PF 2018

Sem patří diskuse o všech výročích našeho diskusního fóra o kosmonautice.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
PF 2018

Příspěvek od Dugi »

Dámy a pánové,
po roce se opět blíží konec roku a tak je čas založit jako vždy vlákno, které má za úkol připomenout si události roku končícího a společně se těšit na rok následující.
A že se toho stalo hodně! Češi a Slováci se dočkali své družice, Slováci dokonce vůbec první v historii! SpaceX dokázala opakovaně použít první stupeň rakety Falcon a to hned v několika případech, stejně tak i Dragon byl dvakrát použitý opakovaně. Premiéru si odbyly rakety SS-520-4, Kaituože-2, Electron a GSLV Mk III. Do důchodu naopak odešly nosiče Sojuz-U a Delta II 7920. Svůj provoz ukončila sonda Cassini, do vesmíru se dostalo mnoho navigačních, vědeckých i vojenských družic, na ISS byly připojeny přístroje zkoumající neutronové hvězdy nebo studující zemskou atmosféru. Astronauti vystoupili 10× do volného prostoru, a sonda OSIRIS-REx je po gravitačním manévru na cestě ke svému cíli.
Tímhle vším jsme v minulých 12 měsících žili a bylo toho samozřejmě mnohem víc. Všechny tyto události jsme společně zažívali v prostředí, které je opravdu unikátní. Naše fórum se stále rozrůstá, registrují se zde noví lidé, ale stále se nám daří udržovat si tu pohodu, klid a přátelskou náladu. Když už se výjimečně objeví nějaký výstřelek, umí si s ním ostatní diskutující poradit. Z toho je cítit, že na té pohodě záleží Vám všem.Už několikrát jste ukázali, že se nebojíte ozvat, když cítíte, že je ta pohoda v ohrožení. Dáváte mi najevo, že vám na fóru záleží, že chcete, aby i nadále bylo takové, jaké jsem ho chtěl mít na začátku. Jen díky vám se tento cíl daří plnit.
Pevně proto věřím, že se tu i v roce 2018 budeme společně scházet a těšit se z událostí, které nám kosmonautika přinese. Už dlouhé měsíce říkám, že rok 2018 bude přímo bombastický. Ostatně stačí se jen podívat na výčet jen některých zajímavých momentů - K Marsu vyrazí sonda InSight, Indové pošlou k Měsíci sondu Chandrayaan 2, Rusové plánují vypustit teleskop Spektr-RG, dočkáme se i vypuštění sondy Parker Solar Probe, nebo evropsko-japonské mise BepiColombo. SpaceX i Boeing testovací plánují svých lodí určených pro posádky, ke svým cílům dorazí japonské Hayabusa 2 i americký OSIRIS-REx a určitě toho bude mnohem víc! A teď už si konečně troufnu říct, že s jistotou, která hraničí s absolutnem, bychom se měli v roce 2018 dočkat i premiéry Falconu Heavy.
Už teď se na všechny ty vzrušující momenty ohromně těším. A ještě víc se těším na to, jak je budeme společně prožívat!

Ani za uplynulý rok se moje grafické schopnosti nijak nezlepšily, ale to mi nezabránilo v tom, abych vytvořil tradiční PFko.

Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
jregent
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 277
Reputace: 18
Bydliště: Bystřice pH
Registrován: 13.6.2014 16:48
Re: PF 2018

Příspěvek od jregent »

Diky všem na Kosmonautixu, a vše nejlepší do roku 2018 :)
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: PF 2018

Příspěvek od vai777 »

Já to řeknu hodně stručně:
Jsem moc rád, že jsem tady a jsem moc rád, že jste tady i Vy všichni. Tak ať to tak zůstane i v novém roce! ;)

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3258
Reputace: 4014
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: PF 2018

Příspěvek od Vaclavik »

Ať se daří Kosmonautix i v roce 2018.
Uživatelský avatar
Edemski
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1652
Reputace: 583
Bydliště: Ostrava
Registrován: 9.8.2012 15:58
Re: PF 2018

Příspěvek od Edemski »

Přidávám se k ostatním přáním... PF 2018!
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: PF 2018

Příspěvek od Pospíšil »

Jen vše dobré, redakci, diskutujícím i všem čtenářům Kosmonautixu v roce 2018! :)


---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
ptpc
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6263
Reputace: 1533
Registrován: 17.9.2015 20:36
Re: PF 2018

Příspěvek od ptpc »

Takisto prajem Kosmonautixu všetko dobré v roku 2018! :) :) :)
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2321
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: PF 2018

Příspěvek od Meybe »

Taky se přidávám a přeji nám všem Heavy new year. :-D
Hezké svátky a šťastný nový rok. ;-)
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Uživatelský avatar
tonda
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 413
Reputace: 218
Bydliště: Světlá n.S.
Registrován: 5.9.2012 8:00
Re: PF 2018

Příspěvek od tonda »

Všem fandům kosmonautixu a redakci přeji krásné Vánoce a v roce 2018 jen úspěšné starty a přistání!! :klaní se:
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: PF 2018

Příspěvek od Wopat »

Nechť je pro Vás pro všechny příští rok minimálně stejně tak zdařilý jako ten letošní! Přeji nám všem dostatek kosmonautických zážitků!

The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.

Odpovědět

Zpět na „Výročí, jubilea a kulatiny našeho fóra“