NASA se rozhodla zahájit velmi zajímavou studii, která by měla pomoci vyřešit fenomén kytovců, kteří končí svůj život na plážích. Ukazuje se, že příčinou by mohla být aktivita Slunce. Konkrétně Sluneční bouře a vliv částic na magnetické pole Země. Kytovci totiž používají pro svou navigaci v prostoru právě magnetické pole. NASA se rozhodla tuto teorii ověřit a zahájila novou studii, která analyzuje data. Je to první krok k vyřešení této dávné záhady hromadného úhynu velryb. Pokud se prokáže, že za problémem stojí vesmírné počasí, bude to jistě zajímavé zjištění. Existují však i další teorie na podobné téma. Jako například: Vojenské sonary, průmysloví hluk nebo dokonce vliv Měsíce. Rád bych, ale podotkl, že víme o hromadném úhynu velryb již z rané minulosti kde vliv člověka můžeme s klidem zavrhnout.