Planetární bezpečnost

Název mluví za vše
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: Planetární bezpečnost

Příspěvek od baranka »

Ono se stačí začíst do diskuze na Novinkách v jakémkoliv článku o vesmíru a člověk zjístí, že jsme vlastně stejní.
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Planetární bezpečnost

Příspěvek od tomas »

Pokud by skutečně měli mimozemšťané technologie, které by jim umožnily překlenout obrovské vzdálenosti vesmíru, tak zajisté budou mít i dostatek maskovacích technologií, takže je nebudeme schopni objevit. První nesmělé náznaky mají už naše současné armády, myslím tím stealth technologie, využití metamateriálů či různé snímací a zobrazovací techniky.

To, že bychom měli zachytit jejich radiový signál je málo pravděpodobné. Způsoby vysílání se poměrně prudce mění i u nás. Kdyby někdo z 50.let 20 stol. zkoušel naladit tehdejšími prostředky dnešní TV vysílání, nenaladil by nic. Podle toho by měl usoudit, že žádné tv vysílání není? A to je rozdíl 60-ti let. Co teprve rozdíl milionů let, o který mohou být mimozemšťané dál než my. Úplně jiné kódování signálu, možná využití jiných frekvencí nebo vůbec využití jiných nosičů. Místo elgm. vln třeba neutrina, vázané částice nebo jiné exotičtější způsoby, které jsme zatím ani neobjevili.

Naproti tomu dokazování existence mimozemšťanů je podobného rázu jako dokazování nevěry. Stačí jediný pádný důkaz. :-D
Bohužel ani ten jeden jediný oficiálně nemáme.
Uživatelský avatar
Pajos
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 211
Reputace: 3
Registrován: 1.12.2012 21:39
Re: Planetární bezpečnost

Příspěvek od Pajos »

Sice nejsem fandou konspiračních teorií, ovšem já myslím že tohle video je doopravdové, píše o něm i wikipedie a autor z něj odstranil zvuk, aby lidi nemohli identifikovat lidi co tam figurují podle hlasu.

Kdy jeden ze zaměstnanců chtěl zradit USA v tom že tají kontakt s mimozemštany
Ten zvuk je tam blbost ale ted nemužu najít originál, kde to nebylo.



wiki
https://cs.wikipedia.org/wiki/Area_51:_ ... _Interview

pak je tu ještě jedno video u ktereho odborníci potvrdili že není podvod, ovšem to pro mě už není tak přesvědčivé, ale skeptikům nahrává to že má být ze 50let (ale to už si nejsem jistý) ovšem tip telefonu v rohu se začal dělat až v 70-letech nebo 80-letech



Celkově jsem nakloněný spíš názoru že "jsou" ,ale těžko říct :lol:
Naposledy upravil(a) Pajos dne 7.2.2014 9:40, celkem upraveno 2 x.
Škoda že ve světě kde jde štěpit atom, nejdou bořit lidské předsudky. - Albert Einstein
Uživatelský avatar
Edemski
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1656
Reputace: 590
Bydliště: Ostrava
Registrován: 9.8.2012 15:58
Re: Planetární bezpečnost

Příspěvek od Edemski »

Koukám do kalendáře a do Aprýla je daleko... :lol:
Uživatelský avatar
Agamemnon
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1162
Reputace: 23
Bydliště: Nemecko
Registrován: 10.6.2013 18:20
Re: Planetární bezpečnost

Příspěvek od Agamemnon »

rychlo, teraz este niekto nalinkujte boba lazara :D
sorry, nedalo mi :D
Per aspera ad astra [42]
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26965
Reputace: 2732
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Planetární bezpečnost

Příspěvek od Dugi »

Ta videa nejsou reálná, jak sám píšeš, u toho druhého prozradil autory nástěnný telefon. Přesněji řečeno zakroucená šňůra.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
EKoblizhek
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 19
Reputace: 0
Registrován: 6.2.2014 16:42
Re: Planetární bezpečnost

Příspěvek od EKoblizhek »

Navíc, mě by zajmalo, jak vlastně vznmikla ta ustálená představa ufounů jako šedých s černýma očima.

Takový vvelký černý oči a i šedá kůže by se hodili někam, kde je permanetně tma. To to byla "vědecká představa" lidí na Venuši (kde je díky hustým mrakům pořád temno) která se uchytila ve scifi kultuře?
Uživatelský avatar
rexino
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 630
Reputace: 26
Registrován: 13.5.2013 15:00
Re: Planetární bezpečnost

Příspěvek od rexino »

Skôr by som povedal že s tými veľkými očami prišiel Steven Spielberg ako režisér v E.T. Mimozemšťanovi :lol:
"Sľúbili ste mi kolónie na Marse. Namiesto toho som dostal Facebook." Buzz Aldrin
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Planetární bezpečnost

Příspěvek od Gubarev »

EKoblizhek píše:Navíc, mě by zajmalo, jak vlastně vznmikla ta ustálená představa ufounů jako šedých s černýma očima.

Takový vvelký černý oči a i šedá kůže by se hodili někam, kde je permanetně tma. To to byla "vědecká představa" lidí na Venuši (kde je díky hustým mrakům pořád temno) která se uchytila ve scifi kultuře?
Jde o tisíce let staré archetypy, jež mají původ v prastarých rituálech, halucinogenech a běžnou lidskou fantazií.
A je až legrační, jak se ten model donekonečna opakuje, i když ve vesmíru není důvod, aby pouze kopíroval
jakousi "naši" stavbu. To je zase spojené s našim antropocentrismem, nedostatkem fantazie a pouze povrchní
znalostí našeho vesmíru. Tahleta polívka se přihřívá pořád a dokola, co je lidstvo lidstvem...
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
EKoblizhek
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 19
Reputace: 0
Registrován: 6.2.2014 16:42
Re: Planetární bezpečnost

Příspěvek od EKoblizhek »

podle mě má lopgiku aby ufoun byl humanoid:

přeci jenom, bez rukou není pokroku... jak bys chtěl ovládat stroje křídlem anebo ploutví? Možná by to šlo chapadlama, ale taková popzemská chobotnice je těžko představitelná.

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“