Loď Orel (Federace / PPTS / PTK-NP)

Novinky o projektech ruské Federální kosmické agentury
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Loď Orel (Federace / PPTS / PTK-NP)

Příspěvek od Dugi »

Já jsem sem sice ten tweet nedal, ale rád to vysvětlím. Ani jeden z důvodů, které jsi tu uvedl, neplatí. I já bych dal raději její tweet než odkaz na originál. Důvody jsou hned dva.

1) Ona píše anglicky, originál je rusky. Většina uživatelů tohoto fóra vládne spíše angličtinou než ruštinou (čest výjimkám).
2) V jejím tweetu je odkaz na ruský originál.

Sečteno a podtrženo - Kdo umí anglicky, ten si přečte její tweet, kdo umí rusky, rozklikne si originál. Pokud by v jejím tweetu nebyl odkaz na ruský tweet, bylo by to jiné. Takhle si ale na své přijdou všichni.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
JHošek
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 843
Reputace: 725
Registrován: 18.1.2014 12:35
Re: Loď Orel (Federace / PPTS / PTK-NP)

Příspěvek od JHošek »

Ten tweet jsem vložil na fórum proto, že to umím. Zkopírovat fotografie z Telegramu neumím.

Původní zdroj je tady: https://t.me/roscosmos_gk/5453
Na prvních třech fotografiích jsou díly pro NŽ, na posledních třech fotografiích jsou díly pro první letovou raketu Angara-A5 pro Vostočnyj.
novák
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 14
Reputace: -20
Registrován: 14.7.2015 9:19
Re: Loď Orel (Federace / PPTS / PTK-NP)

Příspěvek od novák »

Ok, argumentu s angličtinou/ruštinou rozumím, i když většinou stejně píšete komentář v češtině. Ohledně odkazů, v druhém tweetu (Angara 5) odkaz na originál je, ale v prvním (Orjol, post z 24 čer 2022, 19:57) není.

Zkopírovat fotky z Telegramu lze, ale vyžaduje to trochu úsilí (klik pravým tlačítkem na post, vybrat "Prozkoumat prvek", najít v kódu url obrázku, vložit ho do tagu img):

Asi by pomohlo udělat tlačítko na vkládání postů z Telegramu, jako máte na Tweet a Youtube.


Pro mateje:

odkaz na původní zdroj: https://t.me/roscosmos_gk/5453

fotky které Pavlušenková dala do jiného tweetu (díly první Angary která poletí z Vostočného):
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Loď Orel (Federace / PPTS / PTK-NP)

Příspěvek od Dugi »

Nechci ti kazit radost, ale ty obrázky se mi neukazují.
Za tip na přidání děkuju, ale nevyužijeme to tak často, aby to mělo význam. Je to spíše okrajový zdroj informací, který se dá nahradit jinými zdroji - třeba tweety, které už zapracované máme.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Squierik
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 401
Reputace: 332
Registrován: 6.6.2018 11:23
Re: Loď Orel (Federace / PPTS / PTK-NP)

Příspěvek od Squierik »

To je zvláštne, ešte včera som ich videl.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Loď Orel (Federace / PPTS / PTK-NP)

Příspěvek od Dugi »

Na některých webech se adresy obrázků třeba po pár dnech (někdy i hodinách mění). Má to tak někdy i Facebook.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Ruský Roskosmos“