Výlet na Bajkonur

Název mluví za vše
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3261
Reputace: 4015
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Výlet na Bajkonur

Příspěvek od Vaclavik »

tonda píše:Pane Václavík,to už je na autobus nebo letecký speciál?Jak se tam pojede?Zájem bych měl velký,peníze ani čas nehraje roli,důchodci mají času dost,spíš lehké zdravotní problémy s cestováním. :Drbe se na hlavě:
Ani autobus ani speciál. V prvním kole (a pokud budou další tak i v nich) bude cestovatelská skupina mít 4-5 člennů. Víc už se velmi těžko organizuje.
brosqik
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 4
Reputace: 0
Registrován: 8.3.2018 12:08
Výlet do Baikonuru na pilotovaný start Soyuz MS-09

Příspěvek od brosqik »

Zdravím,
pokud by měl nějaký nadšenec chuť vyrazit na prohlídku hvězdného městečka Baikonur a mimo muzei, odpalovacích ramp, Buranu, vidět i transfer a start Sojuzu ISS, tak se mi prosím ozvěte.
Zaslal bych Vám podrobný plán čeho všeho se exkurze týká. Výlet jsme měli naplánovaný na za září loňského roku, bohužel jsme nakonec nejeli. Kazažský partner, který zařizuje vstupy do zóny, mezitím brutálně zvedl ceny permitů. Novou cenu není ochotna většina výpravy akceptovat, proto se snažím sehnat více zájemců, aby se cena snížila.
Pro info, 5 denní program se startem rakety pro 25 lidí aktuálně vycází na 1000euro.

Případní zájemci napište prosím na email: [email protected] nebo případně telefon: 608 535 014

Díky Vaníček V.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Výlet do Baikonuru na pilotovaný start Soyuz MS-09

Příspěvek od Dugi »

Vítám tě na našem fóru a doufám, že se ti tu bude líbit.

Tohle vlákno, které jsi založil si dovolím přesunout do jiné sekce. Ale udělám to, až napíšeš, že sis to přečetl, abych měl jistotu, že o tom víš a nebudeš si myslet, že jsem to smazal. ;-)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
brosqik
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 4
Reputace: 0
Registrován: 8.3.2018 12:08
Re: Výlet do Baikonuru na pilotovaný start Soyuz MS-09

Příspěvek od brosqik »

Souhlasím a omlouvám se za špatné umístění - holt nováček:) :andílek:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Výlet do Baikonuru na pilotovaný start Soyuz MS-09

Příspěvek od Dugi »

Není důvod se omlouvat, plně to chápu. ;-)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
brosqik
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 4
Reputace: 0
Registrován: 8.3.2018 12:08
Start Soyuzu na vlastní oči

Příspěvek od brosqik »

Sháníme nadšence, kteří mají zájem na vlastní oči vidět start
rakety Sojuz, která poveze lidskou posádku k ISS. Start rakety je z Kazašského Baikonuru.
Prohlídka obsahuje nejenom vlastní start rakety, ale i prohlídku odpalovací rampy raket Proton, dále odpalovací rampy ze které
startovala raketa Energia s raketoplánem Buran. Na 5 denním
programu je návštěva muzei v oblasti, Gagarinova a Korolevova domu, vlastního
města Baikonur, orbiltální lodi Buran a mnoho dalšího.
K vidění je například i transfer Sojuzu z montážní haly k odpalovací rampě, její postavení a instalace na rampu.
Předpokládaná cena prohlídky je do 1.000€ v závislosti na počtu zájemců.
Pro další informace nás prosím kontaktujte na emailu [email protected]
brosqik
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 4
Reputace: 0
Registrován: 8.3.2018 12:08
Re: Start Soyuzu na vlastní oči

Příspěvek od brosqik »

Pro informaci, primárně se jedná o říjnový start...
karlos
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 5
Reputace: 0
Registrován: 1.6.2014 20:15
Návštěva Bajkonuru / Start Sojuzu MS-16 / 9. duben 2020

Příspěvek od karlos »

Zdravím všechny nadšence kosmonautiky.

Není mezi Vámi náhodou někdo, kdo se chystá v dubnu na start Sojuzu MS-16 ? Sám si s tou myšlenkou trochu pohrávám, ale potřeboval bych sehnat 9 lidí na vytvoření české skupiny.

Zúčastnil jsem se startu Sojuzu MS-15 se společností TuranAsia a i přes naprostou spokojenost a nadšení jsem měl pár výhrad. Naše anglická průvodkyně byla lehce marná (už ji teda asi vyhodili) a některá místa která jsme navštívili nebyla ani zajímavá, ani tématická (sprcha za městem, kde jsme strávili hodinu a už nezbyl čas na sochu Gagarina).

Dále jsme z jistých organizačních důvodů nenavštívili slibovaný Buran command post.

Přímo ve městě Bajkonur je více zajímavých míst, které se standardně nenavštěvují (například altán, ve kterém se Gagarin poprvé dověděl že poletí jako první.)

Momentálně mám lehce nadstandardní vztahy se zástupci TuranAsia a možná by bylo možné si naplánovat aktivity které nejsou přímo závislé na startu a přípravě rakety po svém.

Pokud o tom někdo z Vás přemýšlí, napište mi prosím na mail ([email protected]) a zkusíme to nějak zkoordinovat tak, aby byli Češi (a Slováci) v jedné skupině (při MS-15 se sešlo jen s TuranAsia 11 Čechů)

A pokud jen máte dotazy ohledně cesty/organizace, rád s čímkoliv pomohu a poradím tak, jako poradil Ondřej Š. mně.
Naposledy upravil(a) karlos dne 31.1.2020 14:39, celkem upraveno 1 x.
Per aspera ad astra
karlos
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 5
Reputace: 0
Registrován: 1.6.2014 20:15
Re: Výlet na Bajkonur

Příspěvek od karlos »

Zdravím všechny. Inspiroval jsem se naším spisovatelským hrdinou panem Ondřejen Šamárkem a pokouším se nějak zpracovat své vjemy a pocity z cesty na Bajkonur. Můj článek není tak informativní, je ještě méně formální, ale je spíše zaměřený na fotografickou dokumentaci a osobní pocity. Snad někomu pomůže s rozhodováním :)

https://cesty-za-kosmonautikou.webnode.cz/blog/
Per aspera ad astra
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Výlet na Bajkonur

Příspěvek od Dugi »

Díky za odkaz. ;-)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“