Všeobecně o agentuře

Novinky o projektech ruské Federální kosmické agentury
Odpovědět
Uživatelský avatar
Roman89
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 285
Reputace: 181
Registrován: 23.2.2017 2:31
Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvek od Roman89 »

Rogozin se pro magazín Forbes rozpovídal o aktuálním dění. Podrobně okomentoval úspěšný start americké lodi Crew Dragon s posádkou a přiblížíl nejbližší ruské plány.

https://www.forbes.ru/tehnologii/402477 ... a?photo=-1
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvek od Wopat »

Tak tohle je na blití. Hromada lží a jedno překrucování reality vedle druhého. Lituju, že jsem to četl.

Nejvíce mě pobavilo, že Rusové, chudáčci, museli osekat své posádky, protože v Sojuzu vozili západní astronauty. Jasně, a určitě kvůli toho čekají i s vypuštěním Nauky :lol:
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2321
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvek od Meybe »

Wopat píše:Nejvíce mě pobavilo, že Rusové, chudáčci, museli osekat své posádky, protože v Sojuzu vozili západní astronauty. Jasně, a určitě kvůli toho čekají i s vypuštěním Nauky :lol:
LOL :-D Prostě nejsou soudný. Jen nechápu, že si neuvědomují, že svět to vnímá a ví, že je to k smíchu nebo spíš k pláči...
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Uživatelský avatar
Roman89
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 285
Reputace: 181
Registrován: 23.2.2017 2:31
Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvek od Roman89 »

Mě by na tom jen zajímalo, jak je to skutečně s těmi cenami, protože je pravda to co říkal o těch raketách, že Crew Dragon vynáší v podstatě těžký nosič F9 srovnatelný spíše s Protonem, oproti lodi Sojuz, který vynáší pouze středně lehká raketa.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvek od Dugi »

F9 mění pravidla hry. Papírová nosnost přestává mít takový význam. Větší roli hraje cena za start. Díky vyšší nosnosti má raketa rezervu, aby mohl její stupeň přistát, být znovupoužitelný a tím se ještě víc ušetřilo.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10174
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvek od Pospíšil »

Wopat píše: Lituju, že jsem to četl.
I přes tvé varování jsem přečetl první 3 odstavce, ale dál to nešlo ... začal se mi zvedat kufr. :x
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvek od Amper »

Roman89 píše:Crew Dragon vynáší v podstatě těžký nosič F9 srovnatelný spíše s Protonem, oproti lodi Sojuz, který vynáší pouze středně lehká raketa.
To je pravda - jenze se podivej do Dragona - jsou tam 4 sedacky a hafo mista kolem + trunk. Astronauti si nemusi hrat na sardinky jako v Sojuzu.

A co se tyka cen - to kolik si Rusko reklo za sedacky v sojuzu je ciste jejich vec. Kdyby to litali za 20 mega tak mozna zadny Crew Dragon neexistuje. Ale v okamziku kdy jsou nenazrany skoro jako Boeing tak se nemuzou divit ze kombinace penez, vyvoje, technologickeho pokroku a narodni hrdosti prevazi nad tim aby NASA s radosti posilala svoje astronauty a prachy do Ruska.

Jinak ten clanek ani nectu protoze je potreba si uvedomit jednu vec - je to v ruske mutaci Forbesu a tudiz je to jasne urceno pro vnitrni rusky trh. Tam se podobne bachorky ocekavaji a vyzaduji.
milantos
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 579
Reputace: 195
Registrován: 27.10.2018 15:01
Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvek od milantos »

Hodnotíte něco, co jste si , dle vašich slov , ani nepřečetli. To ukazuje spíš na úroveň zdejších i "expertů" .
Je to ubohost.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvek od Dugi »

Někdy stačí přečíst prvních pár vět a člověk zjistí, že zbytek nemá cenu část, že by to byla ztráta času.
Ale nelíbí se mi, jak se snažíš za každou cenu nějak povyšovat nad ostatní diskutující. Na to tady nejsme zvyklí, nepomáhá to dobré atmosféře na fóru. Zdrž se takových zbytečných provokací, děkuji.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
milantos
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 579
Reputace: 195
Registrován: 27.10.2018 15:01
Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvek od milantos »

Já jsem si na rozdíl od ostatních ten celý článek přečetl.Ten článek je úplně o něčem jiném. Proto se mohu vyjádřit a ohradit se proti výrokům lidí, kteří se tu považují za experty. To není provokace, ale jen konstatování. Kopat do někoho nebo něčeho, o čemž nic nevím, je jen ubohost.

Odpovědět

Zpět na „Ruský Roskosmos“