Všeobecně o agentuře

Novinky o projektech ruské Federální kosmické agentury
Odpovědět
milantos
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 580
Reputace: 193
Registrován: 27.10.2018 15:01
Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvek od milantos »

Mám dojem že si píšeš sám se sebou, když nikdo nediskutuje.
Aby to nebylo líto, budu jen parafrázovat starý Renčínův vtip z roku tuším 1968. ( za nepřesnou citaci z hlavy po těch letech se předem omlouvám).
"Souhlasím s tím, že se lidem má říkat pravda, skutečnost je totiž daleko horší "
Uživatelský avatar
petrsida
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3882
Reputace: 3049
Bydliště: Lysá nad Labem, Tanvald
Registrován: 27.1.2012 22:17
Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvek od petrsida »

Meybe píše: 13.8.2021 12:46
Ve zprávě se uvádí: Mějte na paměti, že k tomuto druhu poškození nemohlo dojít na Zemi, protože loď je před spuštěním testována ve vakuové komoře. Pokud by byla nějaká díra, tlak v lodi by rychle klesl a neprošel vakuovým testem. Roskosmos tedy vyloučil scénář, že by Sojuz MS-09 byl na Zemi poškozen.
Incidentu se nově věnuje tento článek: https://arstechnica.com/science/2021/08 ... bRX5meg6LQ
Všichni evidentně zapomněli, že ta díra byla ZALEPENÁ a zbytky lepidla se na ni našly, takže loď prošla vakuovým testem, ale neprošla vakuem....

takové drobnosti jako že to celé bylo skované pod podšívkou a na blbě přístupném místě a vrtačka, kterou by to šlo vyvrtat na ISS není, to už taky nikdo neví

zkuste si to dohledat v inkriminovaných vláknech, najdete to tam

za mě osobně, je mi na blití z toho, co ruská propaganda předvádí

ad milantos: právě že to všichni vědí, jenom pro některé je to stále v rovině ošklivý západ škodí chudákům rusům ....

opravdu mi ten blicí smajlík chybí
Uživatelský avatar
argus123
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 451
Reputace: 198
Bydliště: Trenčín
Registrován: 10.1.2018 17:55
Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvek od argus123 »

Nuž ono to môže byť aj tým že Rusom sa nepáči to ako im vyhadzuju na oči to že Nauka odchýlila ISS pričom hlavná podstata toho projektu bola navyšiť miesto pre vedecke pokusy na ISS, a namiesto toho sa média zaujimaju to že Nauka mala bug. Takže aj z tohto pohladu to je pre nich frustrujuce, ich triumf je zosmiešňovaný a potrebovali nejake eso v rukáve. A tým esom alebo skôr čiernym petrom je táto kauza. Tak či tak kedysi ked sa stal nejaky incident v kozme tak naopak média aj politici sa o tom rozpravali seriozne. Neviem ale nezachytil som napríklad v 1986 roku to žeby vychodny blok si robil srandu z katastrofy Challangeru. Dnes to je len o vzájomnom zosmiešňovaní a z toho vznikaju konflikty. Obávam sa že môže prísť raz taka doba že ak sa napríklad Rusom v Sojuze stane nehoda a ostanu na orbite, tak NASA odmietne pomôcť, a toto iste sa zase môže stať naopak a z toho ide des, tieto konflikty ktore su teraz malicherné v buductnosti môžu byť zneuživané. Spoločny menovatelom problemou su politici a média.
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvek od Wopat »

radoslav píše: 14.8.2021 19:15Na margo toho, že s tým vyšlo rusko až teraz, to nemusí hneď znamenať, že si to vymysleli. Je to zas politika, kedy sa má vypustiť aká informácia. Bolo by úplne normálne, keby si takúto jobovku nechali na prekrytie iného problému, napr. Nauka.
Okamova břitva.

Existuje hromada důkazů a tvrzení, včetně (hlavně!) těch ruských, že to způsobil někdo v Rusku na zemi. Kolik je důkazů o opaku? Nevymýšlej, co není.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvek od Wopat »

argus123 píše: 15.8.2021 0:55 Takže aj z tohto pohladu to je pre nich frustrujuce, ich triumf je zosmiešňovaný a potrebovali nejake eso v rukáve. A tým esom alebo skôr čiernym petrom je táto kauza.
Jaká kauza? Tohle má do kauzy světelné roky daleko. Kauza je faktický spor, ne náhodný a ubohý výkřik do tmy. Ano, je to frustrující a je pochopitelné, že je to štve. Ale co s tím jako? To ma být nějaká omluva křivého obviňování partnera, který do jejich kosmonautiky posledních 30 let lije miliardy dolarů? Vytáhnout na veřejnost nepravdivou špínu je “eso v rukávu”? Eso v rukávu by bylo, kdyby konečně ukázali nějaký úspěch. To ale není jejich styl. Pokud se nedostaví úspěch, což už se hezkých pár dekád nedostavil, skálopevně se řídí heslem: “Co můžeš, to urvi, co nemůžeš, to zku*vi!” Jsou ubozí a chovají se jako prasata.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Snoopy
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 549
Reputace: 267
Registrován: 5.8.2012 11:23
Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvek od Snoopy »

milantos píše: 14.8.2021 23:11 Mám dojem že si píšeš sám se sebou, když nikdo nediskutuje.
Aby to nebylo líto, budu jen parafrázovat starý Renčínův vtip z roku tuším 1968. ( za nepřesnou citaci z hlavy po těch letech se předem omlouvám).
"Souhlasím s tím, že se lidem má říkat pravda, skutečnost je totiž daleko horší "
Mylný dojem, milantosi.
Mrkni na předešlou stránku. Každý tvůj příspěvek začíná mou citací na kterou reaguješ. Navíc se snažíš být dost osobní- "nic nevíš...tvoje tvrzení...". A tvůj poslední příspěvek je už jenom o mě a s kosmonautikou nemá společného vůbec nic. To mi jako psaní si sám se sebou moc nepřijde.
Zdá se mi, že se tento náš dialog (podle tebe monolog) zcela vyčerpal. Je tedy na čase jej ukončit. Hezkou neděli, kámo. :-D
Uživatelský avatar
argus123
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 451
Reputace: 198
Bydliště: Trenčín
Registrován: 10.1.2018 17:55
Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvek od argus123 »

Wopat píše: 15.8.2021 2:24
argus123 píše: 15.8.2021 0:55 Takže aj z tohto pohladu to je pre nich frustrujuce, ich triumf je zosmiešňovaný a potrebovali nejake eso v rukáve. A tým esom alebo skôr čiernym petrom je táto kauza.
Jaká kauza? Tohle má do kauzy světelné roky daleko. Kauza je faktický spor, ne náhodný a ubohý výkřik do tmy. Ano, je to frustrující a je pochopitelné, že je to štve. Ale co s tím jako? To ma být nějaká omluva křivého obviňování partnera, který do jejich kosmonautiky posledních 30 let lije miliardy dolarů? Vytáhnout na veřejnost nepravdivou špínu je “eso v rukávu”? Eso v rukávu by bylo, kdyby konečně ukázali nějaký úspěch. To ale není jejich styl. Pokud se nedostaví úspěch, což už se hezkých pár dekád nedostavil, skálopevně se řídí heslem: “Co můžeš, to urvi, co nemůžeš, to zku*vi!” Jsou ubozí a chovají se jako prasata.
Tak Rusi ukazali uspech, pripojili najväčší modul k ISS za posledne roky, vysledok ? Posmešky. Takže asi tolko k tomu. Negeneralizuj ! Nie všetci sa spravaju ako pomstichtivý aparatčikovia !
Len tolko poviem, profesionalita a diplomacia sa neilen v tomto obore vytratila, nastupuje doba bulvarnych žvástov, a neprofesionalnych komentárov, bulvarizácia a hejterstvo su znakmi tejto doby a ja to budem hovoriť stále že toto je cesta do pekla.
Mne pripada že dnes už nikoho nezaujímaju úspechy, ale neuspechy a to ako ten neuspech čo najlepšie rozmazať kludne aj na niekolko rokov dopredu, a z toho mi je na grcanie.
Uživatelský avatar
Snoopy
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 549
Reputace: 267
Registrován: 5.8.2012 11:23
Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvek od Snoopy »

argus123 píše: 15.8.2021 8:39
Tak Rusi ukazali uspech, pripojili najväčší modul k ISS za posledne roky, vysledok ? Posmešky. ....
Můžeš prosím Tě uvést alespoň jeden relevantní příklad těch "Posměšků", o kterých tu tak emotivně bájíš? Ano, Nauka je ostuda. Ale nezaznamenal jsem jediný zesměšňující komentář od žádné kosmické agentury na světě, od žádného politika nebo profesionálního publicisty či reportéra. Mohl bys tedy své tvrzení prosím doložit?

Zatím jsem zaznamenal jediného aparátčíka, který trousí posměšky a trapné urážky kudy chodí. Šéfa Roskosmu Dmitrije Rogozina.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvek od Dugi »

Pánové,tahle debata nabírá potenciál utrhnout se ze řetězu a sklouznout do úrovně diskuse, která u nás nebývá obvyklá. Zkuste, prosím, trochu ubrat plyn. Díky!
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10821
Reputace: 10246
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvek od Pospíšil »

Rogozin oznámil, že pozastavuje spolupráci s ESA na startech Sojuzů z Kourou a stahuje ruské pracovníky z Francouzské Guiany kvůli sankcím EU na Rusko v souvislostí s napadením Ukrainy.
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong

Odpovědět

Zpět na „Ruský Roskosmos“