Rady, tipy, návrhy

Sem můžete přidávat svoje tipy na vylepšení našeho fóra
Odpovědět
ptpc
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6263
Reputace: 1533
Registrován: 17.9.2015 20:36
Re: Rady, tipy, návrhy

Příspěvek od ptpc »

Ďakujem za odpovede a súčasne ďakujem aj za otázku. :) Tiež som sa už stretol so situáciou keď som to chcel riešiť takýmto spôsobom ale nevedel som ako. Ešte raz díky! :)
mol
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 76
Reputace: 34
Registrován: 16.12.2014 12:59
Re: Rady, tipy, návrhy

Příspěvek od mol »

Nedala by se vyrobit nějaká oficiální placka, kterou by si příslušníci kosmonautixu mohli při setkání na akcích připnout, aby bylo jasné, že se k sobě máme hlásit?
MilanSpace
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 639
Reputace: 269
Bydliště: Pardubice
Registrován: 2.9.2010 19:12
Kontaktovat uživatele:
Re: Rady, tipy, návrhy

Příspěvek od MilanSpace »

mol píše:Nedala by se vyrobit nějaká oficiální placka, kterou by si příslušníci kosmonautixu mohli při setkání na akcích připnout, aby bylo jasné, že se k sobě máme hlásit?
Jen pro inspiraci:


Tady jsem před 14 dny dělal placky pro naše studenty na dnešní setkání s americkou astronautkou Dorothy Metcalfovou - https://www.udelejsiplacku.cz/
Grafika on-line přímo z webu, možnost výroby už od jednoho kusu placky, různé velikosti, velice rychlé vyrobení a zaslání...
Konkrétně tohle byly ty největší placky z jejich nabídky - průměr 75 mm, při 50 kusech cena 22,66Kč/kus + poštovné 50 Kč. Doporučuji!
-------------------
Milan H.
www.halousek.eu
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Rady, tipy, návrhy

Příspěvek od vai777 »

Ondyno jsem o tom taky uvažoval a dokonce jsem měl v záložkách tu samou stránku s plackami. Pak začal školní rok a všechno šlo do háje.
Ale jsem pro, ten náš symbol si o placku přímo říká!
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Mattonius
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 112
Reputace: 133
Bydliště: Praha, dříve Náchod a Londýn
Registrován: 1.5.2014 10:31
Re: Rady, tipy, návrhy

Příspěvek od Mattonius »

Ahoj,
poté co jste uveřejnili dnešní video o tom, že překládáte videa, mě napadla jedna věc. Přemýšleli jste o tom, že byste využili platformu od www.videacesky.cz ? Ty už překládají videa z youtube řadu let. Needitují samotná videa, pouze k nim nahodí titulky.
"If something's important enough, you should try. Even if - the probable outcome is failure." Elon Musk
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Rady, tipy, návrhy

Příspěvek od Dugi »

To je asi otázka spíš na Wopata, který se tomu bude věnovat, ale myslím, že v první řadě to zkusíme u nás na YT, abychom měli pro tento kanál i další využití kromě přímých přenosů.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Mattonius
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 112
Reputace: 133
Bydliště: Praha, dříve Náchod a Londýn
Registrován: 1.5.2014 10:31
Re: Rady, tipy, návrhy

Příspěvek od Mattonius »

Ahoj, měl bych návrh na článek.
Byl jsem na veletrhu vědy a a bavil jsem se tam s lidi tuším z ústavu fyziky atmosféry a ukazovali neletový záložní kus pravé sondy Magion. (zajímavost)
To co mě ale zaujalo bylo hlavně to, co všechno tam vyrábějí i pro potřeby mezinárodních kosmických programů, například elektrické obvody a počítače (například co měli vystaveno: Elektronická deska analyzátoru TDS pro misi Solar Orbiter. -cena cca 14mil Kč; Elektronická deska analyzátoru WAM pro misi Exomars).
Zároveň jsem se dozvěděl, že české pracoviště je v jednom směru nejlepší na světě, a to v analýze určitých signálů (které jsem teď zapomněl :D).

Pokud byste k tomu byli ochotni vyhledat podrobné informace a napsat o tom článek, byl bych rád.
"If something's important enough, you should try. Even if - the probable outcome is failure." Elon Musk
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Rady, tipy, návrhy

Příspěvek od Dugi »

Ahoj, díky za tip, promyslíme v redakci, zda by do toho někdo nešel.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1898
Reputace: 734
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: Rady, tipy, návrhy

Příspěvek od MaG »

Nevím, jestli by v diskuzi pod článkem zapadl dotaz čtenáře Josef: 5.1.2020 (20:19)

Ještě doporučuji zdokonalit odkaz “kontaktujte autora článku”. Pokud jsem jej použil, nebylo mi jasné, zda se text odeslal či nikoli, zpětná vazba je až z případné úpravy v článku. Není to optimální.

Dokážeme poprosit toho, kdo spravuje web, aby se na to podíval? -- EDIT: tak vše funguje jak má, takže dotaz Josefa nemá smysl. Po odeslání hlášení o chybách se objeví poděkování a víc asi autor nemůže čekat, max. že najde poděkování v diskuzi pod článkem nebo že mu odpovím a poděkuji mailem, jako to dělám já. Asi by to chtělo, aby reakci že děkujeme za opravu dostávali častěji, nebo nevím :-)

--------
Tak ještě jeden tip by neměl zapadnout, protože na něco z toho stačí plugin..

Schamann napsal:
6.1.2020 (00:58) (Upravit)
Registrace je určitě OK, sám provozuji nějaké weby a vím co to je udržovat wordpress ve funkčním stavu.
Pár vylepšení bych si dovolil navrhnout ke zvážení pokud už se nějaké registrační změny dělají a když už na nás bude mít Dušan maily tak je může využít ku společnému prospěchu:
– automatická notifikace k diskuzi pokud vložím komentář. Kolikrát zapomenu ten mrňavej anglickej čtvereček zaškrtnout a pak už se k tématu špatně vrací
– možnost posílat všechny komentáře mailem k vybranému článku. (notifikace i bez nutné předchozí reakce). Dost často se tu pohybuji v noci a když je zajímavý článek tak pak mě mrzí, že mi uteče diskuze
– notifikace o publikování článku
– notifikace začátku nebo změny živého přenosu (né, že bych neuměl používat kalendář, ale mám tam jen upozornění na plánovaný termín a kolik přenosů mi uteklo jen proto, že byly přesunuté na jiný den / čas) ano moc rád se podívám i na záznam, ale všichni víme že teď a tady je to NEJ
– vylepšit upozornění na chybu. Dost často čtu články jako jeden z prvních a posílám i opravy, ale na mobilu je to skoro nemožné a ani na PC si často vůbec nejsem jistý jestli je to odesláno

Jinak děkuji za vše co pro nás děláte, je to úžasná práce a pro mě osobně nejčtenější web.
Naposledy upravil(a) MaG dne 6.1.2020 22:43, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Rady, tipy, návrhy

Příspěvek od Dugi »

S tou první věcí nic neuděláme, tam se musí sáhnout do pluginu. Nad ostatními věcmi z druhého návrhu jsem se zamyslel jen krátce a nenapadá mne zatím žádná jednoduchá možnost, jak toho docílit.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Připomínky a návrhy“