Virgin Orbit

Diskuse o projektech společnost Virgin Orbit
Odpovědět
ptpc
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6263
Reputace: 1530
Registrován: 17.9.2015 20:36
Re: Virgin Orbit

Příspěvek od ptpc »

Video z úspešného štartu desiatich cubesatov pomocou rakety LauncherOne dňa 17.1.2021 o 19:39 hod. UTC :palec nahoru: :palec nahoru: :
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2321
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Virgin Orbit

Příspěvek od Meybe »

Já jsem většinou velmi pozorný. Stejně jako v tvém případě.
To sice může být pravda, ale v tomto případě ne dost. Takže jsem ti to tedy ještě zakroužkoval, aby ti to neuniklo. Kdyby to i přesto nebylo jasné, tak už ti lépe nepomohu. Ještě nejsem takový negramot, abych si nepamatoval co píšu...
Obrázek
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
milantos
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 579
Reputace: 195
Registrován: 27.10.2018 15:01
Re: Virgin Orbit

Příspěvek od milantos »

Ta dvojice družic jsou 2 cubesaty ? Pokud ano, tak jich je ale celkem 10 a ne 9, jak píšeš v úvodu.
Téhle logice já nerozumím. 1=2 je mimo moje chápání :)
Uživatelský avatar
Samo
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2102
Reputace: 1307
Registrován: 29.8.2015 22:52
Re: Virgin Orbit

Příspěvek od Samo »

Že je len 9 cubesatov napísal zle/nie úplne jasne, ale číslovanie má technicky dobre, je tam 9 rôznych typov/druhov (čo v kontexte uniká) cubesatov z toho jeden typ 5. (piaty) je tam 2x teda ich je 10 samostatných jednotiek dokopy.
Mali by sme ukončiť toto OT.
"When you wish upon a falling star, your dreams can come true. Unless it's really a meteor hurtling to the Earth which will destroy all life. Then you're pretty much hosed, no matter what you wish for. Unless it's death by meteorite."
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3238
Reputace: 3983
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Virgin Orbit

Příspěvek od Vaclavik »

Virgin Orbit upřesnil čas shozu nosné rakety LauncherOne na 19:38:51 UTC.
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3238
Reputace: 3983
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Virgin Orbit

Příspěvek od Vaclavik »

Meybe píše: 18.1.2021 23:00
Já jsem většinou velmi pozorný. Stejně jako v tvém případě.
To sice může být pravda, ale v tomto případě ne dost. Takže jsem ti to tedy ještě zakroužkoval, aby ti to neuniklo. Kdyby to i přesto nebylo jasné, tak už ti lépe nepomohu. Ještě nejsem takový negramot, abych si nepamatoval co píšu...
Myslím, že provozovatel moc dobře ví, za jakou službu si účtuje. A zákazník moc dobře ví, za co platí :) Pokud se nevěří mně, tak jim snad ano.

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2321
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Virgin Orbit

Příspěvek od Meybe »

Změn svůj styl argumentace a já změním 9 na 10...
Pravda je, že jsem měl uvést 9 TYPŮ, nebo 9 nákladů. Myslím, že je to ale z textu dostatečně jasné.
Reagoval jsem na tvou poznámku, že jsem zapomněl, že jsou dva. Kdybych zapomněl, nemám tam přeci uvedeno, že jsou dva...
Tak a tím bych tuto debatu o hustotě marmelády ukončil. Díky
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
milantos
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 579
Reputace: 195
Registrován: 27.10.2018 15:01
Re: Virgin Orbit

Příspěvek od milantos »

Kdybys uznal, že to číslo 9 tam nepatří, že to je omylem nebo nedopatřením, byl bys chlap. Tohle je okecávání
Uživatelský avatar
laik
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1163
Reputace: 720
Registrován: 19.6.2016 8:52
Re: Virgin Orbit

Příspěvek od laik »

Pánové..,

pro některé tady je kosmonautika či příbuzné disciplíny obživou, nicméně troufnu si odhadovat, že většině z nás je koníčkem. Tedy volnočasovou aktivitou. Něčím, co nám přináší radost, fascinaci, oddech od všedních starostí, podnět k přemýšlení, snění.

Přijde mi zbytečná posedlost zarputile přesvědčovat ostatní o jejich omylech. Někdy mám až dojem (nemluvím o této konkrétní diskusi) jakoby někteří seděli doma v křesle a číhali, až někdo učiní chybičku v terminologii, aby mohli nažhavit internet a rigorózně je přesvědčit o trestuhodném omylu. Nechat se takovou provokací strhnout je zbytečné násilí na vlastním zdraví. Navíc obvykle ani nevíme, kdo sedí na druhé straně. A přiznejme, lidé jsou různí.

Koníčky nejsou od toho, aby se u nich člověk musel vztekat nebo se někým hádat. Máte tohle zapotřebí? Ruku na srdce. Když někomu z nás, nechci přivolávat, zemře někdo blízký nebo přijdeme o práci a v noci se vzbudíme strachem, z čeho zaplatíme nájem, to je důvod k zatínání pěstí... Diskuse na fóru ne.
Uživatelský avatar
Saturn1234
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1374
Reputace: 765
Bydliště: Praha
Registrován: 13.4.2020 11:19
Kontaktovat uživatele:
Re: Virgin Orbit

Příspěvek od Saturn1234 »

Tohle bych přidal do pravidel fóra :klaní se:
lift off we have a lift off

Odpovědět

Zpět na „Virgin orbit“