Stránka 79 z 112

Re: Ostatní zajímavosti

Napsal: 9.7.2017 17:14
od Meybe
Tak o tomhle jsem neměl ani páru. Pokud jste na tom stejně, tak zde je odkaz na článek: http://ireport.cnn.com/docs/DOC-301071

Re: Ostatní zajímavosti

Napsal: 12.7.2017 17:15
od ptpc
Tréning pristátia návratového modulu kozmickej lode Sojuz na vodu:


Re: Ostatní zajímavosti

Napsal: 12.7.2017 18:05
od MilanSpace
Meybe píše: Tak o tomhle jsem neměl ani páru.
Nepatří to k tomu zveřejněnému snímku z Hollywoodu - ale když v roce 1999 přejímal Armstrong v Německu za posádku Apollo 11 "Cenu za nejlepší televizní přenos století", tak v děkovací řeči řekl:
"Děkuji kostýmním výtvarníkům, kteří mne sice zahalili natolik, že jsem vůbec nebyl poznat, ale zase mi tím zachránili život. Děkuji své agentuře, že mi umožnila dělat ještě větší show než pan Spielberg. A především děkuji produkci, která nám umožnila natáčet v exteriéru…"

Re: Ostatní zajímavosti

Napsal: 20.7.2017 18:26
od ptpc
Také krátke videjko o práci v kozmickom výskume:


Re: Ostatní zajímavosti

Napsal: 26.7.2017 14:14
od Gubarev
Armstrongovo centrum NASA přepsalo některé archivní záběry let. zkoušek a testování do formátu Youtube:

https://www.youtube.com/user/DrydenTV/videos


Re: Ostatní zajímavosti

Napsal: 27.7.2017 13:50
od Meybe
Leonardo DiCapri spolupracuje na novém serialu pro National Geographic-The Right Stuff. Seriál je inspirovaný knihou Toma Wolfa a stejně jako stejnojmený film bude mapovat osudy posádek kosmických lodí Mercury.
Zdroj: http://www.collectspace.com/news/news-0 ... atgeo.html

Re: Ostatní zajímavosti

Napsal: 28.7.2017 20:03
od ptpc
Toto sledovanie zmien ľadovcov bude v budúcnosti robiť družica ICESat-2:


Re: Ostatní zajímavosti

Napsal: 31.7.2017 18:16
od ptpc
Od 1. septembra budú v Rusku na školách hodiny astronómie :) :


Re: Ostatní zajímavosti

Napsal: 2.8.2017 17:33
od ptpc
Priebeh odtrhnutia ľadovca A-68 od pevninského ľadu Antarktídy:


Re: Ostatní zajímavosti

Napsal: 2.8.2017 22:03
od Gubarev
Tohle už tu asi někde muselo být, tak kdyby někdo z nových uživatelů ještě neviděl, popř. smažte.
Cena za kg/náklady na 1 let na LEO u různých nosičů.



https://www.reddit.com/r/space/comments ... aceflight/