Všeobecně o agentuře

Novinky o projektech ruské Federální kosmické agentury
Odpovědět
milantos
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 579
Reputace: 195
Registrován: 27.10.2018 15:01
Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvek od milantos »

petrsida píše:Romane, to není na tebe, ale na milantose,
...akceptací Rogozinových lží to začíná, popřením Katyně pokračuje a jednoho krásného dne se probudíme jako nesvobodné ovce pod všeobjímající matkou stranou, a 1984 se zopakuje ani nebudeme vědět jak
Dovolil bych si, ve vši slušnosti, ohradit proto spojování mého jména s něčím takovým co tu píšeš. Zrovna tak bych se ohradil proti tomu, že vedu svatou válku proti SpX. (Jasně, vadí mi Starlinky, zrovna tak jako obdobné projekty od jiných firem.)¨.
Tvůj názor ti neberu, jen mi pak připadá směšné tvrzení Dugiho, že na něco takového tu nejsme zvyklí. No, jak od koho. Já zase nejsem zvyklý na to, abych byl spojovaný s podobnými konspiracemi.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvek od Dugi »

Psal jsem, že tu nejsme zvyklí na ostré výpady vůči ostatním diskutujícím, což jsi dělal ty. Petr svým komentářem nemířil na tebe. Spíš jen obecně upozorňoval na obezřetnost při takových soudech.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
petrsida
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3881
Reputace: 3041
Bydliště: Lysá nad Labem, Tanvald
Registrován: 27.1.2012 22:17
Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvek od petrsida »

Dugi píše:Psal jsem, že tu nejsme zvyklí na ostré výpady vůči ostatním diskutujícím, což jsi dělal ty. Petr svým komentářem nemířil na tebe. Spíš jen obecně upozorňoval na obezřetnost při takových soudech.
Ano, píšu jasně, obhajováním drobných lží to začíná, těmi velkými pak končí, když k tomu přidáš ještě arogantní styl já jediný mám pravdu, tak se to nedá číst a je to nechutné

PS - to že sis vytrhl z kontextu jednu část a o zbytku trapně mlčíš přesně vystihuje styl, který obecně kritizuji, něco se hodí, něco ne, když se pravda dostatečně zabalí do polopravd, zamlčení a ticha, jde ji ohnout kam třeba

pravda ale není strom ve větru a pravdou je, že ROGOZIN LŽE, rozporovat to argumentem, že místní chytráci ani nedočtou text do konce jenom vypovídá o argumentační nouzi, a promiň, tím se dostáváš na mentální úroveň těch velkých konspirátorů
milantos
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 579
Reputace: 195
Registrován: 27.10.2018 15:01
Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvek od milantos »

Možná ti uniklo, že jsem nepsal ani že někdo lže, ani že nelže, ani jsem nic z napsaného článku neobhajoval. Jen ten celý článek byl o něčem úplně jiném, než bylo v úvodních odstavcích. Takže pokud z těch 3 odstavců někdo vyvozoval dalekosahající závěry a ještě si k tomu připsal, že to dále nečetl - tak si z toho umím také udělat závěr. O něm.
Nežiju ve světe, kde platí to, co tu často čtu :
- Rusko - lhář, je na dně, předražená sedadla na ISS, malá plechovka...
- Boeing - moloch, padají mu letada, je přeplacený, lobbing, stará koncepce ....
- NASA - moloch , všechno předražené , už aby vše dělal Musk...
- SpX - vše OK

svět není tak černobílý
Uživatelský avatar
Saturn1234
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1374
Reputace: 765
Bydliště: Praha
Registrován: 13.4.2020 11:19
Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvek od Saturn1234 »

Znám nejméně 1 člověka co to vidí přesně naopak. :lol:
lift off we have a lift off
Uživatelský avatar
Saturn1234
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1374
Reputace: 765
Bydliště: Praha
Registrován: 13.4.2020 11:19
Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvek od Saturn1234 »

-
Naposledy upravil(a) Saturn1234 dne 12.6.2020 10:52, celkem upraveno 1 x.
lift off we have a lift off
Uživatelský avatar
Lakely
Správce profilu na Facebooku
Správce profilu na Facebooku
Příspěvky: 1130
Reputace: 153
Bydliště: Plzeň
Registrován: 11.2.2010 21:50
Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvek od Lakely »

To že si myslíš, že uvažujeme takto černobíle, spíše vypovídá o tvém černobílém vidění nás. Jsem si jistý, že je zde zastoupeno mnoho pohledů na tyto záležitosti, ale to, že Rogozin v článku lhal je fakt. A když nasdílíš odkaz s PR lží pro vnitřní propagandu, pak je logické, že se zvedne vlna nevole. Boeing, SpaceX, NASA ani nikdo jiný s tím nemá nic společného.
Vesmír je nekonečný a realita překoná veškeré naše představy.
A. C. Clarke
BlackSheepOI2
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 102
Reputace: 1
Registrován: 22.2.2017 8:42
Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvek od BlackSheepOI2 »

Nechápem tie emócie. Rogozin je ako zodpovedný pracovník nútený prezentovať svoju činnosť a činnosť ľudí pod ním so správnym pozitívnym nádychom. Je to politik predovšetkým. Ani v USA to nie je ináč. Prezentuje niekto oneskorenia s SLS, pristánim na mesiac či Webb teleskopom negatívne? Nie politicky to zaobalia. Rovnako to robia všetky krajiny.

A áno rovnako aj ja sledujem iste xenofóbne vyjadrenia ohľadom Ruska a glorifikovanie západu kde na vrchole je Musk. SpaceX je super, ale bez štátnej pomoci (aj od NASA) by nebola tam kde je. Páči sa mi jej progresívnosť, ale určite by šlo mnoho vecí urobiť lepšie.
NASA, Roskozmos sú v područí politických cieľov. Výstavba kozmodrómu Vostočnyj príde okrem iného aj ako podpora najchudobnejšieho regiónu. Otázka cien - že stojí veľa prostriedkov je myslím si, že bez diskusie. Odhad 7,5 miliárd je nič ak si vezmeme do úvahy, že prestavba rampy pre SLS na 4 použitia vyšla dokopy na niečo okolo 800miliónov.
Áno a stále je reč o korupcii a rozkrádaní pri výstavbe kozmodrómu Vostočnyj. Je zaujímavé, ako benevolentný sme pri nás, keď nevieme vybudovať v našich končinách ani poriadnu celistvú diaľnicu ... A pritom sme z toho istého východného bloku a máme predstavu, že na východ od nás to ide ešte horšie....

To všetko píšem to s pohľadom kde nie som nadšený z Ruskej kultúry a prístupu a s radosťou očakávam každý štart SpaceX. Ale ak už niekto píše, že nie je všetko čiernobiele, tak by bolo dobré poukázať na fakty pozitívne či negatívne na oboch stranách. Určite by sa toho našlo dosť. Možno namiesto vzájomného napádania.


Rusko nie je ZSSR a určite s príspevkami, ktoré do kozmického výskumu dáva nemôže konkurovať USA či nadväzovať na "slávu" ZSSR v kozmickom prieskume. Stále sa však pasuje s problémami relatívne dobre. Ak sa podarí ukončiť vývoj novej lode, predviesť Ankaru v dobrom svetle, prípadne dokončiť Sojuz-5, bude sa radiť do klubu Čína, ESA ... Je otázne kde vtedy bude USA, ale NASA v poslednom období termíny taktiež posúva. A SpaceX čaká dlhá cesta. Blue Origin je stále tajným hráčom. Súkromné spoločnosti potrebujú dopyt. Otázne ostáva, aké budu časy na investície do kozmického byznisu.
Uživatelský avatar
Roman89
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 285
Reputace: 181
Registrován: 23.2.2017 2:31
Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvek od Roman89 »

BlackSheepOI2 píše:...Rusko nie je ZSSR a určite s príspevkami, ktoré do kozmického výskumu dáva nemôže konkurovať USA či nadväzovať na "slávu" ZSSR v kozmickom prieskume. Stále sa však pasuje s problémami relatívne dobre. Ak sa podarí ukončiť vývoj novej lode, predviesť Ankaru v dobrom svetle, prípadne dokončiť Sojuz-5, bude sa radiť do klubu Čína, ESA ... Je otázne kde vtedy bude USA, ale NASA v poslednom období termíny taktiež posúva. A SpaceX čaká dlhá cesta. Blue Origin je stále tajným hráčom. Súkromné spoločnosti potrebujú dopyt. Otázne ostáva, aké budu časy na investície do kozmického byznisu.
Naprosto s tebou souhlasím
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvek od Amper »

Rogozin je politik a proste hraje na domaci ctenare. Takze klidne bude v clanku lhat. Dovolim si citovat z Honu na ponorku kde jeden politik prohlasi - Ja jsem politik, to znamena ze lzu, podvadim a kdyz nelibam deticky tak jim ukradnu lizatko.

Mimochodem - zaregistrovali jste Trumpovo video Make Space Great Again ? Je kolem toho slusne halo i v US a osobne se me z toho chce zvracet uplne stejne jako z nekterych Rogozinovych prohlaseni.

Odpovědět

Zpět na „Ruský Roskosmos“