Kosmonautix RSS

Sem můžete přidávat svoje tipy na vylepšení našeho fóra
Odpovědět
Dadam
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 7
Reputace: 0
Registrován: 30.6.2015 18:33
Kosmonautix RSS

Příspěvek od Dadam »

Moc se mi nelíbí to nové RSS, kde jsou zprávičky promíchané s články. Tak jsem v PHP napsal skript, který stáhne html seznamu článků a RSS vygeneruje z něj. Asi to není moc robustní, ale funguje to. Chtěl bych se zeptat, zda je to v pořádku (jestli neporušuju nějakou nettiketu nebo pravidla portálu). Skript stahuje jen html, javascript nespouští, takže by velký provoz generovat neměl.
Dadam
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 7
Reputace: 0
Registrován: 30.6.2015 18:33
Re: Kosmonautix RSS

Příspěvek od Dadam »

Klasicky mě vteřinu po odeslání napadlo lepší a robustnější řešení :facepalm: Prostě stáhnu obsah smíchaného RSS kanálu a podle odkazu (zda je do článků nebo do zpráviček) ho roztřídím, nebo si doplním popisek. Dotaz, prosím, ignorujte.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kosmonautix RSS

Příspěvek od Dugi »

Já v tom žádný problém nevidím. A jen tak mimochodem, když se odíváš na blog do horní části pravého sloupce, všimneš si, že už se nám podařilo oddělit kanály pro články a krátké zprávy. Takže kromě směsného RSS kanálu (který tam není uveden), si může každý vybrat, který kanál chce přijímat, případně se přihlásit k oběma. Ale ani proti Tvému řešení nic nemám. ;-)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Jardax
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 809
Reputace: 0
Registrován: 2.1.2015 15:33
Re: Kosmonautix RSS

Příspěvek od Jardax »

Btw jak velky buffer je u RSS nastaveny? Standardne byva nejakych 30 jesli se neletu, ale primlouval bych se za zvetseni nejlepe v radu stovek, aby se stahly pokud mozno vsechny zpravy, i kdyz je klient par dni nepripojen...
Diky
Dadam
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 7
Reputace: 0
Registrován: 30.6.2015 18:33
Re: Kosmonautix RSS

Příspěvek od Dadam »

RSS kanály přenastavené, funguje to, díky! :klaní se: (A já zas nebudu muset hodně dlouho šahat na PHP :-D )

Ještě bych navrhl to oznámit někde oficiálně (třeba jako mikrozprávičku :) ), ať si to přenastaví i ti, co nesledují fórum a diskuze.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kosmonautix RSS

Příspěvek od Dugi »

Dobrý nápad. Krátkou zprávu uděláme.
Co se týče bufferu, tak nevím, kde se to má nastavit. Měl jsem dojem, že si to každý příjemce reguluje u sebe.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Jardax
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 809
Reputace: 0
Registrován: 2.1.2015 15:33
Re: Kosmonautix RSS

Příspěvek od Jardax »

Dugi píše:Dobrý nápad. Krátkou zprávu uděláme.
Co se týče bufferu, tak nevím, kde se to má nastavit. Měl jsem dojem, že si to každý příjemce reguluje u sebe.
Je to nekde v PHP nastaveni, jde o to kolik maximalne da RSS server klientovi. Mne muze chybet 100 zprav, ale server mi da jen tech nastavenych 30 poslednich...
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kosmonautix RSS

Příspěvek od Dugi »

Aha, no, uvidíme, nezaručuju, že to někde najdu.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Jardax
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 809
Reputace: 0
Registrován: 2.1.2015 15:33
Re: Kosmonautix RSS

Příspěvek od Jardax »

Snazim se najit nastaveni, abych si to nastavil i v notasu. A nemuzu to najit.
Ale zjistil jsem zajimavou vec. Kdyz dam hledat na foru "rss", dostanu tohle:

Vyhledáváním bylo nalezeno 0 výsledků: rss

vynecháno: rss

Zpět na pokročilé hledání
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kosmonautix RSS

Příspěvek od Dugi »

Zajímavé. :roll:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Připomínky a návrhy“