Raketoplány míří do důchodu

Novinky o raketoplánech a jejich misích.
Odpovědět
mol
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 76
Reputace: 34
Registrován: 16.12.2014 12:59
Re: Raketoplány míří do důchodu

Příspěvek od mol »

Fotky s popisky a případně s postřehem, nebo i pocitem, mají pro nás, co se na ně v nejbližší době nepodíváme velkou vypovídací hodnotu a pro ty co se tam podívají zase bude zajímat takové ty cestovní zajímavosti, jako že tam je parkoviště, suvenýry, málo lidí atd.

Nebál bych se ani recyklace staršího článku, který navíc vyšel jinde, pokud by to bylo v seriálu a tady ...
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Raketoplány míří do důchodu

Příspěvek od Amper »

rict ze tepelna ochrana Enterprise je falzifikat je podle mne spatne. Enteprise byla urcena pro lety v atmosfere a proto nemela plnohodnotnou tepelnou ochranu. Ale pokud se nepletu tak az na jeden panel z nabezky pouzity behem vysetrovani ztraty Columbie je v ochrana v puvodnim tj. letenem stavu.
Uživatelský avatar
TomasPribyl
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 155
Reputace: 10
Registrován: 23.5.2012 21:40
Re: Raketoplány míří do důchodu

Příspěvek od TomasPribyl »

Adhara píše:K Discovery sa dá dostať zdarma, kým pre Enterprise, Endeavour a Atlantis musí človek vysoliť pekný balík peňazí.
Když jsem viděl naposledy Endeavour (loni), tak byl vstup zcela zdarma. Je to i na webu California Science Center: "Admission to the Science Center's permanent exhibition galleries is FREE (excluding IMAX and Special Exhibits)." (Endeavour není Special Exhibit.)
Uživatelský avatar
Adhara
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 150
Reputace: 26
Bydliště: Kremnica, Slovensko
Registrován: 14.2.2015 18:24
Kontaktovat uživatele:
Re: Raketoplány míří do důchodu

Příspěvek od Adhara »

TomasPribyl píše: Když jsem viděl naposledy Endeavour (loni), tak byl vstup zcela zdarma. Je to i na webu California Science Center: "Admission to the Science Center's permanent exhibition galleries is FREE (excluding IMAX and Special Exhibits)." (Endeavour není Special Exhibit.)
Ja som ho videla dávnejšie a spomínam si aj na špeciálnu vstupenku, ktorú sme kvôli nemu museli mať popri základnej vstupenke.
Uživatelský avatar
TomasPribyl
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 155
Reputace: 10
Registrován: 23.5.2012 21:40
Re: Raketoplány míří do důchodu

Příspěvek od TomasPribyl »

Adhara píše:
TomasPribyl píše: Když jsem viděl naposledy Endeavour (loni), tak byl vstup zcela zdarma. Je to i na webu California Science Center: "Admission to the Science Center's permanent exhibition galleries is FREE (excluding IMAX and Special Exhibits)." (Endeavour není Special Exhibit.)
Ja som ho videla dávnejšie a spomínam si aj na špeciálnu vstupenku, ktorú sme kvôli nemu museli mať popri základnej vstupenke.
Já pamatuji California Science Center vždy zdarma (v devadesátých letech, i krátce před vystavením Endeavouru).

Osobně jsem tento finanční model (vstupenka do muzea - a pak ještě platit zvláštní lístek za raketoplán) zažil u Enterprise na USS Intrepid.
Uživatelský avatar
Adhara
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 150
Reputace: 26
Bydliště: Kremnica, Slovensko
Registrován: 14.2.2015 18:24
Kontaktovat uživatele:
Re: Raketoplány míří do důchodu

Příspěvek od Adhara »

Tak tu to je: http://astrin.planetarium.sk/kde-odpoci ... any-c07438

Vzhľadom na limity našej stránky ale fotky nie sú vo veľkom rozlíšení. Preto prikladám aj galériu Discovery v tomto článku, ktorý však primárne o popularizácii kozmonautiky nie je: http://www.adhara.sk/?page_id=4113

Odpovědět

Zpět na „Raketoplány“