RSS - Realism overhaul + ďalšie

Vše o hře Kerbal Space Program
Odpovědět
Uživatelský avatar
Samo1995
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1425
Reputace: 5
Registrován: 12.10.2012 22:42
RSS - Realism overhaul + ďalšie

Příspěvek od Samo1995 »

Pred niekoľkými dňami som sa vrátil ku KSP a hľadal som nejaké zaujímavé módy, ktoré by mi okorenili hru. Keďže som proti akémukoľvek uľahčovaniu hry, kašľal som na všelijaké nové časti, motory, nádrže... Nakoniec som našiel, čo som hľadal. RSS je Kerbal Space Program vo veľkom. Kerbin je v skutočnosti menší, než Mesiac. V RSS však dostáva reálnejšie rozmery a v podstate je orovnateľný so Zemou rovnako ako Eve (Venuša), Duna (Mars) alebo Jool (Jupiter). Plus, sú tam ešte ďalšie nové planéty a mesiace, ktoré v KSP nenájdete.
Rozhodne odporúčam každému, koho už KSP omrzelo. Dostať sa na orbitu je odrazu nadľudský výkon a pilotovaný let na Mesiac vám zaberie aj niekoľko hodín. Kozmodróm nie je na rovníku, takže štartujete na obežnú dráhu so sklonom cca 45 stupňov. Rovnako Mesiac aj všetky planéty sú výrazne naklonené voči ekliptike. Jednoducho, toto je Kerbal Space Program, aký som vždy hľadal.
Momentálne mám za sebou jeden let na Mesiac. Kvôli tomuto letu som štartoval trikrát, najprv som na orbitu vyniesol loď (Sojuz), potom lander a nakoniec booster. Dostať to všetko na LKO naraz je vážne oriešok.
Tu je video, v ktorom RSS predstavuje Scott Manley (bola to prvá verzia RSS, terza už je celý mód trošku ďalej.

Tu máte kanál na Youtube, v ktorom nájdete kopec videí z RSS. Inšpirujte sa:
https://www.youtube.com/channel/UCETtYH ... jyw/videos


Have fun! Snáď sa niekto chytí a začne tu prispievať svojimi úspechmi. Ja rozhodne plánujem v dohľadnej dobe dobudovať stanicu, postaviť raketu (bez boosterov), kt. by vyniesla na obežnú dráhu loď s tromi kerbíkia potom možno vyslať nejaké sondy a landery k Jupiteru.
firstik
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 29
Reputace: 0
Registrován: 19.12.2013 11:37
Re: RSS - Realism overhaul + ďalšie

Příspěvek od firstik »

No v Kerbinu je všechno zhruba o polovinu menší než v reálný soustavě. A kosmodrom jinde než blízko rovníku už zrovna moc reálné neni, respektive je to pěkná blbost. A ta hra není o tom si něco ulehčovat, to už je zajištěné tím, že i rakety a všechno ostatní je menší a má menší sílu, aby to bylo těžší, musel by jsi to hrát s financema, jejich získání by bylo o dost těžší, a bylo by i určité procento selhání dílů. Jinak pokud tě baví takové módy, vyzkoušel ferram aerospace.
Uživatelský avatar
Samo1995
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1425
Reputace: 5
Registrován: 12.10.2012 22:42
Re: RSS - Realism overhaul + ďalšie

Příspěvek od Samo1995 »

Mne sa to páči. Teraz je náročné vôbec doletieť na obežnú dráhu. A nie je to blbosť.
Uživatelský avatar
SuperRAPIT
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 264
Reputace: 2
Registrován: 31.1.2014 18:23
Re: RSS - Realism overhaul + ďalšie

Příspěvek od SuperRAPIT »

firstik píše:No v Kerbinu je všechno zhruba o polovinu menší než v reálný soustavě.
Ne ne ne, celí Kerbol systém je 10 - 11 krát menší, než reálný system, Tj Země by obíhala ještě o 1/10 dále, než je Jool.
"Všechno má své limity." -Daniel Štěpánek-
Ataman
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 37
Reputace: 1
Registrován: 8.8.2013 17:25
Re: RSS - Realism overhaul + ďalšie

Příspěvek od Ataman »

firstik píše:A kosmodrom jinde než blízko rovníku už zrovna moc reálné neni, respektive je to pěkná blbost.
Proč? Kolik kosmodromů je v reálu na rovníku?
firstik píše:A ta hra není o tom si něco ulehčovat...
Tenhle mód snad něco ulehčuje?
Ataman
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 37
Reputace: 1
Registrován: 8.8.2013 17:25
Re: RSS - Realism overhaul + ďalšie

Příspěvek od Ataman »

Samo:
Protože sem starej kořen a anglicky umím leda "Yes, no, OK" a tohle vypadá velice zajímavě, nemohl bys prosím pro mne a podobné neumětely popsat, kde to stáhnout a jak to naistalovat?
Uživatelský avatar
fensalir
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 57
Reputace: 0
Registrován: 13.4.2018 10:38
Re: RSS - Realism overhaul + ďalšie

Příspěvek od fensalir »

Tak jsem take zacal v nasem realnem solarnim systemu (RSS + RO + RP0-dev), je to opravdu uplne jiny zazitek a take jina obtiznost. Clovek si vse musi hooodne rozmyslet, mechanismy se velmi priblizuji realu. Po par letech (1954) jsem zacal potrebovat nejaky funkcni navadeci system, ktery je s temito mody kompatibilni (mechjeb sice funguje ale neni tak prizpusobivy a neni nastaven na 100% fungovani v RSS) takze jine mozne reseni je kOS. Mod jez umoznuje automatizovat cokoliv je treba. Zacal jsem tedy s misi na mesic,ktera se bez automatickeho navadeni proste dle meho neda udelat... tedy s moji sikovnosti :) Nejprve jsem s kOS dost valcil , dost veci nefunguje jak by clovek cekal ale s dostatecnou trpelivosti se vse da dle meho odladit temer k dokonalosti. Pro zajemce jsem celou misi umistnil na github. https://github.com/fensabriru/kOS_luna
I have no special talent. I am only passionately curious.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: RSS - Realism overhaul + ďalšie

Příspěvek od Dugi »

Vítám tě na našem fóru a doufám, že se ti tu bude líbit.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
fensalir
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 57
Reputace: 0
Registrován: 13.4.2018 10:38
Re: RSS - Realism overhaul + ďalšie

Příspěvek od fensalir »

Dekuji za uvitani, hledal jsem nejakou ceskou komunitu okolo KSP tak jsem si rekl ze zde mozna budou lide s podobnym konickem. Urcite jsem s RSS a kOS neskoncil a budu se hodne venovat automatizaci hlavne RP0 misi. Budu rad za pripadne konzultace ci pomoc a tak :) zatim hezky den
I have no special talent. I am only passionately curious.
Albert Einstein
lipo842
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 20
Reputace: 0
Registrován: 25.8.2016 12:56
Re: RSS - Realism overhaul + ďalšie

Příspěvek od lipo842 »

Tak se mi podařilo dostat posádku na orbitu okolo Marsu :) stanice a loď s posádkou byly vyneseny na dvou stejných raketách o nosnosti 50 tun na heliocentrickou dráhu k Marsu, oběžná dráha byla dosažena za pomoci brždění o atmosféru s tepelným štítem. Po cca rok trvajícím pobytu se dvoučlenná posádka vrátí ve stejné lodi, kterou přiletěla.

Instalace obsahuje RSS, RO a RP-1 (RP-0 pro KSP 1.3.1)

Odpovědět

Zpět na „Kerbal Space Program“