Filmy o kosmonautice - novinky

Sem patří informace o všech zajímavých filmech/dokumentech, které se věnují kosmonautice.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2321
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Filmy o kosmonautice - novinky

Příspěvek od Meybe »

MilanSpace píše: Každopádně škoda, první polovina stojí za shlédnutí, druhá ne, ne, a ne... :krčící rameny:
Musíme brát, že je to prostě film. Já na filmy nemám takové nároky. V první řadě chci, aby mě pobavily a to se v tomto případě povedlo. Není to přeci dokument :).
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
MilanSpace
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 639
Reputace: 269
Bydliště: Pardubice
Registrován: 2.9.2010 19:12
Kontaktovat uživatele:
Re: Filmy o kosmonautice - novinky

Příspěvek od MilanSpace »

Meybe píše:
MilanSpace píše: Každopádně škoda, první polovina stojí za shlédnutí, druhá ne, ne, a ne... :krčící rameny:
Musíme brát, že je to prostě film. Já na filmy nemám takové nároky. V první řadě chci, aby mě pobavily a to se v tomto případě povedlo. Není to přeci dokument :).
Těžko soudit... :Drbe se na hlavě:
Pobavil... Není to dokument...

Ano, na pobavení to asi bude :mrgreen:: (pozor! Spoiler!) Výbuch uvnitř stanice, do kosmu vymrštěný kosmonaut, v těsné blízkosti Saljutu-7 prolétající americký raketoplán s francouzským astronautem za jeho řízením :krčící rameny:
Asi od filmu podobného typu čekám něco trochu (hodně) jiného. Minimálně úroveň celého filmu takovou, jaká je v první polovině. Proč polovinu mohou zvládnout celkem přesně podle skutečné události (včetně kulichů od manželky Džanibekova), a v druhé polovině se takhle "rozjedou"???
Obzvláště potom, co film podle názvu ("Saljut-7") evokuje reálnou situaci a zápletku a kde se i hlavní hrdinové jmenují křestními jmény stejně, jako skuteční kosmonauté Savinych a Džanibekov.
Ale jak už jsem psal dříve - technicky a scénograficky velmi dobře odvedená práce!
-------------------
Milan H.
www.halousek.eu
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2321
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Filmy o kosmonautice - novinky

Příspěvek od Meybe »

MilanSpace píše: Výbuch uvnitř stanice, do kosmu vymrštěný kosmonaut, v těsné blízkosti Saljutu-7 prolétající americký raketoplán s francouzským astronautem za jeho řízením :krčící rameny:
Ten raketoplán mě právě pobavil. Dokonce i hrdé salutování. ROFL Vzpoměl jsem si na scénu z amerického filmu Zajati vesmírem. Tu rivalitu a oboustranný respekt tam přeci museli nějak dostat :roll:
Já dávám filmu 70 procent. :) Líbí se mi víc než Gravitace.
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Filmy o kosmonautice - novinky

Příspěvek od Dugi »

Film jsem neviděl, ale co tak čtu, tak hlavní problém vidím v tom, co píše Milan. Pokud film nese název nějaké reálné mise, pak by se jí měl co nejvíce držet. Ani Apollo 13 nebylo historicky úplně přesné, ale nebyly to žádné extra úlety. Řekl bych, že pokud by se film jmenoval jinak, bylo by to asi celkem v pořádku, ale pokud nese název Saljut 7, pak by neměl tolik utíkat do fantazie.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2321
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Filmy o kosmonautice - novinky

Příspěvek od Meybe »

Dugi píše:Film jsem neviděl, ale co tak čtu, tak hlavní problém vidím v tom, co píše Milan. Pokud film nese název nějaké reálné mise, pak by se jí měl co nejvíce držet. Ani Apollo 13 nebylo historicky úplně přesné, ale nebyly to žádné extra úlety. Řekl bych, že pokud by se film jmenoval jinak, bylo by to asi celkem v pořádku, ale pokud nese název Saljut 7, pak by neměl tolik utíkat do fantazie.
To je pravda. Z tohoto pohledu souhlasím.
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Filmy o kosmonautice - novinky

Příspěvek od vai777 »

Pokud Saljut 7 beru z historického hlediska, je to paskvil.
Pokud ho beru z technického hlediska, chvílemi dobré, chvílemi zase paskvil.
Pokud to beru z vizuálního hlediska, je to prima podívaná.
Pokud to ovšem beru z filmového hlediska, tj. zápletka, rysy postav a podobně, je to z mého pohledu ultraškvár. Z Džanibekova (nepamatuju si, jak jmenuje postava, která ho má připomínat) mám dojem, že je to něco na pomezí autisty, psychopata a člověka s PTSD. A tak by se dalo pokračovat...
Nebýt těch hezkých vizuálů, bylo by to tak na jednu hvězdičku z pěti... :krčící rameny:
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
tonda
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 413
Reputace: 218
Bydliště: Světlá n.S.
Registrován: 5.9.2012 8:00
Re: Filmy o kosmonautice - novinky

Příspěvek od tonda »

Tak jsem to teď dokoukal a už vím,proč Milan Halousek říká druhé půlce ne,ne,ne!A Vai to vystihl,je to škvár!To se může líbit jen lidem,co o skutečnosti nemají páru,nedivím se,že Džanibekov a Savinych protestovali! :krčící rameny: :krčící rameny: :krčící rameny: :facepalm: :facepalm: :facepalm:
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2321
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Filmy o kosmonautice - novinky

Příspěvek od Meybe »

tonda píše:Tak jsem to teď dokoukal a už vím,proč Milan Halousek říká druhé půlce ne,ne,ne!A Vai to vystihl,je to škvár!To se může líbit jen lidem,co o skutečnosti nemají páru,nedivím se,že Džanibekov a Savinych protestovali! :krčící rameny: :krčící rameny: :krčící rameny: :facepalm: :facepalm: :facepalm:
Tady si dovolím nesouhlasit. Co člověk to názor a tvrdiť o někom, že pokud se mu to líbí tak nic neví, není namístě.
Pokud na to budu koukat z faktického hlediska je to paskvil, ale přesto jsem se u toho bavil a přesně to od filmů očekávám.
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Uživatelský avatar
marian007
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 505
Reputace: 15
Registrován: 17.4.2015 0:34
Kontaktovat uživatele:
Re: Filmy o kosmonautice - novinky

Příspěvek od marian007 »

Súhlasím s Meybim, mne sa film tiež vcelku páčil a pritom skutočné udalosti poznám veľmi dobre. Už v inom vlákne som v súvislosti s týmto filmom spomínal, že je chybou brať ho ako film natočený podľa skutočnosti, lebo skutočnosťou je len inšpirovaný, aj to iba veľmi okrajovo. Z tohto pohľadu súhlasím aj s názorom, že názov filmu bol zvolený dosť nešťastne. Keď to ale beriem obecne, mimo porovnávania so skutočnými udalosťami, tak film v konkurencí iných filmov s kozmonautickou tematikou jednoznačne patrí k tým lepším a napriek viacerým slabím momentom ho odporúčam pozrieť každému fandovi kozmonautiky.
Uživatelský avatar
Snoopy
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 549
Reputace: 267
Registrován: 5.8.2012 11:23
Saljut 7

Příspěvek od Snoopy »

Po "Prvním na světě" a "Éře průkopníků", třetí film nové vlny ruských filmů o pilotované kosmonautice.

Pokud čekáte film na úrovní „Apolla 13“, budete hodně zklamaní. Pokud vás navnadily první dva výše zmiňované, budete jen zklamaní. Saljut 7 se skutečnou záchranou misí pouze volně inspiruje. Je to film srovnatelný s „Gravitací“. Působivé záběry z vesmíru vám pomůžou udělat si lepší představu o ruské kosmické technice. Samotný film je lepší „B-éčko“. Dolu jej hodně táhne ideologický balast – zákeřní Američani... Naprosté unikum pak pro mě byl moment, kdy hlavní hrdina v posteli sdělí své ženě, že pokud by potkal eMZáky, rád by jim, mimo jiné, povykládal o tom, jak budoval komunismus, protože to opravdu „ljubi“…. :facepalm:
P.S. Pamatuju si, že se Rusové po uvedení hollywoodského „Armagadonu“ mračili, že jim Američani přisoudili „nepravdivé stereotypy“ – popíjení vodky v kosmu a opravování ruské techniky ránou kladivem. No, obojí v Saljutu 7 hraje nemalou až klíčovou roli …. :krčící rameny:

Odpovědět

Zpět na „Filmy“