Ruští kosmonauti

Novinky o projektech ruské Federální kosmické agentury
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 24936
Reputace: 349
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Ruští kosmonauti

Příspěvek od Dugi »

Vítám tě na našem fóru a doufám, že se ti tu bude líbit.
Změny kurzu kosmonautiky bohužel nejsou výsadou pouze Ruska, byť tam je to navíc znásobeno mnoha dalšími vlivy. Ruské plány jsou s přimhouřením oka v průběhu let relativně konzistentní, ale trpí vnitřním uspořádáním celého procesu.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3743
Reputace: 20
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Ruští kosmonauti

Příspěvek od vai777 »

Asi nejznámější případ věčného čekatele na první let se uzavřel. Ke včerejšímu dni (31. 7.) opustil oddíl ruských kosmonautů Nikolaj Tichonov. Poprvé měl letět do vesmíru na palubě Sojuzu MS-04 a být účastníkem Expedice 51/52. Kvůli odkladu vzletu MLM Nauka však byl počet ruských kosmonautů na ISS snížen na dva, což znamenalo, že Tichonov musel z kola ven.
Druhá nominace do hlavní posádky mu přisoudila místo v Sojuzu MS-10, ovšem odklad startu Nauky jej opět přinutil zůstat na Zemi.
Třetí nominací bylo velitelské křeslo v Sojuzu MS-15, ovšem let astronauta SAE si vynutil změny, v jejichž důsledku byl Tichonov vyměněn Olegem Skripočkou.
Do čtvrtice měl letět na Sojuzu MS-16, ovšem poté, co jej necelé dva měsíce před startem při procházce nešťastně švihla do oka větvička, byla ruská část posádky (Tichonov a Babkin) vyměněna za dubléry.
Podle zprávy z CPK J. A. Gagarina se u Tichonova od té doby objevily nové problémy zdravotního rázu, vzhledem ke kterým se Tichonov rozhodl po čtrnácti letech ukončit kariéru kosmonauta, aniž by kdy letěl na oběžnou dráhu... :(

Zdroj
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong

Odpovědět

Zpět na „Ruský Roskosmos“