Hispasat 30W-6 (1F)

Souhrn misí, které odstartovaly pomocí technologií firmy SpaceX
Odpovědět
Stepan
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 475
Reputace: 190
Bydliště: Brno
Registrován: 4.11.2015 20:56
Re: Hispasat 30W-6 (1F)

Příspěvek od Stepan »

Jde o Automated Flight Safety System (AFSS), nebo AFTS znamená něco jiného?
Uživatelský avatar
Ketivab
Správce profilu na Twitteru
Správce profilu na Twitteru
Příspěvky: 525
Reputace: 1
Bydliště: Země
Registrován: 10.11.2016 16:27
Re: Hispasat 30W-6 (1F)

Příspěvek od Ketivab »

Stepan píše:Jde o Automated Flight Safety System (AFSS), nebo AFTS znamená něco jiného?
Jde o Autonomous Flight Termination System, což by mělo být to samé jako AFSS.
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10906
Reputace: 10457
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Hispasat 30W-6 (1F)

Příspěvek od Pospíšil »

Ketivab píše:Start je v plánu na čtvrtek 1. března v 6:34 SEČ. Krátký rozestup mezi startem Atlasu 5 s GOES-S (23:02 SEČ) je možný díky AFTS. Zdroj
Tak SpX oznamuje, že nosič je komplet připraven pro zítřejší start, ale stále nemají povolení od Eastern Range .
Nedá se vyloučit, že Atlas dostane přednost a range udělí Falconu povolení až na pátek.
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Raul
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 777
Reputace: 1
Bydliště: Ústí nad Orlicí ... Jméno : Radovan Kubrt ... Email: [email protected]
Registrován: 11.6.2012 9:41
Re: Hispasat 30W-6 (1F)

Příspěvek od Raul »

Pospíšil píše:Nedá se vyloučit, že Atlas dostane přednost a range udělí Falconu povolení až na pátek.
Atlas přednost dostane určitě.
Ale obávám se že tento týden F9 nepoletí - celá recovery flotila se totiž vrací ze svých pozic směrem na Cape.
Uživatelský avatar
DrHorak
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 749
Reputace: 13
Bydliště: Praha
Registrován: 9.11.2017 18:28
Re: Hispasat 30W-6 (1F)

Příspěvek od DrHorak »

Raul píše:... - celá recovery flotila se totiž vrací ze svých pozic směrem na Cape.
Můžeš, prosím, napsat, o které lodě jde?
Mně se na FindShip ukazuje jen GO PURSUIT a GO QUEST, obě v pozici východně od Bahamského Great Abaco. Poslední jejich směr byl na SVV (67o a 59o), zpět na pozici pro přistání 1. stupně.
"Skafandry se vezměte sebou. Možná je budete potřebovat." - Kapitán Nemo v románu J.M.Trosky - Zápas s nebem
entes
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 19
Reputace: 0
Registrován: 4.1.2018 20:22
Re: Hispasat 30W-6 (1F)

Příspěvek od entes »

DrHorak píše:
Raul píše:... - celá recovery flotila se totiž vrací ze svých pozic směrem na Cape.
Můžeš, prosím, napsat, o které lodě jde?
Mně se na FindShip ukazuje jen GO PURSUIT a GO QUEST, obě v pozici východně od Bahamského Great Abaco. Poslední jejich směr byl na SVV (67o a 59o), zpět na pozici pro přistání 1. stupně.
Jedna se o informaci z diskuzniho fora nasaspaceflight. Takze podobne otazky bych smeroval tam.
Uživatelský avatar
DrHorak
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 749
Reputace: 13
Bydliště: Praha
Registrován: 9.11.2017 18:28
Re: Hispasat 30W-6 (1F)

Příspěvek od DrHorak »

entes píše:
DrHorak píše:
Raul píše:... - celá recovery flotila se totiž vrací ze svých pozic směrem na Cape.
Můžeš, prosím, napsat, o které lodě jde?
Mně se na FindShip ukazuje jen GO PURSUIT a GO QUEST, obě v pozici východně od Bahamského Great Abaco. Poslední jejich směr byl na SVV (67o a 59o), zpět na pozici pro přistání 1. stupně.
Jedna se o informaci z diskuzniho fora nasaspaceflight. Takze podobne otazky bych smeroval tam.
Jenže na foru nasaspaceflight zveřejnil ruto informaci nějaký Raul z Ústí nad Orlicí, tak mi připadlo jednodušší zeptat se Raula tady (snad je to on :P ).
"Skafandry se vezměte sebou. Možná je budete potřebovat." - Kapitán Nemo v románu J.M.Trosky - Zápas s nebem
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10906
Reputace: 10457
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Hispasat 30W-6 (1F)

Příspěvek od Pospíšil »

DrHorak píše:Jenže na foru nasaspaceflight zveřejnil ruto informaci nějaký Raul z Ústí nad Orlicí, tak mi připadlo jednodušší zeptat se Raula tady (snad je to on :P ).
Je to on. :)
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
entes
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 19
Reputace: 0
Registrován: 4.1.2018 20:22
Re: Hispasat 30W-6 (1F)

Příspěvek od entes »

Pospíšil píše:
DrHorak píše:Jenže na foru nasaspaceflight zveřejnil ruto informaci nějaký Raul z Ústí nad Orlicí, tak mi připadlo jednodušší zeptat se Raula tady (snad je to on :P ).
Je to on. :)
Haha tak to jste mne dostali :) ze ja radsi nebyl ticho
Uživatelský avatar
Raul
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 777
Reputace: 1
Bydliště: Ústí nad Orlicí ... Jméno : Radovan Kubrt ... Email: [email protected]
Registrován: 11.6.2012 9:41
Re: Hispasat 30W-6 (1F)

Příspěvek od Raul »

..a navíc jsem tu informaci sem dával o pár minut dříve než na NSF. ;)

Ano, Go Quest a Go Pursuit byly po odkladu z 25.2. na otočku v nejbližším přístavu Marsh Harbour, takže vidíš jejich poslední pozici zachycenou pozemními stanicemi. V marinetraffic je možné sledovat i satelitní AIS - zdarma s omezeními jako idetifikace, časové rozlišení, atd.

Pár hodin potom, co SpaceX médiím oznámila připravenost ke startu a čekání na nový termín od Eastern Range, OCISLY remorkér Hawk, podpůrná loď Go Quest i "fairing boat" Go Pursuit byly odvolány z plánovaných pozic pro přistání boosteru a krytů zpět. Je tedy velmi nepravděpodobné, že bychom v nejbližších dnech viděli start této mise.

Odpovědět

Zpět na „Mise“