Návody aneb jak na to

Vše o hře Kerbal Space Program
Odpovědět
Uživatelský avatar
Samo
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2102
Reputace: 1307
Registrován: 29.8.2015 22:52
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Samo »

Troška sa vrátim v téme osobne pre mesiace používam 2 satelity na veľmi vysokej dráhe okolo daného mesiaca nie pred a za. Dôvod, príjde mi to jednoduchšie na rozmiestnenie. Vystrelím naraz 2 družice zaparkujem na vysoko eliptickej dráhe odpojím jednu prejdem na dráhu kruhovú v najvyšom bode a to isté aj s druhou na opačnej strane pokrytie všade a výpadky na povrchu len minimálne takmer nepozorovateľné. Keď sú presne rozmiestnené na identických dráhach takmer do nekonečna sa naháňajú bez potreby korekcií :D
"When you wish upon a falling star, your dreams can come true. Unless it's really a meteor hurtling to the Earth which will destroy all life. Then you're pretty much hosed, no matter what you wish for. Unless it's death by meteorite."
Uživatelský avatar
fensalir
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 57
Reputace: 0
Registrován: 13.4.2018 10:38
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od fensalir »

Alchymista píše: Ad "viac antén" - má to skutočne nejaký vplyv? Neskúmal som to a nevšimol som si...
Wopat to popsal celkem spravne anteny se i v zakladnim kerbalu nasobi ale ne linearne viz... https://wiki.kerbalspaceprogram.com/wik ... alculation jinak ja psal o remotetech kde je to vice propracovane a take vysilam na mnohem vetsi vzdalenosti. V zakladnim kerbalu se moje poznamka o nekolika antenach da ignorovat.
I have no special talent. I am only passionately curious.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Wopat »

Samo: Máš pravdu, tebou popisovaný způsob je jednodušší na realizaci. To jsem mohl zmínit. Já jen už to mám tak nějak zažité, že si těmi pozicemi "před a za" tak nějak supluju absenci bodu L2 a na tenhle jednodušší způsob jsem nějak nepomyslel :-D
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Peterwolf
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 28
Reputace: 0
Registrován: 19.2.2019 19:43
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Peterwolf »

Tak se mi podařilo po dvou dnech nainstalovat podle fensalira RSS + RO + RP1 pomocí CKAN. V těch prvních instalacích
bylo něco špatně protože mi to stále padalo, tedy instalace přes CKAN OK. první načtení KSP OK. potom sem vypnul normálně hru a když sem ji chtěl znovu spostit ve třech čtvrtích načítání bez varování spodla. Je pravdou že momentálně nemám nainstalované některé mody které sem měl v těch prvních intalacích tak to asi má na to vliv. Každopádně teď je hra stabilní. Prosim tě fensalir ckan mi ve volitelných modech vůbec nenabízí SSTU a i některé jiné mody s těch volitelných nenabízí (divný). Tak a teď co mě trápí vůůůbec se nemůžu dostat ani z hangáru. Nalouduju si v buildingu třebas Proton a nedostanu se přes Kerbal Costruction Time Build List na start.rampu jak to mám všechno nastavit? vydea z návodem jsou z kariery ja mam navolený sanbox, :krčící rameny: co stim?
Díky
Uživatelský avatar
fensalir
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 57
Reputace: 0
Registrován: 13.4.2018 10:38
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od fensalir »

Peterwolf píše:vydea z návodem jsou z kariery ja mam navolený sanbox, :krčící rameny: co stim?
Díky
Je to stejne ... vyber si preset a nalikej body bud do VAB (rakety) nebo do SPH(letadla) cim vice bodu tim rychleji se bude vyrabet. v RO nemas raketu vyrobenou instantne ale musi se postatvit a trva to nejaky cas. Kdyz kliknes v hangaru na ikonku Startu tak se misto toho raketa prida do fronty... Kdyz pak kliknes na launchpad mela by se ti tam opbjevit i s dobou jeji vyroby a moznosti warpu. Pote se musi raketa pripravit tj. rollout .. to take neco trva.... Je to takove malinko slozitejsi ale brzo si na to zvyknes myslim. Doporucuju RP-1 karieru. Jinak SSTU Labs pres CKAN ne ale funguje ... musis mit spravnou verzi pro 1.3.1
I have no special talent. I am only passionately curious.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
fensalir
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 57
Reputace: 0
Registrován: 13.4.2018 10:38
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od fensalir »

Jeste je tam moznost "testu" rakety bez cekani .. stoji to nejake penize a je to takova modra ikonka v liste kdyz stavis v hangaru
I have no special talent. I am only passionately curious.
Albert Einstein
Alchymista
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1019
Reputace: 336
Registrován: 14.9.2016 1:01
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Alchymista »

Wopat píše:
Alchymista píše:Ad "viac antén" - má to skutočne nejaký vplyv? Neskúmal som to a nevšimol som si...
V klasické hře můžeš, myslím, antény kombinovat, abys dosáhl většího dosahu/přenosové rychlosti/nevím...
...
Fensalir ale, myslím, popisoval více antén při použití módu RemoteTech. Tam parabolické antény musíš někam zamířit.
Takže takto - diky.
Na kombinovanie antém v zmysle dosahu a rýchlosti je aj plugin/pomôcka "Antenna Helper" https://forum.kerbalspaceprogram.com/in ... -feb-2018/ (nepoužívam, len že niečo také tiež existuje - niekomu môže pomôcť)

RemoteTech som už dávno nemal/nepoužil, len si spomínam, že kedysi (0.18-0.22) bola k mání nejaká anténa (aj vizuálne pekná), čo sa skutočne sama smerovala na určené cieľové teleso.
:naštvaný: Fráza "studená vojna" začína dostávať nový obsah...
Peterwolf
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 28
Reputace: 0
Registrován: 19.2.2019 19:43
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Peterwolf »

tak ja končim :Drbe se na hlavě: ne ani tak že bych nezvlad vyletět na orbitu tam sem se dostal s Protonem přes Launch Site Selector, ale spíš mě zabíjí ta anglina když nevím co a jak funguje je to bez znalosti angliny těšký a vesmírná fyzika a znalosti kosmonautiky s tím nesouvisí. Člověk se snaží něco najít na netu a je zase v řiti páč narazím třeba na fensalir 13 dubna 2018 https://github.com/fensabriru/kOS_luna a vono je to v angličtině. Prostě řeč je důležitá a protože anglicky se už asi fakt nenaučim tak se zase vrátim k základu a koukání na krásný KSP videa s RSS + RO + RP moc dík všem za pomoc :klaní se: a čau. :|
Alchymista
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1019
Reputace: 336
Registrován: 14.9.2016 1:01
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Alchymista »

nerobíš dobre...
Práve dobrá hra je zároveň celkom dobrá motivácia sa tým pajazykom prehrýzť aspoň natoľko, aby si chápal, čo po sa tebe vlastne chce.

Problém skôr bude, že si si zrejme na prvý pokus ukúsol "príliš veľký kus".

KSP s RSS + RO + RP - a zrejme aj kOS - to by bolo trochu priveľa aj pre mňa - a to pravidelne hrávam už nejakých šesť rokov (jj, letí to...). Uber nároky a ono sa to postupne poddá.
:naštvaný: Fráza "studená vojna" začína dostávať nový obsah...
Peterwolf
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 28
Reputace: 0
Registrován: 19.2.2019 19:43
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Peterwolf »

Dobrý den
mám problém s velkým kýváním těles spojovaných
na orbitě ve verzi 1.4.5. máne na to nějaký lék
moc dík za info

Odpovědět

Zpět na „Kerbal Space Program“