Diskuse o videích na fóru

Sem můžete přidávat svoje tipy na vylepšení našeho fóra
ptpc
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6263
Reputace: 1533
Registrován: 17.9.2015 20:36
Re: Evropští astronauti

Příspěvek od ptpc »

radoslav píše: Tak napríklad ja som ptpc vďačný za všetky fotky a videá, ktoré sem pastuje. Som kozmonautický amatér, možno ešte menej ako amatér a tieto videá mi dávajú veľa. Mám aj ja prístup na youtube, ale nemám úplne čas stráviť tam 2 hodiny denne, takže veľmi oceňujem, že mi z tých všetkých videí niekto vyberá zrnká, ktoré si pozriem.
Uznávam, že konkrétne toto video mi dalo dosť málo informácií ale i tak sa na to pekne pozeralo.
(A to, že kliknem do aktívneho fóra, čo je nové a zistím, že pre mňa nič relevantné mi trvá 2 sekundy.. Viem to, lebo vačšina tunajších diskusií je pre mňa príliš odborná a nečítam ich.)
S dovolením si požičiam tento výrok. Lebo presne tak som to vnímal. Dať sem informácie (videá, fotky) pre iných, ktorí nemajú toľko času sa venovať ich hľadaniu na internete a ja ten čas pri ich zhromažďovaní som ochotný stráviť.

P.S.: Radoslav, aj ja ďakujem.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Evropští astronauti

Příspěvek od Dugi »

Všechno je o dohodě. Fórum tvoří uživatelé a je na nich, aby si stanovili, co jim vyhovuje nejlépe. Pokud větší skupině lidí něco vadí, měl by to autor vzít v potaz. A evidentně je tu skupina lidí, kteří by ocenili, kdybys v případě videí preferoval kvalitu před kvantitou. Dám příklad: Když dáš na fórum za nějaký čas dvě videa, ale napíšeš k nim, co je na nich zajímavého, unikátního atd. Tak je to pro diváky/čtenáře stokrát cennější, než když sem dáš deset videí a napíšeš k nim něco obecného ve stylu Jedno propagační video. To je pak stejné, jako kdybys k tomu nenapsal nic. Neřešíme to poprvé, před několika měsíci, tohle téma otevřel v jednom vlákně Martin Gembec. Pár týdnů ses podle toho řídil, ale pak postupně začala převládat kvantita nad kvalitou.

P.S. Wopatův názor, ke kterému jsi napsal, že ho můžeme přeskočit, mi naopak přijde jako důležitý. Ber to opravdu tak, že kdyby gratulovali ke každému startu všichni, tak by to bylo neúnosné. Situace, kdy ses vrátil asi z dovolené a pogratuloval ke všem startům, které za tu dobu proběhly, skutečně byla přehnaná. Jasně, občas každý pogratuluje - ale většinou je to u nějakých vědecky významných či jinak unikátních misí - návrat rakety do služby, premiéra atd. Ale když gratuluješ ke všem startům bez rozdílu, tak to opravdu někomu může připomínat spam, protože tam není pro čtenáře žádná přidaná hodnota. Na tomhle jsme se už dohodli a začal jsi dávat fotky a videa k jednotlivým startům, čímž přidáváš právě tu přidanou hodnotu.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
marian007
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 505
Reputace: 15
Registrován: 17.4.2015 0:34
Kontaktovat uživatele:
Re: Evropští astronauti

Příspěvek od marian007 »

Wopat, Dugi, to akože myslíte vážne?! Takto tu riešiť takúto akože "kauzu"? Ptpc by ste mali byť skôr vďační za to, koľko zaujímavých informácii tu na fórum už dal. Ak vám niektoré pripadajú ako spam, váš problém, mnohým iným tak nepripadajú a prakticky všetky, vrátane videí, sa priamo dotýkajú témy vlákna, v ktorom sú. V skutočnosti sú najväčším spamom v tomto vlákne vaše hutné "príspevky" k tejto záležitosti. Ak máš trochu sebareflexie Dugi, tak by si mal túto zbytočnú diskusiu netýkajúcu sa témy vlákna presunúť niekde inde a organizačné vecí o reálnych alebo vyfabulovaných problémoch s príspevkami niektorých užívateľov si vyriešiť súkromnými správami.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Evropští astronauti

Příspěvek od Dugi »

Vznikla tu potřeba vyřešit otevřeně stav, který vyžaduje diskusi. Proto jsem tu diskusi nechal běžet. Fórum je o lidech a je vhodné diskutovat o věcech, které někomu vadí. Diskuse vznikla tady a proto ji tu nechávám plynout. Pokud by už její rozsah přesáhnul vhodnou mez, přesunu ji do jiného vlákna. Zatím k tomu ale nedošlo. Dokud je diskuse živá, přesouvat ji nebudu.
P.S. Pár diskusních příspěvků, které mají za úkol se na něčem dohodnout, nemohou být označovány za spam. naopak dřívější gratulace ke startu každé rakety se s tím srovnávat nedají.
P.P.S. když si přečteš moje příspěvky, tak uvidíš, že já neodsuzuje všechny příspěvky od ptpc. U mnoha nejen, že mi nevadí, ale považuju je i za přínosné. Jde jen o to vyřešit ty, které do této kategorie nespadají.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Lakely
Správce profilu na Facebooku
Správce profilu na Facebooku
Příspěvky: 1130
Reputace: 153
Bydliště: Plzeň
Registrován: 11.2.2010 21:50
Kontaktovat uživatele:
Re: Evropští astronauti

Příspěvek od Lakely »

Aby to nevypadalo, že tu je Dugi a Wopat sám, tak já mám také občas nevrlé chvilky, kdy se jdu podívat co nového ve vlákně a ono opět "jen" video ze série, která běží na youtube kanálu (ESA), kterou samozřejmě odebírám a upozornění na ní dostávám.

Nikdo nechce krotit aktivitu uživatelů, ale od začátku tohoto fóra (a ve velkém protikladu oproti jiným fórům), se tu dbá na to, aby zde byly jen informační a přínosné příspěvky, což z tohoto místa dělá velmi zajímavý a unikátní zdroj informací. Je proto logické, že se občas rozjede diskuze nad tím, kde je hranice informačně přínosného příspěvku a kde jde již jen o slepé sdílení známého a všude jinde dostupného obsahu. A o kvalitu fóra dbají hlavně správci, kteří zcela správně občas toto téma prodiskutují veřejně, protože to je alfa a omega celého tohoto prostoru.

Nicméně vše podstatné již bylo řečeno a dále bych to nediskutoval.
Vesmír je nekonečný a realita překoná veškeré naše představy.
A. C. Clarke
Uživatelský avatar
marian007
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 505
Reputace: 15
Registrován: 17.4.2015 0:34
Kontaktovat uživatele:
Re: Evropští astronauti

Příspěvek od marian007 »

Nuž páni, to je váš názor, ktorý zas mne nespadá do kategórie prínosných príspevkov. Keďže ale nie som správca tohto fóra, ďalej to riešiť nebudem...
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Evropští astronauti

Příspěvek od Dugi »

Diskuse, která má vyřešit situaci na fóru je přínosná vždy.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2321
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Evropští astronauti

Příspěvek od Meybe »

Pokud mohu, tak se k tomu také vyjádřím.
Není to tak dávno co jsme se společně shodli, že podobné příspěvky omezíme na minimum.
Přiznám se, že když vidím ve vlákně nový příspěvek od ptpc už ho kolikrát ani neotevřu, protože předem tak nějak tuším o co půjde.
Nechápej to zle a neber si to vůbec osobně. Jde o to si uvědomit, že není důležité sem za každou cenu dávat každé video které najdeš. Jaký přínos to má, když to většinu nezajímá?
Uvedu ti příklad, když dnes SpaceX zveřejní video jak se jim podařilo zachytit aerodynamický kryt lodí Mr Steven, tak ho sem dám a popíšu co se stalo. Až to bude jen rutina a podobná videa budou vycházet každý měsíc, tak sem přeci nebudu dávat každé video o tom samém, jen proto, že video vyšlo. Celé vlákno se tím stává strašně nepřehledné a pokud v něm budu za 5 let něco hledat, tak podobné příspěvky budou jen naobtíž.
Úplně jinou hodnotu má video o kterém dokážeš něco říct atd.

Proto bych měl pro tebe, i nás ostatní malý nápad, který by mohl celou situaci vyřešit. Možná by stačilo, vytvořit nové vlákno, kam bude ptpc obdobná videa vkládat a každý kdo chce, ať se do něho podívá a ostatní vlákna nebudou přehlcovana podobným obsahem. Je to elegantní a nejméně násilné řešení pro obě strany. ;-)
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Uživatelský avatar
Squierik
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 401
Reputace: 332
Registrován: 6.6.2018 11:23
Re: Evropští astronauti

Příspěvek od Squierik »

Už dlhší čas žijem v ČR, ale až teraz zisťujem, čo je ten najvačší rozdiel medzi Čechmi a Slovákmi. A je to hranica vnímania spamu v diskusiách o kozmonautike :)

No a teraz vážne. Ja mám za tých 10 mesiacov, čo to tu navštevujem taký pocit, že vy, starí pardáci, tu chcete mať stále svoju odbornú encyklopédiu kozmonautiky. To ale naráža na to, o čo sa snaží Dušan. A to je popularizácia medzi neodbornú verejnosť. A my, neodborníci, oceňujeme to, čo vy, pardáci, považujete za spam. Pre vás sú niektoré informácie zbytočné, lebo to nie je pre vás nič nové, ale pre mnoho ľudí to určite prínosom je. Otázka teda je, či tu teda chcete mať množinu ľudí, ktorých reprezentujem ja, alebo je to výhradné miesto pre odbornú verejnosť.
Samozrejme súhlasím, že všetko má mať svoje hranice a nemalo by sa to zvrhnúť na voľnú debatu.. lenže, to sa vobec nedeje.
Uživatelský avatar
marian007
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 505
Reputace: 15
Registrován: 17.4.2015 0:34
Kontaktovat uživatele:
Re: Evropští astronauti

Příspěvek od marian007 »

Radoslav to zhrnul asi najlepšie. Veľkohubo tu niektorí riešia problém ktorý neexistuje, minimálne nie je taký výrazný, aby sa tu riešil zrovna takýmto štýlom, ktorý mi nepripadá inak, ako čistý groupthink (keby náhodou niekto nevedel, tak po česky je to syndrom skupinového myšlení). A to na rozdiel od Radoslava nie som na tomto fore krátko a takéto tendencie tu pozorujem už dávnejšie. A nie je to o ani tak o snahe mať tu výhradne odbornú verejnosť, keďže mnohí z tu prítomných vysoko aktívnych užívateľov ani zďaleka nie sú až takí odborníci, na akých sa hrajú.

Odpovědět

Zpět na „Připomínky a návrhy“