Virgin galactic

Sem patří debata o všech projektech, které přináší soukromý sektor.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2321
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Virgin galactic

Příspěvek od Meybe »

Richardovi Bransnovi moc fandím, fakt má výdrž a jde za svou vizí jak bejk. Dobrá inspirace pro ostatní lidi.
musim teda rict ze Branson ma vydrz. Trochu jsem mel obavy ze ve svetle uspechu New Sheparda se na to vybodne
A pro podobné příspěvky. Virgin Galactic, pokud se tedy nemýlím, již dlouho není pouze a jen "labutí písní" Bransona. Dokonce si myslím, že dnes již je více méně "pouze" známou tváří a součástí PR společnosti. Takže rozhodně nejde o jeho výdrž... Do firmy významně investovala firma z Blízkého východu a ta chce své investice zpět, takže to bude spíše jejich výdrž :lol:
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Uživatelský avatar
marian007
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 505
Reputace: 15
Registrován: 17.4.2015 0:34
Kontaktovat uživatele:
Re: Virgin galactic

Příspěvek od marian007 »

Meybe má veru pravdu. Osobne si myslím, že Virginu začal zvoniť umieráčik už po tej nehode v 2014 a prvé úspešné testy New Shepardu v 2015 mu len zatlkli klince do rakvy. Určite sa Branson bude snažiť s veľkým mediálnym huriavkom ešte pár rokov v projekte pokračovať a možno uskutočnia aj pár turistických letov, avšak v porovnaní s konkurenciou od Blue Origin určite nebudú rentabilný, obzvlášť ak BO uvedie výrazne nižšie ceny za "letenky", čo je myslím viac než pravdepodobné. Toto sa ale týka len suborbitálnych turistických letov. Avšak ako sa bude vyvíjať ich snaha pri LauncherOne sa uvidí, tu by ale mohli uspieť viac.

Mimochodom, pre tých čo nevedia, tak ten investor z Blízkeho východu je skupina Aabar Investments z Abú Dhabí, ktorá vložila do Virginu viac ako 280 milionov dolárov a vlastní cez 30% akcii spoločnosti. V minulosti investovali aj do Muskovej Tesly.
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1898
Reputace: 734
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: Virgin galactic

Příspěvek od MaG »

Marian: můžeš uvést přibližně cenu letenky s Virgin a s Blue Origin? Já jsem u BO ještě ceny neviděl. Já doufám v rentabilitu každého smysluplného projektu a tohle snad není tak úplná blbost ten Virgin Galactic.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Virgin galactic

Příspěvek od Dugi »

Velmi matně si pamatuju, že letenka od Virgin měla stát kolem čtvrt milionu dolarů - plus minus.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
marian007
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 505
Reputace: 15
Registrován: 17.4.2015 0:34
Kontaktovat uživatele:
Re: Virgin galactic

Příspěvek od marian007 »

MaG píše:Marian: můžeš uvést přibližně cenu letenky s Virgin a s Blue Origin? Já jsem u BO ještě ceny neviděl. Já doufám v rentabilitu každého smysluplného projektu a tohle snad není tak úplná blbost ten Virgin Galactic.
Ano Martin, bolo by pekné keby všetkým všetko vyšlo, tiež by som v to rád dúfal. Ja ale hovorím o realite, nie o tom, v čo dúfam. Virgin v súčasnosti ponúka letenky za 250 000 dolárov, objavili sa správy o znížení ceny na 200 000 dolárov (na stránke firmy je ale stale uvádzaná pôvodná vyššia suma). Na stroji ktorý už mal smrteľnú nehodu. Bez ohľadu na to, že to bol testovací let, chyby boli napravené a podobná nehoda by sa nemala zopakovať, ľudská psychológia a trhová ekonomika nepustí a ak sa objaví bezpečnejší stroj za nižšiu cenu, budem veľmi prekvapený, ak Virgin bude mať zo suborbitálnej turistiky nejaké veľké zisky.

Objavilo sa BO, bez mnohomiliónových záväzkov voči zahraničným investorom, s podobnou agendou a strojom, ktorý sa javí ako výrazne bezpečnejší. Ano, svoje ceny spoločnosť ešte nepredstavila, Bezos len naznačoval, že chce byť lacnejší ako konkurencia a chce aby boli lety na jeho stroji dostupné pre miliony ľudí. V podstate záleží len od Bezosa, momentálne 3. najbohatšieho človeka na planéte, ako veľmi bude chcieť podliezť cenu od Virginu. Preto som napísal že stačí ak(!) uvedie výrazne nižšiu cenu a bude to jasné. Nechcem sa hrať na vešteckú guľu, uvidíme v blízkej dobe, ale ak bude cena naozaj nižšia (dajme tomu ked aj o 100 000 dolárov), automaticky bude mať výrazne viac potenciálnych zákazníkov a pravdepodobne k nemu prejde aj mnoho z tých niekoľko stoviek ľudí, ktorý si už predobjednali letenky u Virgin Galactic. ;)
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1898
Reputace: 734
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: Virgin galactic

Příspěvek od MaG »

Já se nechám překvapit. Zatím jsem nikde neviděl, že by Jeff chtěl hned začít létat, evidentně má časově problém, možná proto, že honí větší byznys, než je suorbitální turistika a tak mu nezbývá čas na srandičky. Mezitím se třeba rozjede Virgin a uvidíme.
Uživatelský avatar
marian007
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 505
Reputace: 15
Registrován: 17.4.2015 0:34
Kontaktovat uživatele:
Re: Virgin galactic

Příspěvek od marian007 »

Bezos chce začať letové skúšky nového, už pre turistiku optimalizovaného exempláru New Sheparda do konca tohta roka. S turistickými letmi v prípade úspešných skúšok chce začať v priebehu 2018. Ale toto už asi patrí do vlákna o BO. :-D
http://www.reuters.com/article/us-space ... SKCN0WB00T
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2321
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Virgin galactic

Příspěvek od Meybe »

R. Branson prohlasil, že by se sestava mohla vydat do vesmíru v prosinci 2017.
http://www.gq-magazine.co.uk/article/vi ... rd-branson
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Uživatelský avatar
slappy
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2124
Reputace: 2548
Bydliště: Drahany
Registrován: 9.11.2015 18:48
Kontaktovat uživatele:
Re: Virgin orbit

Příspěvek od slappy »

Patří sem i Virgin Orbit?

Zveřejnili video z testu motoru NewtonFour pro jejich raketu LauncherOne. Délka hoření odpovídá skutečnému letu.

Uživatelský avatar
marekS
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2358
Reputace: 509
Registrován: 8.8.2012 9:57
Re: Virgin galactic

Příspěvek od marekS »

R.Branson ukázal čo Irma narobila s jeho domom :
http://www.telegraph.co.uk/news/2017/09 ... d-appeals/


Odpovědět

Zpět na „Soukromý sektor“