Apollo 18

Sem patří informace o všech zajímavých filmech/dokumentech, které se věnují kosmonautice.
Uživatelský avatar
KUBIWAN
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 25
Reputace: 0
Registrován: 17.1.2017 20:07
Apollo 18

Příspěvek od KUBIWAN »

Co si myslíte o tomto “hororovém” filmu. Já si myslím, že trochu “pohoršuje” kosmonautiku. “I děj stojí za prd.” Jediné co musím pochválit je interiér lunárního modulu.

https://www.csfd.cz/film/287921-apollo-18/prehled/
https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Apollo_ ... prov=sfti1
"Dinosauři vyhynuli, protože neměli kosmické programy. A pokud i my vymřeme kvůli tomu, že nemáme dostatečně kvalitní kosmické programy, zasloužili jsme si to."
Laurence Niven, autor sci-fi
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2321
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Apollo 18

Příspěvek od Meybe »

Uvěřitelné bylo i prostředí na Měsíci. Celkově si myslím, že na nízkorozpočtoví film vypadá technika velmi dobře. Líbí se mi také atmosféra filmu v první polovině. Celkem se mi to líbilo, ale upozorňuji, že mi nevadí když filmy neodpovídají realitě. Upřímně to od filmů nevyžaduji. Za to zábavu a pobavení na úrovni ano.
Pokud bych měl hodnotit, tak za podívání to myslím stojí :) :palec nahoru:
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Apollo 18

Příspěvek od Dugi »

U podobných filmů (např. Kozoroh-1) mi vadí, že hloupější část populace získá dojem, že je to dokument. :-/
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2321
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Apollo 18

Příspěvek od Meybe »

Dugi píše:U podobných filmů (např. Kozoroh-1) mi vadí, že hloupější část populace získá dojem, že je to dokument. :-/
Tomu plně rozumím. Záleží na tom kdo jak to vnímá. Znám i ty případy kteří věří, že se tyhle věci dějí doopravdy. Nedával bych to však za vinu těm filmům. :)
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Apollo 18

Příspěvek od Dugi »

To je těžké, já to prostě beru tak, že ti filmaři dávají těmhle lidem střelivo do diskusí a je potřeba vyvracet další pseudoargument.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2321
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Apollo 18

Příspěvek od Meybe »

Dugi píše:To je těžké, já to prostě beru tak, že ti filmaři dávají těmhle lidem střelivo do diskusí a je potřeba vyvracet další pseudoargument.
Když by to nebyl film, bude to fotografie NASA... Vždy si něco najdou. Spekulanta je těžko přesvědčit o čemkoli. Je však pravda, že popkultura to „krmí“.
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Apollo 18

Příspěvek od Dugi »

Uhodil jsi hřebíček na hlavičku. Proto si myslím, že čím méně nábojů budou mít, tím líp. Proč jim přidávat ještě další?
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
KUBIWAN
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 25
Reputace: 0
Registrován: 17.1.2017 20:07
Re: Apollo 18

Příspěvek od KUBIWAN »

To je neuvěřitelné, že s Vámi (všemi) souhlasím. :-D
Nevím ke komu se přidat. Musím popřemýšlet(o tématu).
"Dinosauři vyhynuli, protože neměli kosmické programy. A pokud i my vymřeme kvůli tomu, že nemáme dostatečně kvalitní kosmické programy, zasloužili jsme si to."
Laurence Niven, autor sci-fi
Uživatelský avatar
Lynx
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 603
Reputace: 133
Registrován: 12.11.2012 11:31
Re: Apollo 18

Příspěvek od Lynx »

Dugi píše:U podobných filmů (např. Kozoroh-1) mi vadí, že hloupější část populace získá dojem, že je to dokument. :-/
Kozoroh-1 je extrém. Ani nevím, zda se konspirace o podvodu Apollo rozjely naplno po filmu nebo už před ním. Pokud už před ním, tak bych to filmařům VELMI zazlíval. Svézt se na vlně toho nesmyslu je opravdu opovrženíhodné. A teď je to částí lidstva (typicky zaměřenou proti USA celkově) bráno jako hotová věc.

Na druhou stranu, pokud filmaři natočili film a poté se toho chytli výše jmenovaní a vzali to jako hraný dokument, tak je to spíš jejich chyba a tvůrcům bych to nezazlíval. Ale v každém případě ten film vnímám jako diskutabilní záležitost, která se určitě dotkla všech těch lidí, co Apollo vytvořili a zvláště astronautů.
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Apollo 18

Příspěvek od vai777 »

Lynx píše:Pokud už před ním, tak bych to filmařům VELMI zazlíval. Svézt se na vlně toho nesmyslu je opravdu opovrženíhodné.
S tím bych trochu nesouhlasil. Ať si každý točí, co chce, koneckonců asi nikdo z nás nezná pohnutky, které natočení Kozorohu iniciovaly. Kozoroha jsem viděl a je to z mého pohledu prostě film, zábava, nic víc.
Lynx píše:A teď je to částí lidstva (typicky zaměřenou proti USA celkově) bráno jako hotová věc.
Obávám se, že je to přesně ta část lidstva, která by za bernou minci brala cokoli. Spousta lidí například bere dost jednostranné kvazidokumenty od Michaela Moora jako nezpochybnitelnou pravdu. Je to takový ten syndrom "říkali to v telce /kině/ rádiu / na internetu, tak to musí být pravda". Navíc pouhý náznak o možné, byť absurdní, konspiraci je pro mnohé jako světlo pro můry. Takovým lidem slouží jako potrava pro úchylné teorie opravdu cokoli...
Dugi píše:To je těžké, já to prostě beru tak, že ti filmaři dávají těmhle lidem střelivo do diskusí a je potřeba vyvracet další pseudoargument.
Ještě řekni, že se u toho nebavíš? :-D
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong

Odpovědět

Zpět na „Filmy“