Jak to tady vlastně funguje?

Sem můžete přidávat svoje tipy na vylepšení našeho fóra
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od Dugi »

Jenže to by se musel editovat cizí příspěvek a to já nerad dělám, protože to už není jen o přesouvání kostiček (příspěvků), ale o zasahování do toho, co daný člověk napsal.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od Amper »

technicka - nema forum nejakou moznost pripichnuti nekterych prispevku na zacatek vlakna nebo administratorskou zmenu datumu u jiz publikovaneho clanku ?

Obcas by se hodilo mit nejaky "inicialni" , treba i casem editovany prispevek ktery by ale byl vzdy na prvni strance a do normalniho prispevku jen dat kratkou noticku o aktualizaci


2Dugi : Chapu ale zmena datumu/pripichnuti neni tak zasadni zmena
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od Dugi »

Připíchnout nahoru jde celé vlákno ve výpisu vláken, ale u příspěvků jsem takovou funkci neobjevil.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2321
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od Meybe »

Předně díky všem za věcné názory. Možná bych se tedy do budoucna zamyslel nad tím zda zásadnější změny na fóru není lepší dopředu ohlásit a zeptat se na náš názor. Minimálně tam kde půjde o zásach do práce někoho jiného.
Jestli je to lepší teď nebo jestli to bylo lepší před úpravou je ostatně také věc názoru. Naopak si myslím, že vlákno je teď více chaotické. Kdybych osobně k podobným úpravám sáhl, založil bych podvlákno např. Starší příspěvky o... A to bych případně uzamkl. Informace by byli pohromadě a související vlákno by zůstalo v původní podobě a pokračovalo by dál. Na úvodní stránce by vždy mohli být informace jakou má vlákno struktůru. S odkazy na jednotlivé části. Podobně to má myslím i NSF.
Mohlo by se také snadno stát, že informace vytržené z kontextu časem přestanou dávat smysl. ;)
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od Dugi »

Demokratické rozhodování je vhodné v mnoha otázkách, ale v jiných zase ne. Zrovna úklid vláken bych já osobně zařadil do druhé kategorie, protože běžní uživatelé nemusí mít úplně správnou představu o tom, co to přinese.
A ve výsledku bychom se mohli dostat do situace, kdy by potřebný úklid několika vláken visel jen na tom, že jeden zakladatel jednoho vlákna nechce, takže by se prospěšná úprava nedělala (podobně jako když se šprajcne jeden majitel pozemku, přes který má vést dálnice).
Vedení fóra se bude i nadále snažit o maximálně účelný chod portálu a pokud uzná za vhodné, probere danou situaci s uživateli. Nedá se ale čekat, že by uživatelé rozhodovali o všem. Taková referenda nemusí být tak přínosná, jak se zdají.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Navi
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 437
Reputace: 38
Registrován: 20.7.2013 18:45
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od Navi »

Také přidám svůj názor.
Souhlasím s Duigim, že konzultace se zakladatelem vlákna by nemělo být pravidlem, ale mělo by to záviset na uvážení moderátora.
Na druhou stranu se mi zase víc než současné spojování líbí návrh Meybeho na uzamčená podvlákna. Podle mě to je nejelegantnější řešení.

Ještě se zeptám. Příspěvky přidané třeba právě do vlákna o ASDS jsou z původních diskuzí odstraněny, nebo zůstávají? Zde bych byl pro aby zůstávali. Až si původní vlákno někdo bude číst, tak se bude divit jeho nelogičnosti.

A nakonec jeden návrh týkající se například duplicitních, nebo špatně vložených vláken.
Občas se to někomu stane a příspěvky, nebo celé vlákno jsou pak logicky přesunuty na správné místo. Ale zakladatel, nebo tazatel se to nijak nedozví a může se divit kam jeho dotaz zmizel.
Zde bych byl pro uzamčení původního vlákna s informací v posledním příspěvku o jeho přesunu (zkopírování).
Uzamčená vlákna forum nijak neznepřehlední. Časem se samovolně poslušně odsunou do historie.

Berte to jako další názor a návrh na zlepšení :palec nahoru:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od Dugi »

Uzamčená podvlákna jsou zajímavý nápad, ale já mám strach, že by to nefungovalo.

Původní příspěvky se přesunou do nových vláken, nic se nekopíruje (to ani systém neumí), navíc by pak pisatelům buďto neseděl počet napsaných příspěvků nebylo by se uměle zdvojnásoboval. Jak jsem psal na začátku, při třídění si musí moderátor dávat pozor na to, který komentář přesune a který ne. Většinou se pak nepřesouvá jen samotný komentář, ale i diskuse, která po něm následuje a týká se informací v příspěvku obsažených. Například: Já napíšu příspěvek o tom, že se někde něco stalo. Ty napíšeš, že je to zajímavé, Meybe se k tomu zeptá na nějaký detail a třeba Mirek Pospíšil mu na to odpoví. Při přesunu se tak do nového vlákna přesune celá naše diskuse, která se daného tématu týká, aby byla co nejvíce udržena kontinuita vlákna a diskuse. Zkrátka aby nikde nic nechybělo a zároveň nepřekáželo.

Proto to dělám tak, že pisateli napíšu odpověď do vlákna, které založil a doplním tam, že vlákno přesunu, až si tuhle zprávu přečte. Pak čekám, až odepíše, nebo za pár dní vlákno přesunu. Většinou to nedělám hned.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10174
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od Pospíšil »

Já bych k této debatě doplnil jen tolik, že když jsem Dugimu navrhnul, jestli by viděl jako užitečné posbírat po všech možných vláknech roztroušené příspevky o SpX kosmodromech, rampách a přistávacích plochách a dát je na jedno místo v přehledné formě, rozhodně jsem tím neměl v úmyslu něčí práci znevážit, poškodit, nebo upozadit. Ničí příspěvek nebyl ani upravován, ani vymazán. Jediné k čemu došlo, byly přesuny. A můžu vám říct, že pročítat cca 50 vláken od začátku až do konce a pak přesouvat vybrané příspěvky po cca 3-5 ks do vláken nových, to pár odpolední zabere. :)
Že engin tohoto fóra řadí všechno tupě chonologicky a nikdy jinak je bohužel pravda, ale na druhou stranu lze aspoň vidět, kdy se o daném tématu v diskusi objevily první zmínky a jak se v čase doplňovaly nové informace.

V případě vlákna o ASDS byly první zmínky v listopadu 2014, více než 2 roky a 31 příspěvků před obsáhlým příspěvkem od Meybe z 30.1.2016, který v něm z mého pohledu trochu nepochopitelně o autonomních plošinách SpX psal jako o něčem novém a neznámém. Chápu, že daný příspěvek byl spíš přípravou článku na blog a je v něm spousta zajímavých informací, nicméně ty se nikam neztratily a jsou stále tam (i když dnes už jsou v něm 3 obrázky nefunkční).
Je mi líto, že Maybe bere jako velké příkoří, když se jeho čelní příspěvek v novém vláknu ocitl po sloučení více relevantních příspěvků až na straně 4, ale myslím si, že o nic moc nejde - o nic nepřišel, nikdo jeho příspěvek ani neupravil, nesmazal, ani nepohaněl, naopak dostal se do většího kontextu.

Osobně se mi to samé na tomto diskusním portálu stalo už několikrát - založil jsem nové téma obsáhlým příspěvkem, Dugi tam později přesunul něco k věci z minulosti a šup, můj úvodní příspěvek je kdesi vzadu a zakladatelem vlákna se stal bezděky autor nejstaršího příspěvku. A trápí mně to? Určitě ne. Jsem rád, že je víc relevantních informací k tématu (a bez balastu) pohromadě na jednom místě. Jsou to diskusní vlákna, ne knihy tesané do kamene. :)
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2321
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od Meybe »

Mirku promiň, ale rozhodně jsem tehdy nepsal a ani neměl v úmyslu psát o plošinách jako o něčem novém. Snahou bylo podělit se o vlastní zkušenosti z oboru který mě živý ;). Vlákno ASDS jsem tehdy založil právě proto, že na fóru chybělo.
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2321
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od Meybe »

Měl jsem trochu čas a projížděl podrobněji příspěvky na fóru ohledně ASDS a našel jsem hodně příspěvků, které jsou o plošinách a přitom stále někde jinde než v novém vlákně. Jen by mě tedy zajímal systém nebo jak je to tříděno, protože mi to opravdu zatím nedává příliš smysl a nejde pouze o to vlákno ASDS. Pokud by tedy Dugi chtěl mohu mu poslat odkazy na příspěveky k přesunutí, které jsem našel. :krčící rameny:
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."

Odpovědět

Zpět na „Připomínky a návrhy“