Expedice 44

Novinky o dění na Mezinárodní vesmírné stanici
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Expedice 44

Příspěvek od Dugi »

Tak to je luxusní!
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
petazavinac
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 16
Reputace: 2
Registrován: 1.2.2015 23:41
Re: Expedice 44

Příspěvek od petazavinac »

Ten emblém je moc hezký. Je když na to teď tak koukám, jak to leží hezky vedle toho z Apolla 17 a dá se to porovnat, připadá mi to teď od Rusů trochu jako vtípek :-D Takový trochu popíchnutí Američanů a možná skoro až (jemná) parodie na program Apollo.
On i ten Koroljov na tom emblému má takový trochu šibalský, poťouchlý výraz, jak hladí na ten Sojuz :-D
Jako by si říkal: "Ááále...co vaše Apollo...zato můj Sojuz !!!" :-D
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Expedice 44

Příspěvek od Dugi »

Zatímco ruští kosmonauti Michail Kornijenko a Gennadij Padalka pracují vně stanice, Scott Kelly, zatím ochutnal salát z experimentu VEGGIE.

Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Expedice 44

Příspěvek od vai777 »

Kelly tvrdil, že mu chutná jako rukola... :o
Asi si tam dal málo dresingu, který mimo jiné tvořil extra panenský olivový olej a italský ocet (ale nejsem si jistý, jestli to bylo přímo balsamico), napodruhé už vypadalo, že mu chutná. Lindgrenovi a Yuimu chutnal hned napoprvé. :)

Mimochodem - je docela zábavné poslouchat tu ruskou EVA, je to mnohem živelnější než US EVA, občas se tam (jakoby) skoro pohádají. Výborná kulisa!
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
fretka323
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1034
Reputace: 3
Bydliště: Orlová
Registrován: 18.6.2014 20:41
Re: Expedice 44

Příspěvek od fretka323 »

Mě překvapila komunikace Země-spacewalkeři. Hned na začátku jeden z kosmonautů diktoval nějaká čísla a ze Země mu je vrátili s tím, že nerozumí, jestli je může zopakovat. Nebylo by na tom nic divného, pokud by tento rozhovor neprobíhal ve dvou jazycích. "Twenty-four or twenty-one? Dvadsať adin!" Krom "umývátka oken které určitě chci!" mě překvapilo vyslovování jmen. Pokud se bavil rus-rus, tak to byl [mýša] a [genadyj], zatímco američan-rus bylo [majkl] a [dženedyj]. I tak se mi ale EVA líbila a souhlasím s tím, že je mnohem živější než Americká.
Klidně mne oslovujte Radim.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Expedice 44

Příspěvek od Dugi »

Další pár fotek z dnešní sklizně.




Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Evžen111
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1493
Reputace: 249
Bydliště: Hlásnice
Registrován: 5.7.2015 11:14
Re: Expedice 44

Příspěvek od Evžen111 »

Ten emblém je neskutečně parádní. Inspirace jak hrom, Koroljovovi to sluší a rozhodně tam je právem.
E
Uživatelský avatar
Agamemnon
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1162
Reputace: 23
Bydliště: Nemecko
Registrován: 10.6.2013 18:20
Re: Expedice 44

Příspěvek od Agamemnon »

komunikácia je zem-eva je po rusky... komunikácia bez členmi eva je tiež po rusky...
anglický text počas rozhovoru je tlmočník (často tlmočníčka)
Per aspera ad astra [42]
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Expedice 44

Příspěvek od Dugi »

Kosmonauti Gennadij Padalka a Michail Kornijenko ukončili pět hodin a 33 minut trvající výstup. Pro Padalku to byla již desátá vesmírná procházka, pro Kornijenka druhá.




Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
fretka323
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1034
Reputace: 3
Bydliště: Orlová
Registrován: 18.6.2014 20:41
Re: Expedice 44

Příspěvek od fretka323 »

Aha... Tlumočník... To mě opravdu nenapadlo, díky moc :D Já měl vážně za to, že je to hodně podivuhodná komunikace. ale přemýšlel jsem, kde se v ruské misi (jestli se tak EVA dá nazvat) vzal Američan :D
Klidně mne oslovujte Radim.

Odpovědět

Zpět na „ISS“