Expedice 57

Novinky o dění na Mezinárodní vesmírné stanici
Odpovědět
Peter
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 774
Reputace: 291
Registrován: 26.8.2018 17:23
Re: Expedice 57

Příspěvek od Peter »

Hodilo to s nima hodne.Hlavne ze jsou zpet v pohode.

Stejne mi to vychazi na problem jednoho boosteru pred odhozem ...
Malo paliva???

Mozna jsem stupidni, ale velke katastrofy maji male priciny... (Murphy)
"Když se podíváš na nebe, sníš o tom být mezi hvězdami. Když jsi mezi hvězdami a podíváš se dolů, sníš o tom být zpátky na Zemi."
Chris Sembroski
RoliD
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 80
Reputace: 19
Registrován: 3.10.2012 20:09
Kontaktovat uživatele:
Re: Expedice 57

Příspěvek od RoliD »

By mne zajímalo jestli aspoň po té balistice vyletěli nad 100km, aby se jim to dalo započítat jako let do vesmíru.
--------------------------------
Android Forum pro vaše mobily: https://androidforum.cz
ptpc
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6263
Reputace: 1533
Registrován: 17.9.2015 20:36
Re: Expedice 57

Příspěvek od ptpc »

A video posádky kozmickej lode MS-10 po núdzovom pristátí:
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Expedice 57

Příspěvek od vai777 »

Evžen111 píše:nikdy jsem si nevšiml tak, jak na začátku tohoto videa, že by někdo kosmonauty před nástupem na plošinu kopal kolenem do zadku.
To je stará tradice, Rusové jsou docela pověrčiví. Má to přinést štěstí, prý to má připomínat "nakopnutí do zadku" při oddělování lodi od posledního stupně nosiče. Těch pověr a tradic je docela dost... (Sorry za nechutné selfpromo, ve skutečnosti je těch tradic ještě víc, možná se k tomu někdy vrátím).

JInak - na Zakově webu se objevilo info, že za havárií může být selhání ventilu na boosteru "D", který měl uvolnit tlak v nádržích a tím booster odstrčit od centrálního stupně. To se však nestalo a booster do centrálního stupně narazil.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Evžen111
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1493
Reputace: 249
Bydliště: Hlásnice
Registrován: 5.7.2015 11:14
Re: Expedice 57

Příspěvek od Evžen111 »

vai777 píše:
Evžen111 píše:nikdy jsem si nevšiml tak, jak na začátku tohoto videa, že by někdo kosmonauty před nástupem na plošinu kopal kolenem do zadku.
To je stará tradice, Rusové jsou docela pověrčiví. Má to přinést štěstí, prý to má připomínat "nakopnutí do zadku" při oddělování lodi od posledního stupně nosiče. Těch pověr a tradic je docela dost... (Sorry za nechutné selfpromo, ve skutečnosti je těch tradic ještě víc, možná se k tomu někdy vrátím).

JInak - na Zakově webu se objevilo info, že za havárií může být selhání ventilu na boosteru "D", který měl uvolnit tlak v nádržích a tím booster odstrčit od centrálního stupně. To se však nestalo a booster do centrálního stupně narazil.
Srdečně zdravím a děkuji za vysvětlení, tušil jsem, že to bude nějaká tradice, ale smysl my unikal.
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3259
Reputace: 4014
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Expedice 57

Příspěvek od Vaclavik »

Posádka Sojuzu MS-10 dorazila na letiště Čkalovskij.

Obrázek
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Expedice 57

Příspěvek od Pospíšil »

Michal V. ve Studiu 6 od času 2:13:25 vysvětluje průběh havárie a záchrany posádky.
https://www.ceskatelevize.cz/porady/109 ... 010101012/
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
ptpc
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6263
Reputace: 1533
Registrován: 17.9.2015 20:36
Re: Expedice 57

Příspěvek od ptpc »

Pospíšil píše:Michal V. ve Studiu 6 od času 2:13:25 vysvětluje průběh havárie a záchrany posádky.
https://www.ceskatelevize.cz/porady/109 ... 010101012/
Díky za odkaz! :)
Uživatelský avatar
modelar
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 557
Reputace: 39
Bydliště: Slovensko
Registrován: 4.8.2012 21:40
Re: Expedice 57

Příspěvek od modelar »

Pospíšil píše:Michal V. ve Studiu 6 od času 2:13:25 vysvětluje průběh havárie a záchrany posádky.
https://www.ceskatelevize.cz/porady/109 ... 010101012/
Vo videu Michal hovorí, že 40 sekúnd po aktivácií záchranného systému velitel manuálne stlačil nejaké tlačítko... Načo slúži? Čo by sa stalo keby ho nestlačil? :Drbe se na hlavě:
"It was going well until it exploded."
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Expedice 57

Příspěvek od Pospíšil »

modelar píše: Vo videu Michal hovorí, že 40 sekúnd po aktivácií záchranného systému velitel manuálne stlačil nejaké tlačítko... Načo slúži? Čo by sa stalo keby ho nestlačil? :Drbe se na hlavě:
Myslím, že mluvil o aktivaci programu pro balistický sestup, i když mi není jasné, proč to musel volit ručně... jak by to probíhalo, kdyby byla posádka v bezvědomí, to netuším? :krčící rameny:
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong

Odpovědět

Zpět na „ISS“