživatelů

Příspěvek od Squierik »

Čo sa týka úvah a špekulácií, plne súhlasím s dugim. Nemám väčšinou čas čítať si, kto si čo myslí a za fórum, kde by boli len fakty a informácie by som si kľudne aj zaplatil.

ALE každá minca má dve strany. Bez špekulácií by prakticky neexistovali vlákna o starshipoch.

P. S. Prosím si SS :)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Reputace uživatelů

Příspěvek od Dugi »

Hawk: Aha, tak to se omlouvám za nepochopení. Pokud by k takové situaci došlo, tak bychom to asi nějak řešili. budu věřit, že jsou lidé normální.

radoslav: Máš to tam. ;-)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
petrsida
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3882
Reputace: 3049
Bydliště: Lysá nad Labem, Tanvald
Registrován: 27.1.2012 22:17
Re: Reputace uživatelů

Příspěvek od petrsida »

Dugi píše: 5.2.2021 14:11 Hawk: Aha, tak to se omlouvám za nepochopení. Pokud by k takové situaci došlo, tak bychom to asi nějak řešili. budu věřit, že jsou lidé normální.

radoslav: Máš to tam. ;-)
Taky mě napadlo, že by to šlo udělat, ale řešil bych to, kdyby to nastalo, teď je to asi zbytečné, snad se nikdo neutrhne ze řetězu.
Alchymista
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1022
Reputace: 337
Registrován: 14.9.2016 1:01
Re: Reputace uživatelů

Příspěvek od Alchymista »

minusiek som už zopár schytal :roll:
IMHO plusky a minusky by sa mali počítať osobitne. A každý by mal mať len toľko hlasov, koľko má príspevkov :twisted:
:naštvaný: Fráza "studená vojna" začína dostávať nový obsah...
Peter
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 774
Reputace: 291
Registrován: 26.8.2018 17:23
Re: Reputace uživatelů

Příspěvek od Peter »

Nektere minusy chytnes i za sarkazmus.
Chapu, ze to je hodnoceni spolehlivosti, ale...

Obcas trocha sucheho anglickeho humoru a sarkazmu neuskodi ani na vedeckem foru.

To, ze to zrovna nekdo nepochopi nebo co hure je fandou druhe strany barikady, nemusi byt zrovna duvod pro obrovske minus.
"Když se podíváš na nebe, sníš o tom být mezi hvězdami. Když jsi mezi hvězdami a podíváš se dolů, sníš o tom být zpátky na Zemi."
Chris Sembroski
Alchymista
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1022
Reputace: 337
Registrován: 14.9.2016 1:01
Re: Reputace uživatelů

Příspěvek od Alchymista »

JA sa nesťažujem, len konštatujem.
Autor vidí kto a ako ho hodnotil - a pluska či minuska od "miestnej autority" (a sú tu osobnosti čo "fakt vedia") má celkom inú váhu ako pluska či minuska od miestneho híkavca, o bežných členoch fora nehovoriac - je ich väčšina. A minuska od niektorých ľudí je i dôvod na zamyslenie sa - z iných dôvodov. :Drbe se na hlavě:
Každý ale máme kategorie rozdelené inak...
:naštvaný: Fráza "studená vojna" začína dostávať nový obsah...
Uživatelský avatar
Saturn1234
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1376
Reputace: 770
Bydliště: Praha
Registrován: 13.4.2020 11:19
Kontaktovat uživatele:
Re: Reputace uživatelů

Příspěvek od Saturn1234 »

Určitě by šlo nějak udělat, že mínusy by mohli dávat jen uživatelé s reputací např. 200+ Eliminovalo by se tím to, co tu popisujete.
lift off we have a lift off
Alchymista
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1022
Reputace: 337
Registrován: 14.9.2016 1:01
Re: Reputace uživatelů

Příspěvek od Alchymista »

Prečo? To by podľa mňa nemalo zmysel...
Takých príspevkov si v prípade potreby nahoním v "humorných" a "vykecávacích" témach koľko bude treba - alebo "záujemca" zasviní forum nezmyslami v "ostrých" temach vo forme príspevkov typu "Nevedko/Neználek"... Forum a jeho admini sú proti tomu prakticky bezbranný. Príspevky slušné, neútočné, len autor blbý ako kýbel chrústov a informačný obsah nulový - slovný šum...
:naštvaný: Fráza "studená vojna" začína dostávať nový obsah...

Odpovědět

Zpět na „Pravidla fóra a další informace“