Diskuse o videích na fóru

Sem můžete přidávat svoje tipy na vylepšení našeho fóra
ptpc
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6263
Reputace: 1533
Registrován: 17.9.2015 20:36
Diskuse o videích na fóru

Příspěvek od ptpc »

Jedno propagačné video:


P.S.: Tá taliančina sa celkom dobre počúva... :)
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Evropští astronauti

Příspěvek od Wopat »

Aha, a co tím chtěl básník říci? Nebo jaký účel má to video tady na fóru? Co se z něj dozvíme o evropských astronautech? Myslím, že naprostá většina zdejších uživatelů italsky neumí, jestli vůbec někdo. Pakliže italsky umíš ty, tak bych čekal, že k takovému videu napíšeš víc, než jen: "Jedno propagačné video." Pokud italsky neumíš, tak opravdu nechápu, jaký má smysl to sem dávat a jaký smysl má tohle tvé věčné kopírování videí. Toto je diskusní fórum, ne youtube. Tady diskutujeme, nechodíme se dívat na videa. Kdo se chce dívat na videa, jde na youtube (ano, i my tam máme přístup, nemusíš nám všechno předkládat zde). Samozřejmě sem videa patří, ale věřím že pouze taková, která jsou něčím pro uživatele přínosná/hodnotná/poučná/výjimečná atd. Nevidím jediný důvod sem nonstop kopírovat všechno. Tvoje příspěvky typu "A ještě video k tomu" a "Gratulujem..." pokládám za spam, který fórum plevelí a okrádá uživatele o čas tím, že se jdou podívat, co je ve vlákně nového, aby zjistili, že vlastně nic, že jen ptpc po tisící pogratuloval. Chceš-li gratulovat, gratuluj lidem, kteří za tím startem stojí. Tady si to nikdo z nich nepřečte, protože bohužel nikdo z nás za těmi starty nestojí. Omlouvám se za svůj ostrý tón, ale tohle už mě vážně hodně dlouhou dobu štve. Psal jsem ti několik slušných a přátelsky míněných soukromých zpráv na toto téma, ale očividně bez výsledku. Pokud jsem jediný, kdo to tak vidí, ukřižujte mě, já sklapnu a už to nikdy nezmíním. Pokud to ale stejně vnímá více uživatelů zde, mělo by to skončit. Vím, že to třeba myslíš dobře, ale to nemění nic na tom, že je to spam.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Evropští astronauti

Příspěvek od Dugi »

ptpc: Víš ono by bylo fakt lepší, kdybys ke každému video něco napsal, abys tím čtenáře obohatil. A to, že napíšeš, že je to propagační video, moc čtenářům neřekne. Vždycky si při psaní příspěvku vzpomeň na lidi, kteří to budou číst a polož si otázku, jak je daný příspěvek obohatí, co se díky němu naučí a jak si díky němu rozšíří obzory. Video v italštině, ke kterému napíšeš, že je propagační, nemá bohužel přínos žádný. Vím, že to děláš v dobré víře, ale zkus se před každým přidáním videa zamyslet nad tím, co jsem psal.

Wopat: na téma gratulování ke startům jsem už s ptpc mluvil a dohodli jsme se, že tyto zprávy psát bude dál, ale vždy k nim přidá nějakou fotku nebo nějaké video ze startu, právě proto, aby to nebyla jen prázdná zpráva o ničem, ale aby si z toho čtenáři něco odnesli. Ptpc se podle toho zařídil a respektuje to. Věřím, že teď to bude stejné. Je to všechno o domluvě - fórum dělají uživatelé a je na nás, abychom si řekli, jak by to tu mělo vypadat, aby to vyhovovalo co nejvíce lidem.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Squierik
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 401
Reputace: 332
Registrován: 6.6.2018 11:23
Re: Evropští astronauti

Příspěvek od Squierik »

Wopat píše:Aha, a co tím chtěl básník říci? ...
Tak napríklad ja som ptpc vďačný za všetky fotky a videá, ktoré sem pastuje. Som kozmonautický amatér, možno ešte menej ako amatér a tieto videá mi dávajú veľa. Mám aj ja prístup na youtube, ale nemám úplne čas stráviť tam 2 hodiny denne, takže veľmi oceňujem, že mi z tých všetkých videí niekto vyberá zrnká, ktoré si pozriem.
Uznávam, že konkrétne toto video mi dalo dosť málo informácií ale i tak sa na to pekne pozeralo.
(A to, že kliknem do aktívneho fóra, čo je nové a zistím, že pre mňa nič relevantné mi trvá 2 sekundy.. Viem to, lebo vačšina tunajších diskusií je pre mňa príliš odborná a nečítam ich.)
Uživatelský avatar
modelar
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 557
Reputace: 39
Bydliště: Slovensko
Registrován: 4.8.2012 21:40
Re: Evropští astronauti

Příspěvek od modelar »

Wopat píše:Tvoje příspěvky typu "A ještě video k tomu" a "Gratulujem..." pokládám za spam, který fórum plevelí a okrádá uživatele o čas tím, že se jdou podívat, co je ve vlákně nového, aby zjistili, že vlastně nic, že jen ptpc po tisící pogratuloval.
Vnímam to rovnako. Čo sa týka gratulovania to by naozaj malo skončiť. Na druhú stranu videá môžu byť pre niekoho zaujímavé, osobne ale nemám čas videá pozerať. Pomohlo by keby si aspoň ku každému videu napísal stručný obsah prečo by sme si ho mali pozrieť.

Bohužial príde mi to ako že si naozaj nepoučiteľný keďže sa to tu už niekoľko krát riešilo, či už na fóre alebo v súkromných správach.

Ospravedlňujem sa za off topic.
"It was going well until it exploded."
Uživatelský avatar
Squierik
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 401
Reputace: 332
Registrován: 6.6.2018 11:23
Re: Evropští astronauti

Příspěvek od Squierik »

Vy ste voči nemu nejakí moc zaujatí. Schválne som si pozrel posledných 10 gratulací a z toho 8x to bola nová info vo vlákne o úspešnom štarte. Predpokladám, že keby miesto formulácie "Gratulujem k úspešnému.." napísal "Dnes úspešne odštartovala raketa..." tak by nikto nič nenamietal.
Písať obsahy videí.. Tak to už je fakt uletené. Kto chce, si pozrie, kto nemá čas si nepozrie.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Evropští astronauti

Příspěvek od Dugi »

Na gratulacích už jsme se před několika týdny dohodli, aby k nim dával aspoň nové informace, fotky či videa. Předtím byly některé gratulace jen gratulace. Jelikož to teď funguje, tak věřím, že se podaří vyřešit i aktuální situaci.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Evropští astronauti

Příspěvek od Wopat »

radoslav píše:Vy ste voči nemu nejakí moc zaujatí. Schválne som si pozrel posledných 10 gratulací a z toho 8x to bola nová info vo vlákne o úspešnom štarte. Predpokladám, že keby miesto formulácie "Gratulujem k úspešnému.." napísal "Dnes úspešne odštartovala raketa..." tak by nikto nič nenamietal.
Písať obsahy videí.. Tak to už je fakt uletené. Kto chce, si pozrie, kto nemá čas si nepozrie.
To není zaujatost. Osobně proti ptpc vůbec nic nemám a naopak mě mrzí, že jsem tady něco takového otevřel. Promiň, ale vzhledem k tomu, že jsi na fóru 4 měsíce (pokud jsi nás nesledoval neregistrován dříve), tak nemůžeš mít absolutně žádný přehled o situaci, která trvá tři roky. Tím, že se podíváš na posledních 10 příspěvků ze 4000 nejspíš nezískáš objektivní pohled na věc. Navíc těch zmiňovaných 10 příspěvků, předpokládám, přišlo poté, co Dugi ptpc poprosil, aby ke gratulacím připojil alespoň nějakou fotku nebo videa ze startu. Proti tomu nic nemám. Tam je samozřejmě přínos. Také v žádném případě neříkám, že příspěvky ptpc nejsou přínosné. Naopak, některé z nich jsou výborné a já bych na ty informace jinak nikde jinde nenarazil. Za to jsem mu vděčný. Můj příspěvek se týkal pouze spamu, kterým některé jeho příspěvky bezpochyby jsou. Příkladem budiž video výše, nebo ještě lépe situace, která nastala před nedávnem, kdy tady ptpc několik dní nebyl, pak přišel, a nasázel gratulace k několika startům uplynulých deseti dní a to bez jakékoliv další informace k nim. To je prostě spam. Uživatelů fóra jsou stovky. Teď si představ, že bychom všichni gratulovali ke všemu. Bavilo by tě to číst? A co teprve kdybys chtěl najít nějakou informaci o některé sondě nebo raketě? Musel by ses prolistovat nekonečnou řadou gratulací a kdo ví, jestli bys vůbec našel to, co hledáš. Obecně pokládám za důležité při psaní jakéhokoliv příspěvku na fórum zvážit jeho kvalitu oproti kvantitě. ptpc jede na kvantitu, čímž zcela zaniká kvalita některých jeho příspěvků.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
ptpc
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6263
Reputace: 1533
Registrován: 17.9.2015 20:36
Re: Evropští astronauti

Příspěvek od ptpc »

Najprv by som sa chcel vyjadriť k prvému Wopatovmu príspevku:
-video je síce po taliansky ale určite by som ho nedával na fórum, keby neobsahovalo české titulky;
-a konkrétne toto video som sem dal lebo mám Samantu rád a je mi sympatická;
-k SZ čo si mi poslal len toľko, že som ti na ne odpovedal a reagoval na tvoje argumenty a keďže si sa viac neozval, považoval som celú vec za vyriešenú;
-a to že to bolo bez výsledku, nie je pravda.
ptpc
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6263
Reputace: 1533
Registrován: 17.9.2015 20:36
Re: Evropští astronauti

Příspěvek od ptpc »

Wopat píše: Uživatelů fóra jsou stovky. Teď si představ, že bychom všichni gratulovali ke všemu. Bavilo by tě to číst? A co teprve kdybys chtěl najít nějakou informaci o některé sondě nebo raketě? Musel by ses prolistovat nekonečnou řadou gratulací a kdo ví, jestli bys vůbec našel to, co hledáš.
Tento argument môžme preskočiť.

Odpovědět

Zpět na „Připomínky a návrhy“