Ta Ariane bude asi první verze "G". Poslední "ES" už umí 21t
Re: Ostatní zajímavosti
Napsal: 15.8.2017 1:40
od Meybe
Jan Lukačevič byl 14.8. 2017 hostem radiožurnálu. Jan byl mimo jiné součástí týmu, který připravil součástku, která se už za pár let (možná) vypraví na Mars. Celý záznam rozhovoru zde:
Nedávno tu myslím někdo na toto téma vtipkoval
Re: Ostatní zajímavosti
Napsal: 15.8.2017 22:51
od Samo
Zachytávanie slnečnej erupcie zo 14.10.2014 sondami NASA a ESA naprieč slnečnou sústavou
Myslel jsem, že světová ani domácí politika na toto fórum nepatří.
Taky to od rána napjatě sleduju, ale tady to podle pravidel diskuse nemá místo.
Re: Ostatní zajímavosti
Napsal: 3.9.2017 23:22
od Dugi
Plně souhlasím s Mirkem. Je to jistě zajímavé téma, které bychom v životě přehlížet neměli, ale na tohle fórum to opravdu nepatří, protože se to kosmonautiky netýká. Ještě bych zavřel oči nad odkazem na článek o jejich vojenské raketě, ale testovací odpálení je tématicky mimo. Díky za pochopení.
Re: Ostatní zajímavosti
Napsal: 4.9.2017 9:24
od Meybe
Dugi píše:Plně souhlasím s Mirkem. Je to jistě zajímavé téma, které bychom v životě přehlížet neměli, ale na tohle fórum to opravdu nepatří, protože se to kosmonautiky netýká. Ještě bych zavřel oči nad odkazem na článek o jejich vojenské raketě, ale testovací odpálení je tématicky mimo. Díky za pochopení.
Plně chápu, ale na svou obranu uvedu, že je to součástí programu balistických střel dlouhého doletu. Ostatně bomba bez logistiky je k ničemu a stačí se podívat do minulosti vesmírných nosičů a hned je jasné odkud pocházejí. Rozhodně se nejedná o mírové projekty. Je dobré mít to na paměti a nezapomínat. Takže osobně si myslím, že není tak špatné to tu zmínit. Ostatně jsme lidé, kteří mají emoce a obavy. Přiznám se, že mě Vaše reakce celkem zaskočila kluci...