Obecně o firmě RocketLab

Diskuse o projektech, plánech a misích americké firmy Rocket Lab.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Obecně o firmě RocketLab

Příspěvek od Amper »

ok, je na case si koupit kousek raketove firmy :-D
Uživatelský avatar
laik
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1163
Reputace: 720
Registrován: 19.6.2016 8:52
Re: Obecně o firmě RocketLab

Příspěvek od laik »

Jakej titul koupit? Všude se píše RKLB, ale broker mi řekl, že po akvizici VACQ. Přitom jsem měl za to, že je to naopak. Pomohl by správnej isin. KYG9442R1267 nebo KYG9460A1040? Či snad US7731221062?

Z diskuse na redditu moudrej nejsem. How to buy RKLB
Uživatelský avatar
Samo
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2102
Reputace: 1307
Registrován: 29.8.2015 22:52
Re: Obecně o firmě RocketLab

Příspěvek od Samo »

Moc sa v tom nevyznám,no RKLB majú aj na ofiko stránkach Rocketlab. Sám uvžujem čí nekupíť jeden dva podiely, je tu niekto znalý čo by mi to objasnil či to je tak jednoduché? 😂

https://investors.rocketlabusa.com/over ... fault.aspx
"When you wish upon a falling star, your dreams can come true. Unless it's really a meteor hurtling to the Earth which will destroy all life. Then you're pretty much hosed, no matter what you wish for. Unless it's death by meteorite."
Uživatelský avatar
Malky
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 513
Reputace: 494
Registrován: 28.3.2014 21:26
Re: Obecně o firmě RocketLab

Příspěvek od Malky »

VACQ = KYG9442R1267
RKLB = US7731221062

KYG9460A1040 je podle mě warrant a to si myslím že je něco, co by neměl kupovat člověk, který se musí ptát na internetových fórech :) (nic ve zlém, já sám do té kategorie patřím).

Podle mně se vám už VACQ koupit nepodaří, ale kdyby jo, tak by to nemělo ničemu vadit. VACQ shares se automaticky promění na RKLB shares 1:1. Teda oni už se proměnily (aspoň co mi ukazuje e-broker), proto myslím že se VACQ nepodaří koupit :)

(toto není finanční rada, nenesu žádnou zodpovědnost, atd atd ;) )
"The meek will inherit the Earth." ..and the rest of us, Universe.
Hawk
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 330
Reputace: 220
Registrován: 9.11.2018 11:04
Re: Obecně o firmě RocketLab

Příspěvek od Hawk »

Kdyz kliknete na 5 denni graf VACQ je videt, ze se od stredy neobchoduje.
https://finance.yahoo.com/quote/VACQ?p=VACQ

A jeste pro poradek RKLB :-):
https://finance.yahoo.com/quote/RKLB?p=RKLB

Neni to aktualne muj salek kavy, energie leti nahoru, davam prednost utilitam :-)
(ale take, jak pise spravne Malky, popisuju jen svoje preference, neni to rada :-)).
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2321
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Obecně o firmě RocketLab

Příspěvek od Meybe »

Společnost získala kontrakt na 3 mise pro Synspective. Dva starty jsou v plánu na příští rok 2022 a poslední na rok 2023. Družice budou součástí konstelace StriX.
https://www.businesswire.com/news/home/ ... 7006106/en
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Uživatelský avatar
Squierik
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 401
Reputace: 332
Registrován: 6.6.2018 11:23
Re: Obecně o firmě RocketLab

Příspěvek od Squierik »

Akcie firmy RocketLab po zverejnení vstupu na burzu išli prudko nahor. Išlo len o nadhodnotenie, momentálne konečne klesli na reálnu hodnotu, akú mali približne v čase tohoto oznámenia. Za mňa jasná situácia - čas na nákup. Keď sa podarí znovupoužiteľnosť a neskor Neutron, cítim veľký potenciál, že tu nebude výnos 25% ale násobne viac.
Píšem len, ako to vidím ja, neberte ma za slovo. Keď to nevyjde, toto :hlavou proti zdi bude vaša hlava, nie moja :-D
Uživatelský avatar
Rostakodvedle
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 34
Reputace: 72
Registrován: 20.12.2021 21:01
Re: Obecně o firmě RocketLab

Příspěvek od Rostakodvedle »

Squierik píše: 17.1.2022 22:22 Akcie firmy RocketLab po zverejnení vstupu na burzu išli prudko nahor. Išlo len o nadhodnotenie, momentálne konečne klesli na reálnu hodnotu, akú mali približne v čase tohoto oznámenia. Za mňa jasná situácia - čas na nákup. Keď sa podarí znovupoužiteľnosť a neskor Neutron, cítim veľký potenciál, že tu nebude výnos 25% ale násobne viac.
Píšem len, ako to vidím ja, neberte ma za slovo. Keď to nevyjde, toto :hlavou proti zdi bude vaša hlava, nie moja :-D
Jj také jsem si splnil dětský sen a stal se investorem :tlesk:
(12:15) WATNEY: Koukněte! Kozy! -> (.Y.)
Mark Watney
Marťan, Andy Weir 2015
Uživatelský avatar
Rostakodvedle
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 34
Reputace: 72
Registrován: 20.12.2021 21:01
Re: Obecně o firmě RocketLab

Příspěvek od Rostakodvedle »

Dle informací od fi. Rocked Lab ( a od NASA ze dne 26.1.2022 ), je Rocked Lab jedna z 12 firem vybraných pro vynášení misí v programu VADR misí (Venture-Class Acquisition of Dedicated and Rideshare ). Jedná se o vynášení CubeSatů. Celkově je vyčleněna částka 300 mil. USD za vynášení. Mezi vítězi jsou i SpX, BO atd.
Mise VADR tak doplní i další mise pro NASA, které má RL splnit:
CAPSTONE - Start elektronu s modulem Proton s Cubesatem k měsíci ( dle mě na webu RL uvedeno jako mise LUNAR )

ESCAPE - Mise k Marsu - Jako subdodavatel pro UCBSSL ( University of California Berkeley Space Sciences Laboratory ) má dopravit dva protony jako platformu pro vědeckou misi k Marsu v rámci misí NASA SIMPLEx ( Small Innovative Missions for Planetary Exploration )

ACS3 – Solar Sail - vypuštění CubeSatu NASA pomocí rakety Elektron - Advanced Composite Solar Sail System (ACS3) - Cubecat má ověřit nové technologie compozitní solární plachty pro další mise

Doufám že jsem se nedopustil žádného fatálního faulu. Jakmile bude k jednotlivým misím více informací, pokusím se zpracovat do jednotlivých misí :klaní se:
(12:15) WATNEY: Koukněte! Kozy! -> (.Y.)
Mark Watney
Marťan, Andy Weir 2015
Uživatelský avatar
laik
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1163
Reputace: 720
Registrován: 19.6.2016 8:52
Re: Obecně o firmě RocketLab

Příspěvek od laik »

Rozhovor s Peterem Beckem. "Manifest Space" Přiznám, že nenacházím sám čas, takže nevím, nakolik hodnotný.
https://open.spotify.com/episode/37FAAq ... ZZnVQ&nd=1

Odpovědět

Zpět na „Rocket Lab“