Stránka 80 z 112

Re: Ostatní zajímavosti

Napsal: 3.8.2017 10:42
od Edemski
Ta Ariane bude asi první verze "G". Poslední "ES" už umí 21t

Re: Ostatní zajímavosti

Napsal: 15.8.2017 1:40
od Meybe
Jan Lukačevič byl 14.8. 2017 hostem radiožurnálu. Jan byl mimo jiné součástí týmu, který připravil součástku, která se už za pár let (možná) vypraví na Mars. Celý záznam rozhovoru zde:


Nedávno tu myslím někdo na toto téma vtipkoval ;)

Re: Ostatní zajímavosti

Napsal: 15.8.2017 22:51
od Samo
Zachytávanie slnečnej erupcie zo 14.10.2014 sondami NASA a ESA naprieč slnečnou sústavou :)


Re: Ostatní zajímavosti

Napsal: 21.8.2017 11:51
od Edemski

Re: Ostatní zajímavosti

Napsal: 29.8.2017 22:37
od ptpc
O kozmickom počasí a veciach s tým súvisiacich:


Re: Ostatní zajímavosti

Napsal: 30.8.2017 17:18
od ptpc
Niečo o vode na Zemi:


Re: Ostatní zajímavosti

Napsal: 3.9.2017 21:23
od Meybe
Jestli se v současnosti něčeho obávám, tak je to tohle
http://nasvesmir.cz/2017/09/03/jaderny- ... vou-bombu/
:roll:

Re: Ostatní zajímavosti

Napsal: 3.9.2017 21:59
od Pospíšil
Myslel jsem, že světová ani domácí politika na toto fórum nepatří.
Taky to od rána napjatě sleduju, ale tady to podle pravidel diskuse nemá místo.

Re: Ostatní zajímavosti

Napsal: 3.9.2017 23:22
od Dugi
Plně souhlasím s Mirkem. Je to jistě zajímavé téma, které bychom v životě přehlížet neměli, ale na tohle fórum to opravdu nepatří, protože se to kosmonautiky netýká. Ještě bych zavřel oči nad odkazem na článek o jejich vojenské raketě, ale testovací odpálení je tématicky mimo. Díky za pochopení. ;)

Re: Ostatní zajímavosti

Napsal: 4.9.2017 9:24
od Meybe
Dugi píše:Plně souhlasím s Mirkem. Je to jistě zajímavé téma, které bychom v životě přehlížet neměli, ale na tohle fórum to opravdu nepatří, protože se to kosmonautiky netýká. Ještě bych zavřel oči nad odkazem na článek o jejich vojenské raketě, ale testovací odpálení je tématicky mimo. Díky za pochopení. ;)
Plně chápu, ale na svou obranu uvedu, že je to součástí programu balistických střel dlouhého doletu. Ostatně bomba bez logistiky je k ničemu a stačí se podívat do minulosti vesmírných nosičů a hned je jasné odkud pocházejí. Rozhodně se nejedná o mírové projekty. Je dobré mít to na paměti a nezapomínat. Takže osobně si myslím, že není tak špatné to tu zmínit. Ostatně jsme lidé, kteří mají emoce a obavy. Přiznám se, že mě Vaše reakce celkem zaskočila kluci...