1000 dní

Sem patří diskuse o všech výročích našeho diskusního fóra o kosmonautice.
Uživatelský avatar
Tano
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 241
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava
Registrován: 1.11.2009 9:31
1000 dní

Příspěvek od Tano »

Koukám, že za 2 dny bude toto fórum na světě už 1000 dní, tak já jen aby se na to nezapomělo.
Dugi máš nastavené nějaké upozorňovátko, že ti to třeba při každé stovce pípne, nebo tak něco? :o :)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 1000 dní

Příspěvek od Dugi »

No jo, pěkně se nám ta tisícovka blíží :-) Díky za upozornění.
O jubileu vím (ačkoliv žádné pípátko nemám :) ) a pilně se na něj chystám. Ve čtvrtek se tu objeví nějaké shrnutí dosavadní tisícovky a v příštích hodinách přijdou změny a novinky. Ty si ale zatím nechám pro sebe, nicméně nic malého to nebude ;-). Ano, jsem tajemný jako hrad v Karpatech, ale myslím, že se máte na co těšit. Připravujeme se na to (já a kluci moderátoři) už docela dlouho. Tak nám to snad vyjde.
Ale nepředbíhejme. Nejdřív si počkejme na čtvrtek, kdy oslavíme 1000 dní fungování našeho fóra. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Tano
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 241
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava
Registrován: 1.11.2009 9:31
Re: 1000 dní

Příspěvek od Tano »

Super, tak to jsem vážně zvědavý :slint: :)
Uživatelský avatar
KitFisto
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 532
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava/Szczecin
Registrován: 10.7.2012 8:25
Re: 1000 dní

Příspěvek od KitFisto »

Že vy jste v garáži stavěli vlastní loď :) ?
Science flies you to the moon
Religion flies you into buildings.
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: 1000 dní

Příspěvek od Tommy »

KitFisto píše:Že vy jste v garáži stavěli vlastní loď :) ?
Těsně vedle :lol: Ale není to špatný nápad, to zkusíme připravit k dalšímu výročí (2000 dní) :lol:
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
KitFisto
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 532
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava/Szczecin
Registrován: 10.7.2012 8:25
Re: 1000 dní

Příspěvek od KitFisto »

No už se to blíží,tak co teda? :-D
Science flies you to the moon
Religion flies you into buildings.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 1000 dní

Příspěvek od Dugi »

Dneska se tu objeví nějaké shrnutí k výročí a novinky nasadíme během noci, kdy je na fóru nejmenší provoz. Kvůli změnám, které provedeme totiž musí být fórum dočasně vypnuté. Pokud všechno půjde jak má, uvidíte novinky ráno. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: 1000 dní

Příspěvek od vai777 »

Gratuluji všem ke krásnému jubileu, jsem rád, že jsem tohle fórum našel.
A na novinky se moc těším, zítra musím zapnout počítač ještě před kuropěním :-)
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
1000 dní provozu fóra

Příspěvek od Dugi »

Jak jste si už všimli (a jak tady někteří už psali), dnes má naše fórum skutečně kulaté jubileum. Dnes krátce po půl čtvrté odpoledne uplynulo přesně 1000 dní od založení našeho diskusního fóra. Takže existujeme už více než dva a půl roku.
Kdo čte moje předchozí články k jubileím, už asi tuší o čem budu mluvit. Ano, budu se ohlížet do minulosti a rekapitulovat. Můžu Vám všem odpřisáhnout, že když jsem před 1000 dny fórum založil, tak se mi ani ve snu nezdálo, kam by se tenhle projekt mohl propracovat. Byli jsme noví, neznámí, bez uživatelů. Jediné, co zbývalo, bylo věřit – doufat, že se situace změní, že k nám přijdou uživatelé a fórum začne ožívat. Nebylo to vždycky snadné. Občas jsem si říkal, jestli se někdy podaří dostat fórum do pozice, kdy k nám budou chodit desítky návštěvníků. Nejtěžší to asi bylo v úplných začátcích. V té době mne ale hnalo nadšení a důvěra ve světlé zítřky. Po velmi drobných krocích se situace začala zlepšovat. Registrovali se u nás noví a noví uživatelé, návštěvnost rostla a fórum se postupně dostávalo do povědomí internetové komunity. Když se na to dívám zpětně, dalo by se říct, že chléb se lámal zhruba po dvou měsících existence fóra. Pokud by v té době bylo fórum mrtvé a bez uživatelů, pak by mne zcela jistě opustilo začátečnické nadšení a projekt by skončil v propadlišti dějin. A komu tedy vděčím za to, že jsem to nezabalil? Uživatelům. Ti mi dávali vědět, že má smysl pokračovat. A nemám na mysli jen to, že napsali a pochválili článek. Jejich zájem byl vidět i z toho, že se u nás vůbec zaregistrovali, že se na naše fórum vrací, že návštěvnost pomalu stoupá.
Dnes k nám na fórum přijde v průměru 200 návštěv denně. K dispozici mají lehce přes 8 000 příspěvků, které už nepíšu jen já, jako tomu bylo dřív. Vyprofilovalo se „tvrdé jádro“ aktivních uživatelů, kteří věnují svůj čas tomu, aby procházeli cizojazyčné weby, hledali na nich informace a ty pak složili do příspěvku pro naše fórum. Tahle práce není snadná. Je časově náročná, ale právě díky takovým příspěvkům se naše fórum rozrůstá a posouvá dál. Jiní uživatelé se zase věnují propagaci našeho fóra přes různé sociální sítě a tím nám shánějí nové čtenáře, návštěvníky i registrované uživatele. A takhle bych mohl jmenovat i dál. Je tu zkrátka spousta uživatelů, kteří dělají pro fórum „něco navíc“. Vážím si těchto uživatelů i práce, kterou pro naše fórum odvádějí. Stejně si ale cením i všech ostatních. I těch, kteří k nám na fórum „jen“ chodí a nic nenapíšou – jen čtou. Mám radost i z jejich chování – pokaždé mi ukazují, že se jim tu líbí. Že mají důvod se vracet, že tu najdou to, co hledají.
Dalo by se říct, že provoz fóra zaznamenal v dosavadní historii dva skutečně významné „zlomové body“ – jeden byl návštěvnostní a druhý uživatelský. Tím prvním je navázání spolupráce s portálem Stream.cz, pro který každý týden vyrábíme dva pořady. Do dnešního dne přišlo na naše fórum díky této spolupráci celkem 23 925 návštěv! Díky tomu jsme se dostali do povědomí široké veřejnosti. Druhým významným zlomem bylo naše první setkání, které se uskutečnilo na konci dubna v Jihlavě. Tehdy jsem se definitivně utvrdil v tom, že máme na fóru uživatele, na které se opravdu mohu spolehnout. Poznali jsme se i po osobní stránce a utužila se již tak dobrá atmosféra.
Jak jsem už několikrát psal v minulých příspěvcích – uživatelé jsou motorem tohoto fóra, které se za těch tisíc dní proměnilo z koloběžky na pořádně vytuněné Ferrari. A za to chci Vám všem 243 registrovaným upřímně poděkovat.
Prvních tisíc dní provozu máme za sebou. Je čas se zastavit, podívat se za sebe. Já osobně můžu říct, že jsem nadmíru spokojen. A jak to bude dál? Jak se bude naše fórum rozvíjet? Těžko soudit. Máme to v rukou my sami. My, ale také uživatelé, kteří se u nás třeba zatím ještě nezaregistrovali. I oni se jednou mohou stát součástí našeho fóra. Pokud si dokážeme udržet přátelskou náladu, která nás pořád spojuje, dokážeme velké věci.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Lakely
Správce profilu na Facebooku
Správce profilu na Facebooku
Příspěvky: 1130
Reputace: 153
Bydliště: Plzeň
Registrován: 11.2.2010 21:50
Kontaktovat uživatele:
Re: 1000 dní

Příspěvek od Lakely »

Chtěl bych tomuto Fóru, Dugimu a všem jeho uživatelům pogratulovat a ze srdce poděkovat za práci, či zájem který fóru věnují. Měl jsem zřejmě hodně šťastnou ruku, když jsem před dvěma lety náhodou narazil na toto tehdy ještě začínající fórum, které mi zaujalo svojí kvalitou článků, výbornou přehledností a informacemi, které doslova přetékaly z každého nového příspěvku. Je až s podivem, že si fórum tyto příznaky uchovalo a jsem za to rád. Velkým bonusem navíc je ta přátelská atmosféra a skutečně jedinečné složení uživatelů. Jak už psal Dugi, na setkání v Jihlavě jsem poznal lidi, kteří se ukázali jako velice příjemní a vzdělaní lidé a jsem skutečně rád, že jsem měl možnost je poznat i osobně.
Ty dva roky, které jsem na fóru strávil byly skvělé, mé znalosti o kosmonautice, mém nejoblíbenějším oboru se zněkolikanásobily a já jsem rád, že mohu fóru pomáhat aspoň tolik, kolik pomáhám a že pomáhám rád. Za příležitost, předávat zajímavost z kosmonautiky dál jsem neskutečně vděčný a doufám, že nám všem naše spolupráce vydrží co nejdéle, protože skutečně stojí za to!

Do dalšího tisíce a více dní přeji fóru a nám všem, abychom si udrželi přátelskou a vstřícnou atmosféru, která nás tu sdružuje, aby fórum získalo dalších mnoho uživatelům, aby nám Dugi vydržel nadále tak nadšený a aktivní, jako doposud a aby nás to všechny dohromady stále tak moc bavilo, jako doposud. Jsem tu moc rád a věřím, že tu všichni rádi ještě nějaký čas zůstaneme. :)
Vesmír je nekonečný a realita překoná veškeré naše představy.
A. C. Clarke

Odpovědět

Zpět na „Výročí, jubilea a kulatiny našeho fóra“