Obecné otázky o kosmonautice

Název mluví za vše
Odpovědět
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Otázky

Příspěvek od Wopat »

Že by co? “Obritální setkání” tam nikde není. Jen “setkání”, o kterém jsem se už dvakrát vyjadřoval výše. Na začátku jsem žádal o vážné odpovědi.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Jardax
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 809
Reputace: 0
Registrován: 2.1.2015 15:33
Re: Otázky

Příspěvek od Jardax »

Jardax píše:
Wopat píše:No nejsme, protože tohle spojení není nikde používáno, řekl bych. Ale stůj si dál pevně za svým :)
Ze by...? :D :D :D
https://www.google.cz/search?q=orbitaln ... 8Af2oY7QAQ
Slo o slovni spojeni orbitalni+neco, pokud jsi to nepochopil, nenapadlo mne zrovna tobe, velmi vaznemu a serioznimu diskuterovi, servirovat vsechno po lopate jak pro blby.
Coz samozrejem je hojne pouzivane v nejruznejsich variantach. I orbitalni setkani.
Uživatelský avatar
petrsida
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3882
Reputace: 3049
Bydliště: Lysá nad Labem, Tanvald
Registrován: 27.1.2012 22:17
Re: Otázky

Příspěvek od petrsida »

Já bych to přeložil jako setkání, on je to i primární význam ve franštině.


Pokud to v angličtině používají pro orbitální setkání, tak to primárně vzniklo jako slangový výraz astronautů, a mám pocit, že v seriálu Ondry Šamárka o Geminy to dokonce používají jenom pro určitý typ setkávacího manévru


Tady babo raď, tolik kosmonautů nemáme, aby byl český slang

Použil bych orbitální setkání nebo setkávací manévr
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Otázky

Příspěvek od Dugi »

Jardax píše: nenapadlo mne zrovna tobe, velmi vaznemu a serioznimu diskuterovi, servirovat vsechno po lopate jak pro blby.
Proč máš potřebu dávat do svých komentářů podobná popíchnutí a provokace? Není to poprvé, co jsem si toho všiml a vůbec se mi to nelíbí. Pořád jsem to tak nějak toleroval, ale už si říkám, že je toho moc. Vyzývám tě, abys podobné provokativní narážky příště vynechal. Píšeš vcelku rozumné příspěvky, ale kazí to podobné nastražené jehly. Ber to jako důrazné, ale pořád přátelské doporučení.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Otázky

Příspěvek od Wopat »

Jardax píše:Slo o slovni spojeni orbitalni+neco, pokud jsi to nepochopil, nenapadlo mne zrovna tobe, velmi vaznemu a serioznimu diskuterovi, servirovat vsechno po lopate jak pro blby.
Coz samozrejem je hojne pouzivane v nejruznejsich variantach. I orbitalni setkani.
Jak vidíš, tak nepochopil. Příště bych tě tedy poprosil o tu lopatu a servírovat to jako blbému. Já ti na oplátku vysvětlím rozdíl mezi výrazy “polopatě” a “po lopatě”.
petrsida píše:Použil bych orbitální setkání nebo setkávací manévr
To jsou velmi dobré a použitelné varianty :palec nahoru: Díky moc za hodnotnou odpověď.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Jardax
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 809
Reputace: 0
Registrován: 2.1.2015 15:33
Re: Otázky

Příspěvek od Jardax »

Dugi píše:
Jardax píše: nenapadlo mne zrovna tobe, velmi vaznemu a serioznimu diskuterovi, servirovat vsechno po lopate jak pro blby.
Proč máš potřebu dávat do svých komentářů podobná popíchnutí a provokace? Není to poprvé, co jsem si toho všiml a vůbec se mi to nelíbí. Pořád jsem to tak nějak toleroval, ale už si říkám, že je toho moc. Vyzývám tě, abys podobné provokativní narážky příště vynechal. Píšeš vcelku rozumné příspěvky, ale kazí to podobné nastražené jehly. Ber to jako důrazné, ale pořád přátelské doporučení.
Tak asi Dugi nesledujes debatu. jestlize ma nekdo potrebu na zcela normalni a seriozni odpoved psat "...jsem žádal o vážné odpovědi.", tak je to primarne provokace z jeho strany. Obzvlast z ohledem na nasledny komentar petrsidovi.
Takze pokud mas potrebu, Dugi, pitvat osobni popichnuti a provokace, mas tu lepsi kandidaty. Po mne se nikdo vozit nebude.
Jardax
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 809
Reputace: 0
Registrován: 2.1.2015 15:33
Re: Otázky

Příspěvek od Jardax »

Wopat píše:
Jardax píše:Slo o slovni spojeni orbitalni+neco, pokud jsi to nepochopil, nenapadlo mne zrovna tobe, velmi vaznemu a serioznimu diskuterovi, servirovat vsechno po lopate jak pro blby.
Coz samozrejem je hojne pouzivane v nejruznejsich variantach. I orbitalni setkani.
Jak vidíš, tak nepochopil. Příště bych tě tedy poprosil o tu lopatu a servírovat to jako blbému. Já ti na oplátku vysvětlím rozdíl mezi výrazy “polopatě” a “po lopatě”.
Urcite, neni problem. Udelam si mentalni poznamku u tveho jmena: "lopatu a servírovat to jako blbému."

Jestli ti neni moje vyjadreni dost seriozni a mas potrebu ho okomentovat "Na začátku jsem žádal o vážné odpovědi." a vzapeti na to same od nekoho jineho napises "To jsou velmi dobré a použitelné varianty :palec nahoru: Díky moc za hodnotnou odpověď." pak mas evidentne nejaky selektivni mentalni problem.
Nicmene to je tvuj problem, ne muj.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Otázky

Příspěvek od Dugi »

Tak a dost, nevím, o co ti jde, ale vůbec se mi nelíbí tenhle argumentační styl. To, že Wopat chce jen seriózní návrhy je právě kvůli tomu, aby dal najevo lidem, kteří rádi popichují, že nestojí o legrácky, ale o fakt seriózní návrhy. To, co napsal Petr, byl seriózní návrh a proto mu za to Wopat poděkoval. Ty jsi jen měl potřebu zaprovokovat a tak jsi dostal odpověď, jaká ti v tu chvíli patřila.
Tvoje komentáře mají jednu zásadní vadu - do debaty vnáší rušivý prvek, který nabourává pohodovou atmosféru diskuse. To je něco, na čem si tohle fórum zakládá. U minulého příspěvku jsem napsal: Ber to jako důrazné, ale pořád přátelské doporučení. Takže tentokrát tě už velmi důrazně vyzývám, abys podobných reakcí nechal. Na podobný diskusní styl tu zvyklí nejsme a fakt si na něj zvykat nehodláme.
P.S. Věř mi, že až vyhodnotím někoho, že dělá osobní popíchnutí a provokace, tak že na něj zareaguju stejně jako na tebe. Zatím jsem ale u nikoho takový pocit neměl. Není v tom nic osobního, ale uznej sám, že reaguješ jinak, než ostatní uživatelé. Zkus někdy nad věcmi mávnout rukou a neřešit je. Tohle je poslední normální varování, v případě dalších provinění přijdou antihodnosti a k tomu bych FAKT NERAD sáhnul.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Jardax
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 809
Reputace: 0
Registrován: 2.1.2015 15:33
Re: Otázky

Příspěvek od Jardax »

Dugi píše:Tak a dost, nevím, o co ti jde, ale vůbec se mi nelíbí tenhle argumentační styl. To, že Wopat chce jen seriózní návrhy je právě kvůli tomu, aby dal najevo lidem, kteří rádi popichují, že nestojí o legrácky, ale o fakt seriózní návrhy. To, co napsal Petr, byl seriózní návrh a proto mu za to Wopat poděkoval. Ty jsi jen měl potřebu zaprovokovat a tak jsi dostal odpověď, jaká ti v tu chvíli patřila.
Tvoje komentáře mají jednu zásadní vadu - do debaty vnáší rušivý prvek, který nabourává pohodovou atmosféru diskuse. To je něco, na čem si tohle fórum zakládá. U minulého příspěvku jsem napsal: Ber to jako důrazné, ale pořád přátelské doporučení. Takže tentokrát tě už velmi důrazně vyzývám, abys podobných reakcí nechal. Na podobný diskusní styl tu zvyklí nejsme a fakt si na něj zvykat nehodláme.
P.S. Věř mi, že až vyhodnotím někoho, že dělá osobní popíchnutí a provokace, tak že na něj zareaguju stejně jako na tebe. Zatím jsem ale u nikoho takový pocit neměl. Není v tom nic osobního, ale uznej sám, že reaguješ jinak, než ostatní uživatelé. Zkus někdy nad věcmi mávnout rukou a neřešit je. Tohle je poslední normální varování, v případě dalších provinění přijdou antihodnosti a k tomu bych FAKT NERAD sáhnul.
Dugi, uprimne receno, mne je celkem burt, ze ty neco vyhodnotis naprosto opacne, nez to evidentne je. Ja reaguji na zaklade svych vlastnich nazoru, a jestlize nekdo na moji naprosto seriozni odpoved napise to co napsal, tak mu podle toho odpovim.
Ja jsem normalne a naprosto vazne odpovedel. To ze to wopat od zacatku schazoval, aby to ve finale nekomu jinemu pochvalil, je jasne patrne. A opet, je mi celkem burt co ho k tomu vede, ale tuhle hru ja nehraju. Nebudu mavat rukou nad jasnou provokaci.
Takze mi laskave nevyhrozuj, notabene na zaklade tak chatrne a hlavne nesmyslne argumentace.
Jestli mas tu potrebu tak me vyhod, je to tvuj server a muzes si tu udrzovat jen vybrane lidi, to je tvoje pravo. Jinak se na to vykasli a spis si srovnej wopata.

To je ode mne k tobe na tohle tema vsechno.
EDIT: naprosto nechapu, jak jsi dospel k tomu, ze muj navrh nebyl seriozni a ze slo z me strany o popichovani. Ne, nemusis mi to vysvetlovat, uz ten fakt ze jsi k tomuhle zaveru dosel mi napovida, ze debata s tebou naprosto nema smysl, protoze nad tim naprosto nepremyslis.
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Otázky

Příspěvek od Wopat »

Jardax: Netuším, s čím máš problém a co ti lítá hlavou, nebo kde jsme se nepochopili, ale já jsem žádnou ze svých odpovědí směrem ke tvé osobě nemyslel špatně a už vůbec ne útočně. Což bohužel u tvých zprávách říci nejde.
Jardax píše:Orbitalni randezvous, nebo orbitalni setkani :)
A zase jsme u toho... ;)
Wopat píše:No nejsme, protože tohle spojení není nikde používáno, řekl bych. Ale stůj si dál pevně za svým :)
Žádal jsem o názory a tipy na českou variantu slova rendzvous (pozor, ne randezvous). Tím, že to rozšíříš o adjektivu "orbitální", za kterým sis tak tvrdě stál v předchozí diskusi, jsi mi s ničím nepomohl. Navíc to není slovní spojení, které by se, jak jsem ti odpověděl, někde používalo. Orbitální setkání už je mnohem použitelnější, byť to je jen slovo "setkání", o kterém jsem psal, že jej používám, rozšířené o tebou obhajované slovo "orbitální."
Jardax píše:Ze by...? :D :D :D
https://www.google.cz/search?q=orbitaln ... 8Af2oY7QAQ
Wopat píše:Že by co? “Obritální setkání” tam nikde není. Jen “setkání”, o kterém jsem se už dvakrát vyjadřoval výše. Na začátku jsem žádal o vážné odpovědi.
Tento tvůj komentář jsem opravdu nepochopil, protože jsi jen uvedl link z Googlu, kde jsi vyhledával své "orbitální setkání" a Google ti NIC nenašel, což jen potvrdilo mou předchozí odpověď tobě. Proto jsem ti odpověděl: "Že by co?" - Doopravdy jsem nepochopil, co tím chceš říct a viděl jsem za tím jen tvou snahu dále obhajovat slovo orbita/orbitální z předchozí diskuse, o což jsem neměl zájem. O tom jsem ostatně napsal hned na začátku ve své otázce, a proto jsem v této odpovědi připomenul, že žádám jen vážné odpovědi. Odkaz na vyhledávání, kde nic nebylo nalezeno, nepovažuji na vážnou odpověď.

V tom jsi na mě nehezky a sarkasticky zaútočil:
Jardax píše:pokud jsi to nepochopil, nenapadlo mne zrovna tobe, velmi vaznemu a serioznimu diskuterovi, servirovat vsechno po lopate jak pro blby.
načež jsem i přes nevhodnost tvého příspěvku odpověděl opět slušně a napsal, že jsem tvou odpověď opravdu nepochopil.
Jardax píše:To ze to wopat od zacatku schazoval, aby to ve finale nekomu jinemu pochvalil, je jasne patrne.
Nic jsem neshazoval. Seriózně a slušně jsem ti odpovídal. Petrsidovi jsem poděkoval za návrh "orbitálního manévru," který se v diskusi do té doby neobjevil a shledal jsem jej jako velice přínosný a odpovídající zadání mé otázky. "Setkání" nebo "orbitální setkání", které napsal stejně jako ty nebo já dříve, jsem už neměl potřebu znovu komentovat, protože o tom byla řeč několikrát.
Jardax píše:A opet, je mi celkem burt co ho k tomu vede, ale tuhle hru ja nehraju. Nebudu mavat rukou nad jasnou provokaci.
Opět - nevím, co ti lítá hlavou, ale já nehraji žádnou hru a už vůbec jsem tě nikde jasně neprovokoval. Jedinou provokaci jsi tady rozjel ty tím velmi váženým a seriózním diskutérem, kterému je potřeba servírovat polopatě jako blbému.

Více se k tomuto nebudu vyjadřovat, protože není v zájmu žádného uživatele fóra tady číst o něčem takovém. Pokud máš potřebu něco řešit, napiš mi SZ.

Dugimu se omlouvám za off-topic příspěvěk.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“