Další obří astronomické observatoře - MIX

Název mluví za vše
Odpovědět
Uživatelský avatar
petrsida
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3881
Reputace: 3041
Bydliště: Lysá nad Labem, Tanvald
Registrován: 27.1.2012 22:17
Re: Další obří astronomické observatoře - MIX

Příspěvek od petrsida »

mám pocit, že by to nemělo být v příručním zavazadle, bo terorismus

mělo by to být na stránkách letiště, určitě tam je někde je vyjmenováno, co nesmí na palubu, popřípadě co smí jenom dolu

v tomhle kontextu si vždycky vzpomenu, jak jsme posílali nářadí z Iráku letadlem, mimo jiné tam byla i totálka s bateriemi, no a na rentgenu to byla taková krabička, s dvěma elektrodami nahoře a dráty, které se od nich rozbíhaly ..... :mrgreen:

no vypadalo to jak bomba a byl pěkný rozruch
Sajri
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 381
Reputace: 569
Bydliště: Ondřejov
Registrován: 21.3.2017 14:40
Re: Další obří astronomické observatoře - MIX

Příspěvek od Sajri »

Externí baterie, akumulátory a nabíječky vozím vždy v příručním zavazadle (Evropa, USA, Asie) a nikdy jsem neměl problém. V posledních letech dokonce řada společností vyžaduje mít je v příručním a ne v odbaveném zavazadle, a to z toho důvodu, že se bojí, že se Li-on akumulátor může vyzkratovat a vzplanout, což je situace, která se dá v kabině pro cestující odhalit a vyřešit, zatímco v prostoru pro zavazadla je neřešitelná.
Sajri
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 381
Reputace: 569
Bydliště: Ondřejov
Registrován: 21.3.2017 14:40
Re: Další obří astronomické observatoře - MIX

Příspěvek od Sajri »

Externí baterie, akumulátory a nabíječky vozím vždy v příručním zavazadle (Evropa, USA, Asie) a nikdy jsem neměl problém. V posledních letech dokonce řada společností vyžaduje mít je v příručním a ne v odbaveném zavazadle, a to z toho důvodu, že se bojí, že se Li-on akumulátor může vyzkratovat a vzplanout, což je situace, která se dá v kabině pro cestující odhalit a vyřešit, zatímco v prostoru pro zavazadla je neřešitelná.
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Další obří astronomické observatoře - MIX

Příspěvek od Pospíšil »

Nevím jak dnes, ale před dvěma roky jsme mohli při letu z CN mít v příručním zavazadle jen jednu externí baterii - powerbanku. Sice měl člověk u sebe ještě noťas, tablet a mobil, vše s interníma baterkama, ale externí byla možná jen jedna. Takže když jsem vezl domů 3 ks pro členy rodiny, musel jsem je na cestu rozdat kolegům, kteří si nové powerbanky domů nevezli. Vše pak prošlo kontrolou v pohodě.
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Evžen111
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1493
Reputace: 249
Bydliště: Hlásnice
Registrován: 5.7.2015 11:14
Re: Další obří astronomické observatoře - MIX

Příspěvek od Evžen111 »

Gubarev píše:Tak zítra poslední den v mrazivých Čechách, v noci směr Berlín, tam šup do letadla směrem na La Palma. Úspěšně zabukována Observatorio Astrofísico a Roque de los Muchachos.
Ty kráso! Závidět se nemá, ale závidím! Šťastnou cestu Gubareve! Moc Ti to přeji!
E
ptpc
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6263
Reputace: 1533
Registrován: 17.9.2015 20:36
Re: Další obří astronomické observatoře - MIX

Příspěvek od ptpc »

Veľmi dobrý krátky dokument o výstavbe rádioteleskopu FAST v Číne (anglické titulky):

Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Další obří astronomické observatoře - MIX

Příspěvek od Amper »

jaka je vlastne situace s FAST ted ? Pred nejakou dobou jsem cetl ze maji brutalni problemy diky navalu turistu kteri maji samozrejme mobily a dalsi radiova zarizeni ktera delaji bordel
ptpc
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6263
Reputace: 1533
Registrován: 17.9.2015 20:36
Re: Další obří astronomické observatoře - MIX

Příspěvek od ptpc »

Amper píše:jaka je vlastne situace s FAST ted ? Pred nejakou dobou jsem cetl ze maji brutalni problemy diky navalu turistu kteri maji samozrejme mobily a dalsi radiova zarizeni ktera delaji bordel
Tiež som zachytil podobné správy. Ale neskôr boli oznámené objavy dvoch nových pulzarov, takže sa to podarilo uspokojivo vyriešiť. Ale podrobnosti sú mi neznáme...
ptpc
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6263
Reputace: 1533
Registrován: 17.9.2015 20:36
Re: Další obří astronomické observatoře - MIX

Příspěvek od ptpc »

Najnovšie objavy rádioteleskopu FAST (anglické titulky):

Uživatelský avatar
slappy
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2124
Reputace: 2548
Bydliště: Drahany
Registrován: 9.11.2015 18:48
Kontaktovat uživatele:
Re: Další obří astronomické observatoře - MIX

Příspěvek od slappy »

Tady najdete webkameru snímající výstavbu LSST na Cerro Pachón: https://www.lsst.org/news/see-whats-hap ... rro-pachon

Můžete si tam pustit timelapse za poslední tři roky. Aneb když už stavíte nejvýkonnější dalekohled na světě, proč si to celé nenatočit? : )



LSST v provozu bude úplná exploze astronomických dat a zcela bez přehánění revoluce v mnoha (nejen ale hlavně) astronomických oborech.

LSST: from Science Drivers to Reference Design and Anticipated Data Products

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“