Indická kosmická stanice

Sem aptří debata o všech projektech indické kosmické agentury
Odpovědět
Uživatelský avatar
Malky
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 565
Reputace: 563
Registrován: 28.3.2014 21:26
Indická kosmická stanice

Příspěvek od Malky »

Indie plánuje vybudovat vlastní vesmírnou stanici. První modul by měl být připravený v roce 2028.
"The meek will inherit the Earth." ..and the rest of us, Universe.
Uživatelský avatar
Malky
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 565
Reputace: 563
Registrován: 28.3.2014 21:26
Re: Indická kosmická stanice

Příspěvek od Malky »

Údajně byl dokončen design Indické vesmírné stanice. Lze si povšimnout, že oproti dřívějším renderům přibylo výrazně víc modulů (a lodí). První modul má vážit 8t, být bez posádky (asi myšleno při startu?) a letět na LVM3 v roce 2028.
"The meek will inherit the Earth." ..and the rest of us, Universe.
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3717
Reputace: 4667
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Indická kosmická stanice

Příspěvek od Vaclavik »

Indie představila podrobnější plán stavby své kosmické stanice BAS (Bháratíja Antarikša Stéšan). S vypuštěním prvního modulu se počítá již v roce 2028 a stanice by měla být v roce 2034, tedy v roce dokončení, složena z pětice 10tunových modulů vypouštěných přibližně co dva roky. Po dokončení by měla být hmotnost stanice 52 t, rozměry 25×30 m, vnitřní prostor 265 m³, z toho obyvatelných 105 m³. Stanice by měla být na oběžné dráze s výškou 400 až 450 km a sklonem 51,6° aby byla přístupná i dalšími státy. Proto bude také používat dokovací standard IDSS.

Na stanici BAS by měli pracovat 3 až 4 kosmonauti s možným krátkodobým navýšením na šest. Dopravu posádky budou zajišťovat kosmické lodě Gaganján a jejich upravená nákladní verze pak zásoby a pohonné látky.

Plány jsou to velmi ambiciózní, zejména jejich časový rozměr. Na mnoha technických řešeních však Indická kosmická agentura ISRO a indický průmysl pracují. Vědecká pracoviště již pracují na rámcovém vědeckém programu.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Indická kosmická agentura - ISRO“