Stránka 40 z 112

Re: Ostatní zajímavosti

Napsal: 23.4.2015 5:23
od vai777
Heh, to je zajímavý seznam!
Co se saxofonu týče, ten měl při misi STS-41-B s sebou Ron McNair. Měl ho pak i na palubě Challengeru během osudného startu v lednu 1986. Bylo v plánu, že Ron přímo ve vesmíru nahraje jeden track pro album J.M.Jarreho "Rendez vous". Bohužel, nebylo mu to dopřáno...

Re: Ostatní zajímavosti

Napsal: 23.4.2015 18:43
od Wopat
Porovnání některých zajímavých rozměrů a vzdáleností ve Sluneční soustavě.


Re: Ostatní zajímavosti

Napsal: 24.4.2015 9:32
od Edemski
Pěkný, ale trošku zavádějící, že "kótuje" průměr a napíše poloměr ;-)

Re: Ostatní zajímavosti

Napsal: 29.4.2015 10:46
od marekS
Nastal rozsiahly požiar v lesoch v okolí elektrárne Černobyl.Okolité lesy boli po havárii v roku 1986 kontaminované radioaktívnym céziom a stronciom. Pri týchto požiaroch sa tieto radioaktívne látky znova dostávajú do atmosféry.O tomto probléme nedávno upozorňoval článok na osel.cz http://www.osel.cz/index.php?clanek=810 ... =1#diskuze



Satelitné zábery z 28-4-2015 požiaru lesa pri Černobyle.

Re: Ostatní zajímavosti

Napsal: 29.4.2015 15:08
od indian22

Re: Ostatní zajímavosti

Napsal: 29.4.2015 15:19
od Gubarev
Tykrááso!...SOLD

Re: Ostatní zajímavosti

Napsal: 29.4.2015 15:31
od indian22
Tak to je hukot. Bych řek že jsem to tam neviděl. No je fakt, že poměr cena výkon je tu nepřekonatelný.

Re: Ostatní zajímavosti

Napsal: 29.4.2015 15:45
od Gubarev
To věřím. Kauf dekády :) Rychlovka...

Re: Ostatní zajímavosti

Napsal: 30.4.2015 6:47
od matej
Presne pred rokom sa objavil posledný príspevok na:
http://www.kosmonaut.cz/
Musím sa priznať, že som si dlho odvykal, pretože Tomášove príspevky majú špecifickú príchuť a vždy sa poteším jeho príspevku tu na kosmonautix.

Re: Ostatní zajímavosti

Napsal: 30.4.2015 7:09
od vai777
Mám podobné pocity. Na druhou stranu, pokud se podívám na Tomášovu publikační činnost, vůbec se nedivím, že blog přestal psát. I tak si myslím, že má někde doma schované udělátko, které je schopné natáhnout den minimálně na 28 hodin... :-D