Planetární bezpečnost

Název mluví za vše
Uživatelský avatar
Matyn
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 362
Reputace: 0
Bydliště: Kousek od Ostravy
Registrován: 22.6.2013 14:44
Re: Planetární bezpečnost

Příspěvek od Matyn »

A i kdyby k nám přece nějací mimíci letěli, Ty se nemáš čeho bát, nejbližší hvězdy s obyvatelnými planetami jsou od náz vzdálené pár stovek světelných let. Kdyby se rozhodli k nám letět Ty by ses už toho nedožil. (Počítám že nevivinou nadsvětelný pohon.)
Všechno je možné provést. Stačí chtít a mít dost peněz. A to je ten problém. Lidem se buď nechce, nebo nemají peníze.
http://vodnirakety.webnode.cz/
Uživatelský avatar
rexino
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 630
Reputace: 26
Registrován: 13.5.2013 15:00
Re: Planetární bezpečnost

Příspěvek od rexino »

Tak nadsvetelný pohon je nereálny, warp ale teoreticky reálny je ;)
"Sľúbili ste mi kolónie na Marse. Namiesto toho som dostal Facebook." Buzz Aldrin
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Planetární bezpečnost

Příspěvek od Gubarev »

no on warp je nadsvětelný, ale pro nás zatím asi stejně reálný, jako teleportace mojí babičky,
nebo kapesní antigravitační generátor v našich těžkých báglech... :lol:
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
Uživatelský avatar
Agamemnon
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1162
Reputace: 23
Bydliště: Nemecko
Registrován: 10.6.2013 18:20
Re: Planetární bezpečnost

Příspěvek od Agamemnon »

poznámka...
keby ku nám akákoľvek mimozemská civilizácia prišla, tak to znamená, že má techn. na takej úrovni, že akákoľvek naša planetárna obrana by im bola na smiech...
takže... planetárna obrana proti mimozemšťanom je nám zbytočná
Per aspera ad astra [42]
Uživatelský avatar
rexino
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 630
Reputace: 26
Registrován: 13.5.2013 15:00
Re: Planetární bezpečnost

Příspěvek od rexino »

No ja si predstavujem nadsvetelný ako ten čo prekoná rýchlosť svetla a to by sa ten strapatý ujo čo sa volal Einstein nepotešil :lol: Každopádne ak by existovala nejaká inteligentná civilizácia v našej blízkosti ktorá by disponovala takouto technológiou tak by určite pracovali aj s rádiovími signalmi a určite by sme aj my niečo zachytili. Ja sa určite nebojim o to že by nás prišli mimozemšťania bombardovať alebo čo, ja si myslím že cudzie civilizácie sa ani zďaleka nebudú podobať na ľudi ako to vidia filmári :lol: . Ale keď si predstavím že by sme objavili nejaku cudziu civilizáciu a mali by sme pohon ktorý by nás tam dopravil dosť rýchlo tak by sme tam prve začali posielať sondy a nie polovicu ľudstva s najmodernejšími zbraňami aby sme ich obsadili alebo zničili :Drbe se na hlavě:
"Sľúbili ste mi kolónie na Marse. Namiesto toho som dostal Facebook." Buzz Aldrin
EKoblizhek
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 19
Reputace: 0
Registrován: 6.2.2014 16:42
Re: Planetární bezpečnost

Příspěvek od EKoblizhek »

Já beru vesmír, čili prostor, jako tvaroh. Je možný jím projít, ale je to pomalé - když do toho tvarohu ale provrtáme díru (červí díru ve vesmíru) problém přestává existovat.

Warp snad funguje tak, že se ta loď přesune do jiné sféry, mimo vesmír, ne?

Jinak, slyšel jsem, že to jde, nadsvětelný pohon, údajně to kdysi bylo jako hmota X Jupiterů (potřebná energie) ale nějaký Mexický matematik objevil způsob, jak to snížit na necelou tunu hmoty.
Uživatelský avatar
Edemski
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1654
Reputace: 588
Bydliště: Ostrava
Registrován: 9.8.2012 15:58
Re: Planetární bezpečnost

Příspěvek od Edemski »

EKoblizhek píše:Ahoj, já si nedávno uvědimil, že vlastně nemáme žádnou obranu proti cizozemským formám života.
Neděsí V ás možnost, že se celá naše planetu nemá jak bránit?
IMHO nema, protoze co sem (za cizi civilizaci) prileti tak, aby jsme si jich vsimli = jsou hodne nad nama a nechtel bych je nejak nastvat. Bohuzel jsou to "amici" a ti jsou schopni vseho, viz jejich filmy (aby jsme se tady.nehadali, cca 30% amiku neveri v pristani na Mesici, 70% veri v boha a ze Zeme je... no des) no!, Jsem atheista, ale co mne smoli, ze tihle amici nam vnucujou svoje...
EKoblizhek
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 19
Reputace: 0
Registrován: 6.2.2014 16:42
Re: Planetární bezpečnost

Příspěvek od EKoblizhek »

Tak mnoho amíklů si myslí že Zem je stará 2014 let...
Uživatelský avatar
matej
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 589
Reputace: 127
Registrován: 14.1.2014 21:13
Re: Planetární bezpečnost

Příspěvek od matej »

EKoblizhek píše:Ahoj, já si nedávno uvědimil, že vlastně nemáme žádnou obranu proti cizozemským formám života.
Neděsí V ás možnost, že se celá naše planetu nemá jak bránit?
Ahoj, prečítal si si pravidlá fóra napríklad článok: 8. Ja som tiež nemal jednotku z pravopisu, ale skús si svoj príspevok prečítať najprv sám, oprav ho, a potom klikni na "odoslať"
Môj cieľ je prostý. Je to úplné chápanie vesmíru, prečo je taký ako je a prečo vôbec existuje. (Stephen Hawking)
Uživatelský avatar
Pajos
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 211
Reputace: 3
Registrován: 1.12.2012 21:39
Re: Planetární bezpečnost

Příspěvek od Pajos »

EKoblizhek píše:Tak mnoho amíklů si myslí že Zem je stará 2014 let...
Já četl zkušenost jednoho čecha, žeprej v USA jsou města kde nejsou vubec zvyklí přemýšlet a tak věří uplně všemu co se tam dočtou :lol: třeba že země je středem vesmíru :lol: všechny si už nepamatuju ale člověk se u toho fakt nasměje.

Mmj. kulturav USA není fakt nic moc, máti tam rok osobně pracovala a říká že to co vidíme ve filmech třeba ...prci,prci,prcičky (1-7myslím) tak takový jsou přesně američané :hlavou proti zdi
Škoda že ve světě kde jde štěpit atom, nejdou bořit lidské předsudky. - Albert Einstein

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“