Všeobecně o agentuře

Novinky o projektech ruské Federální kosmické agentury
Odpovědět
Uživatelský avatar
Roman89
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 285
Reputace: 181
Registrován: 23.2.2017 2:31
Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvek od Roman89 »

Pospíšil píše:Ale to už jsem se dostali hodně daleko od současnosti a budoucnosti Roskosmosu, že ano. :hlavou proti zdi
To ano, ale na provokace se musí patřičně reagovat.
Uživatelský avatar
Lakely
Správce profilu na Facebooku
Správce profilu na Facebooku
Příspěvky: 1130
Reputace: 153
Bydliště: Plzeň
Registrován: 11.2.2010 21:50
Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvek od Lakely »

Byl bych pro ukončení této debaty. Začíná mít znaky diskuzí pod články na zpravodajských servrech. Kdy někdo záměrně překroutí realitu, popřípadě rovnou lže a když mu někdo argumentuje, reaguje jen cíleně na nesrovnalosti, kterých se dopustili jeho oponenti a záměrně ignoruje ty důležité poznatky a fakta jimi zmíněná. To pak není diskuze, ale pořvávání v hospodě 4. cenové kategorie. Myslím si, že podstatné i nepodstatné zaznělo a více už není třeba dodávat.
Vesmír je nekonečný a realita překoná veškeré naše představy.
A. C. Clarke
Uživatelský avatar
Roman89
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 285
Reputace: 181
Registrován: 23.2.2017 2:31
Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvek od Roman89 »

petrsida píše:Ty hele, ty tam ty lži nevidíš, nebo je tvá svatá válka proti SpaceX takového rozsahu, že jsi schopný obhajovat Rogozinovo lhaní?
Nevím zda je tvá reakce určená mě, ale pokud ano tak nechápu o jaké mojí svaté válce proti SpaceX mluvíš?
Ja proti SpaceX vůbec nic nemám. Taky neříkám že jsem jejich skalní fanoušek, ale pro to co dokázali během krátké doby mají samozřejmě můj obdiv.
A co se týče Rogozinova lhaní tak ne, opravdu nepoznám kdy lže, ale taky jsem nikdy netvrdil, že ho obhajuju ve všem co říká. Vím že to dost často přehání a jeho vize se často neslučuji s realitou.
Uživatelský avatar
Roman89
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 285
Reputace: 181
Registrován: 23.2.2017 2:31
Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvek od Roman89 »

Lakely píše:Byl bych pro ukončení této debaty. Začíná mít znaky diskuzí pod články na zpravodajských servrech. Kdy někdo záměrně překroutí realitu, popřípadě rovnou lže a když mu někdo argumentuje, reaguje jen cíleně na nesrovnalosti, kterých se dopustili jeho oponenti a záměrně ignoruje ty důležité poznatky a fakta jimi zmíněná. To pak není diskuze, ale pořvávání v hospodě 4. cenové kategorie. Myslím si, že podstatné i nepodstatné zaznělo a více už není třeba dodávat.
Souhlasím a ještě dodám, že vzhledem k tomu, že tuto diskuzi jsem způsobil já svým odkazem na článek, tak už sem příště raději nic dávat mebudu.
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvek od Pospíšil »

Roman89 píše:...vzhledem k tomu, že tuto diskuzi jsem způsobil já svým odkazem na článek, tak už sem příště raději nic dávat mebudu.
To by byla škoda. Je v pořádku sem přidávat odkazy na to, co se kde píše a natáčí. Může to mít i horší informační kvalitu, pro dokreslení celkového obrazu se to občas hodí, jen by se to nemělo dít moc často, aby tu nebylo plno "odpadu".
Důležité je, aby následná diskuse k tomu probíhala podle pravidel tohoto fóra.
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvek od Amper »

podle mne to tady ma misto - muzeme diskutovat o tom komu to jak prijde a chapu ze nekterym lidem muzou prijit nesmyslna a pohadkova nektera Elonova vyjadreni - ale vyjadreni cloveka na pozici jako ma Rogozin ja proste soucasti toho jak se Roskosmos prezentuje a neda se oddelit.

To jak to komu z diskutujicich prijde je vec druhorada - vsak cist to nikdo nemusi, no ne ?
todtv
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1331
Reputace: 183
Registrován: 18.11.2018 23:11
Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvek od todtv »

Existuje vůbec na světě jiná kosmická státní agentura, která vyvolává více vášnivých debat než tato? :lol:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvek od Dugi »

Já jen dodám, že Roman může samozřejmě i nadále přispívat na naše fórum, jen musí pokaždé akceptovat, že pokud nasdílí nějakou nepravdu (což není jeho chyba), tak že to ostatní nepřejdou taktickým mlčením.
V řadě druhé může být Roman v klidu ohledně té svaté války. Dovolím si tvrdit, že jsem si jistý, že Petr mířil na milantose.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
petrsida
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3881
Reputace: 3041
Bydliště: Lysá nad Labem, Tanvald
Registrován: 27.1.2012 22:17
Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvek od petrsida »

Romane, to není na tebe, ale na milantose, kolem něj se ta diskuse točila, přišlo mi to tak do očí bijící, že jsem tento detail opoměl

přijmi prosím moji hlubokou omluvu, opravdu jsem nechtěl útočit na tebe, jelikož tvé komentáře považuji za vyvážené

Petr


ad zbytek, opravdu jsem už alergický k aroganci a netoleranci, která se kolem nás neustále opakovaně objevuje, a k cílenému lhaní za účelem propagandy ještě víc

je v pořádku, že sem Romane dáš takový odkaz, koneckonců kde jinde by měl být, a je v pořádku diskuse, ale arogantní napadaní diskutérů, kteří si dovolí napsat, že lež je lží by opravdu nemělo být tolerováno (a znovu radši zdůrazňuji, to není mířeno na tebe, ale na .. nu on ví)

akceptací Rogozinových lží to začíná, popřením Katyně pokračuje a jednoho krásného dne se probudíme jako nesvobodné ovce pod všeobjímající matkou stranou, a 1984 se zopakuje ani nebudeme vědět jak

omlouvám se za OT, ale jako profesí de facto historik musím, k tomu co se děje nejde mlčet
Uživatelský avatar
Roman89
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 285
Reputace: 181
Registrován: 23.2.2017 2:31
Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvek od Roman89 »

petrsida píše:Romane, to není na tebe, ale na milantose, kolem něj se ta diskuse točila, přišlo mi to tak do očí bijící, že jsem tento detail opoměl

přijmi prosím moji hlubokou omluvu, opravdu jsem nechtěl útočit na tebe, jelikož tvé komentáře považuji za vyvážené
Díky, to je v pořádku, jen jsem si nebyl jistý na koho je to mířeno.

Odpovědět

Zpět na „Ruský Roskosmos“