ATV docking

Sem patří debata o nejrůznějších počíatčových hrách s kosmonautickou tématikou.
Odpovědět
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4838
Reputace: 48
Registrován: 2.4.2011 23:20
ATV docking

Příspěvek od tomas »

ESA vydala pro běžné smrtelníky 2 simulátory připojení lodi ATV k ISS, které skutečně používají kosmonauti k nácviku této operace.
Obrázek
Originální velikost obrázku zde

Prvním je výčet mimořádných situací, které mohou nastat při připojování ATV k ISS.
Druhým je postup kroků, které je třeba udělat před tím, než začne samotné vykládání ATV.

Aplikace fungují pod webovým prohlížečem. Optimalizovány jsou pro IE8. Na firefoxu mi to chodit nechtělo. Pozor, na druhý simulátor přípravy ke vstupu do ATV je třeba mít nainstalován plug-in Cortona 3D. Minimálně tato aplikace může posloužit k prohlédnutí 3D modelu ATV.

Na své si přijdou i majitelé iPhonů a iPadů, na které čeká v appstoru zjednodušená verze aplikace.

Ještě odkazy:
trénink připojení ATV k ISS
příprava na vstup do ATV

Článek, kde jsou podrobnosti o aplikacích, najdete zde. ESA upozorňuje, že simulátory jsou opravdu reálné, takže jejich zvládnutí není jednoduché. Sami kosmonauti na to mají dva týdny plus instruktory k dispozici.
zdroj:ESA
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26970
Reputace: 2733
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: ATV docking

Příspěvek od Dugi »

Tak to první ani omylem :lol: . Tam jsem rezignoval hned při prvním pohledu.
S druhým kouskem si teď hraju a snažím se to rozchodit. :roll:

EDIT: Aha tak už jsem na to přišel. To druhé není ani tak hra, jako spíš ukázka postupů. Stačí mačkat šipku dolů a posunujete se po krocích vpřed. Na začátku jsem si myslel, že budu muset všechny ty příkazy vykonat. :lol:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4838
Reputace: 48
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: ATV docking

Příspěvek od tomas »

Já jsem to dal pod hry, ale jsou to opravdu víceméně simulátory nebo spíš knihy pracovních postupů. Uznávám, že ta první je drsná. Nechtěl bych to všechno tlačit do hlavy jako kosmonauti. :-D I když manuály k programům bývají podobně objemné a taky se je musí člověk naučit.

Odpovědět

Zpět na „PC hry“