Diskuse o videích na fóru

Sem můžete přidávat svoje tipy na vylepšení našeho fóra

Re: Evropští astronauti

Příspěvekod Wopat » 19 říj 2018, 10:17

radoslav píše:Ja mám za tých 10 mesiacov, čo to tu navštevujem taký pocit, že vy, starí pardáci, tu chcete mať stále svoju odbornú encyklopédiu kozmonautiky.

Mrzí mě, že máš takový pocit, ale tady v žádném případě nejde o nějaké udržení odborné encyklopedie, kterou toto fórum ani není. Naopak, jde o udržení smysluplného a hodnotného obsahu. Chtěl bych vědět, jak moc začátečníkovi ke zorientování v kosmonautice pomůže italské Barbie video například. Ani zkušený uživatel fóra tam, troufám si říct, nenajde žádné užitečné informace.

radoslav píše:Pre vás sú niektoré informácie zbytočné, lebo to nie je pre vás nič nové, ale pre mnoho ľudí to určite prínosom je.

Rád bych věděl, jaký má pro tebe přínos, když si přečteš čtyři po sobě jdoucí gratulace ke startu.

radoslav píše:Otázka teda je, či tu teda chcete mať množinu ľudí, ktorých reprezentujem ja, alebo je to výhradné miesto pre odbornú verejnosť.

Ještě jednou, o tohle tady vůbec nejde. Tady nikdo nenapadá stupeň odbornosti zmiňovaných příspěvků, ale jejich smysluplnost a hodnotu. K čemu bude fórum plné ctrl+c ctrl+v příspěvků?

marian007 píše:Veľkohubo tu niektorí riešia problém ktorý neexistuje...

Tady bych tě poprosil, abys brzdil ve svém vyjadřovacím stylu. Doposud se všechno v této debatě řešilo slušně a bez osobního napadání. Udržme to.

marian007 píše:...niektorí riešia problém ktorý neexistuje, minimálne nie je taký výrazný, aby sa tu riešil zrovna takýmto štýlom...

Jelikož se ten problém řeší, tak zcela zjevně existuje. Posouzení závažnosti problému je zcela subjektivní. Jak jsem psal na začátku, kdysi jsem tohle s ptpc probíral soukromě a se vší slušností a vzájemným respektem, protože něco takového by se otevřeně řešit nemělo. Jelikož ale nedošlo k žádné změně, a jelikož jsem přesvědčen o tom, že nejsem sám, kdo to takhle vnímá, otevřel jsem, ač nerad, tuto debatu, aby se ukázalo, zdali se jedná pouze o můj problém, nebo je to skutečně problém více uživatelů. To jsem ostatně také v prvním příspěvku napsal: "Pokud jsem jediný, kdo to tak vidí, ukřižujte mě, já sklapnu a už to nikdy nezmíním." Očividně jediný nejsem.

Naprosto chápu lidi, kteří se k tomuto vyjadřovat nechtějí, ať už z důvodu sounáležitosti s ptpc, kterého se to určitě osobně dotýká, byť se nejedná o žádný osobní útok, nebo z důvodu jejich nekonfliktnosti či nezájmu se do něčeho takového vůbec zapojovat. Pokud se tady ale lidé, kterým to vadí, nevyjádří, bude to pokračovat beze změny. Pokud se časem vyskytne více uživatelů, kteří budou zveřejňovat podobné příspěvku, stane se z fóra magnet všech množných i nemožných fotek a videí z celého světa a zcela se vytratí diskuze a hodnotné informace. Pokud je nás, kterým to skutečně vadí, skutečně tak málo, tak není co řešit. Jsme v menšině a přizpůsobíme se. Nejvyšší slovo však v obou případech vždycky bude mít Dugi.

marian007 píše:...keďže mnohí z tu prítomných vysoko aktívnych užívateľov ani zďaleka nie sú až takí odborníci, na akých sa hrajú.

Nezaznamenal jsem, že by si tady někdo z aktivních uživatelů hrál na odborníka. Ať už tím myslím mě, nebo kohokoliv jiného, znovu tě poprosím, abys ubral.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Wopat
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán
 
Příspěvky: 4469
Registrován: 08 srp 2012, 19:37
Bydliště: Ostrava

Re: Evropští astronauti

Příspěvekod Lakely » 19 říj 2018, 10:26

Vyjádřím se jen k tomu, že nám jde o vysokou odbornost...Nevím, jak na to mohl někdo přijít. Jsme parta amatérů a celý Kosmonautix je na tom založen. A jeho síla je právě v tom. Pokud to tak někomu připadá, tak má špatný pocit. Tady jde o práci s informacemi. Rozeznat, co je informace přínosná a co ne.
Příklad:
Na Twitteru vyjde fotka s tím, jak někdo otevírá poničený orbitální úsek Sojuzu MS-10 a kouká do zničeného interiéru. Bomba! Vezmu to video, dám ho sem a protože je to horká a zajímavá novinka, krátce popíšu, co tam je.To je běžný přístupný příspěvek, který může udělat každý z nás a na kterých bylo toto forum založeno a které chceme.

Jiný příklad:
Na youtube vyjde v italštině namluvené video s pořadovým číslem 21 o pokroku v programování přeletového úseku nějaké sondy. Vezmu ho a dám ho na fórum s dovětkem: Nové video od ESA. Takový příspěvek nepotřebujeme. Je to informačně nepřínosné, nepomáhá to nikomu, nikdo tomu nerozumí a jen to překáží.

Co my přijde alarmující je to, že tohle musím vysvětlovat. Na tom je přeci založeno informování. Jde o to, vybrat zajímavou informaci a dát jí sem a pokud možno vyhazovat balast. Odbornost v tomhle vůbec nehraje roli. Je to rozdíl mezi plamennou diskuzí pod článkem na nějakém plátku a fórem o kosmonautice pro zájemce. A nejdůležitější věc: Jsme popularizační fórum, to znamená, že by zde lidé měli populární formou přijít k zajímavým věcem o kosmonautice. A to jako pardon, ale italské video tohle tedy nesplňuje. To patří na geekovský specializovaný web plný odborníků.

Vymlouvat se na to, že se snažíme zde mít jen vědecké příspěvky, je trochu směšné. Bez urážky. Ale do takové role se nestavíme a nechceme. A je rozdíl mezi informací a balastem. A tem by snad měl chápat úplně každý.
Vesmír je nekonečný a realita překoná veškeré naše představy.
A. C. Clarke
Uživatelský avatar
Lakely
Správce profilu na FB a G+
Správce profilu na FB a G+
 
Příspěvky: 1070
Registrován: 11 úno 2010, 22:50
Bydliště: Plzeň

Re: Evropští astronauti

Příspěvekod MaG » 19 říj 2018, 14:39

Snaha nemít fórum zahlcené plky a snaha příspěvky měly informační hodnotu a byly k tématu, ta nemá nic společného s tím, jestli někdo chce odborné nebo laické diskuze na fóru. To co tu píšete už mně vyloženě vadí. Vydržel jsem mlčet, ale dobrá tedy. Nejhorší element na českých fórech je mladý Slovák. Čest výjimkám a to mám mezi Slováky řadu nejlepších přátel a slovenština mám rád, ale co je moc, toho je příliš. Nám tu nemusíte říkat, jak jsme zlí, stačí když budete psát konečně zase k tématu. :hlavou proti zdi
Uživatelský avatar
MaG
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán
 
Příspěvky: 1492
Registrován: 02 srp 2012, 22:10
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Evropští astronauti

Příspěvekod Dugi » 19 říj 2018, 14:42

Martine, to jsi přestřelil a jelikož nesmíme dělat mezi uživateli rozdíly, tak tě musím varovat stejně, jako bych to udělal u kohokoliv jiného. Důrazně tě žádám, abys příště argumentoval tak, jako v první polovině zprávy. V té druhé jsi sklouznul k něčemu, co sem na fórum nepatří - nálepkování a zobecňování. Nedělej to! Sice asi chápu, jak jsi to myslel, ale čtenáři to může být chápáno nevhodně.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 24363
Registrován: 23 říj 2009, 15:36
Bydliště: Jihlava

Re: Evropští astronauti

Příspěvekod MaG » 19 říj 2018, 14:46

Já nic nezobecnil. Každý to vidí. Prostě všechny ty diskuze měly už dávno skončit v tématu typu odpadkový koš.
Uživatelský avatar
MaG
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán
 
Příspěvky: 1492
Registrován: 02 srp 2012, 22:10
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Evropští astronauti

Příspěvekod Dugi » 19 říj 2018, 14:50

O tomhle nediskutuju. To, co jsi napsal ve druhé části svého příspěvku, bylo nevhodné.
Další diskusi na tohle téma můžeme vést v soukromé diskusi, protože TOHLE už JE mimo téma.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 24363
Registrován: 23 říj 2009, 15:36
Bydliště: Jihlava

Re: Evropští astronauti

Příspěvekod Vaclavik » 19 říj 2018, 19:10

Vůbec jsem nechtěl, ale musím. V podstatě se ztotožnuji s příspěvkem od Lukáše. Já bych se nebránil té představě amatérsky znalého fóra, kafrat kraviny jde na diskuzích na Seznamu a podobných stránkách. Naopak, třeba mě láká psát někam, kde vím, že informaci čtenáři ocení. K Ptpc jsem se již vyjadřoval při první "aféře". Známe se i zběžně osobně a nic proti němu jako osobě nemám. Ale. Zopakuji stručně moji minulou připomínku, a i to, co zde vlastně padlo. Nevadí video, nevadí fotka... ale je třeba tomu přidat hodnotu. Takže dávám video a píšu, pánové v osmé minutě se podívejte na to a to, v desáté je tam nástroj co jsem v životě neviděl (nevíte co to je?), krásný start rakety, netradiční úhel kamery, atd. To by měl být průvodní informace k videu, které zde někdo pošle. Pokud to ale je problém, pak prosím Dušana, at založí vlákno videa, kam se to bude sázet jedno za druhým, nikdo tam nepůjde,a el taky to nebude nikomu vadit.
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
 
Příspěvky: 1142
Registrován: 09 led 2013, 17:26

Re: Evropští astronauti

Příspěvekod marian007 » 19 říj 2018, 23:51

Naozaj veľmi plodná diskusia. Predpokladám že ešte niektorí sa tu budú mať chuť obsiahlo vyjadriť k "problému" videí od ptpc bez toho, aby si všimli úplne iný a podstatnejší problém tohto fóra, ktorý sa tu teraz ukázal v plnej kráse. A nie, keby to ešte niekomu nedoplo, tím najväčším problémom tohto českého fóra nie sú ani mladí Slováci, ako úplne otvorene napísal Martin Gembec. Noo, úprimnosť nadovšetko, to je čo povedať.. Nechám na každého nezávislého návštevníka aby si prešiel toto vlákno o Evropštích astronautech a sám posúdil, kto tu ako diskutuje k veci a aký veľký problém na fóre predstavujú mladí Slováci. Ja sa už z tohto fóra nadobro porúčam bez akejkoľvek chuti tu ešte niekedy s niečím prispieť. Martin a možno aj niektorí ďalší sa iste potešia. No a teraz sa už v kľude môžte vrátiť k debate o závažnom probléme videí od ptpc.
Uživatelský avatar
marian007
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
 
Příspěvky: 494
Registrován: 17 dub 2015, 00:34

Re: Evropští astronauti

Příspěvekod radoslav » 20 říj 2018, 00:54

MaG píše:...Vydržel jsem mlčet, ale dobrá tedy. Nejhorší element na českých fórech je mladý Slovák...

:o Od učiteľa malých detí by som čakal inú argumentačnú kvalitu vyjadrovania.

Tak to zhrňme a ukončime, pretože toto už zašlo fakt priďaleko. Ptpc sem postuje kadečo, čo nájde. Ja s Mariánom na tom nevidíme nič extra zlé, ba možno to i čiastočne oceňujeme.
Ostatní užívatelia sú pravdepodobne iného názoru, a keďže demokracia vládne ľudu, tak Dušan napíš ptpc-mu súkromnú správu, popros ho o nápravu, zvažte nové vlákno na videá (KosmonautixTube) a pod.

Ako som už spomínal, žijem v ČR už dosť veľa rokov a blbých narážok na Slovákov fakt dosť často, ale zrovna na tomto fóre som to skutočne nečakal. A popravde som to ani nepochopil. ptpc nenapísal k diskusii takmer nič a ja s mariánom sme vyjadrili len náš názor. Nesuhlásiť s názorom sa dá aj tak, ako reagoval na mňa Wopat. S tým som sa aj čiastočne stožonil. Ale zrejme bude najlepšie, keď budem len pozorovateľ, akým som bol doteraz.

.
Good night Oppy. We will come for you!
Uživatelský avatar
radoslav
Zájemce o vesmír
Zájemce o vesmír
 
Příspěvky: 99
Registrován: 06 čer 2018, 11:23
Bydliště: Uherský Brod

Re: Evropští astronauti

Příspěvekod Dugi » 20 říj 2018, 02:42

Marian: Proti Martinovu názoru jsem se ohradil, debatu tímto směrem okamžitě utnul a jasně řekl,že takhle ne. Takže pokud chceš odejít, je to z tvé strany jen póza. Protože pokud jeden člověk napíše něco nevhodného, tak to pro nikoho nemůže absolutně znamenat důvod k odchodu.

radoslav: Pozorovatelem rozhodně být nemusíš. Klidně buď aktivní, ptej se, diskutuj, od toho fórum je. Stačí se podívat všude jinde, že pasivní pozorovatelský přístup není nutný. S ptpc určitě v kontaktu budu.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 24363
Registrován: 23 říj 2009, 15:36
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na Připomínky a návrhy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků