Ostatní zajímavosti

Tady můžete debatovat o tom jak popularizovat kosmonautiku. Můžete hodnotit již existující projekty, nebo sami navrhovat nové.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Edemski
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1761
Reputace: 800
Bydliště: Ostrava
Registrován: 9.8.2012 15:58
Re: Ostatní zajímavosti

Příspěvek od Edemski »

Ta Ariane bude asi první verze "G". Poslední "ES" už umí 21t
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2683
Reputace: 2337
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Ostatní zajímavosti

Příspěvek od Meybe »

Jan Lukačevič byl 14.8. 2017 hostem radiožurnálu. Jan byl mimo jiné součástí týmu, který připravil součástku, která se už za pár let (možná) vypraví na Mars. Celý záznam rozhovoru zde:


Nedávno tu myslím někdo na toto téma vtipkoval ;)
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Uživatelský avatar
Samo
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2171
Reputace: 1419
Registrován: 29.8.2015 22:52
Re: Ostatní zajímavosti

Příspěvek od Samo »

Zachytávanie slnečnej erupcie zo 14.10.2014 sondami NASA a ESA naprieč slnečnou sústavou :)

"When you wish upon a falling star, your dreams can come true. Unless it's really a meteor hurtling to the Earth which will destroy all life. Then you're pretty much hosed, no matter what you wish for. Unless it's death by meteorite."
Uživatelský avatar
Edemski
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1761
Reputace: 800
Bydliště: Ostrava
Registrován: 9.8.2012 15:58
Re: Ostatní zajímavosti

Příspěvek od Edemski »

ptpc
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6300
Reputace: 1607
Registrován: 17.9.2015 20:36
Re: Ostatní zajímavosti

Příspěvek od ptpc »

O kozmickom počasí a veciach s tým súvisiacich:

ptpc
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6300
Reputace: 1607
Registrován: 17.9.2015 20:36
Re: Ostatní zajímavosti

Příspěvek od ptpc »

Niečo o vode na Zemi:

Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2683
Reputace: 2337
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Ostatní zajímavosti

Příspěvek od Meybe »

Jestli se v současnosti něčeho obávám, tak je to tohle
http://nasvesmir.cz/2017/09/03/jaderny- ... vou-bombu/
:roll:
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 11924
Reputace: 12804
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Ostatní zajímavosti

Příspěvek od Pospíšil »

Myslel jsem, že světová ani domácí politika na toto fórum nepatří.
Taky to od rána napjatě sleduju, ale tady to podle pravidel diskuse nemá místo.
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 27035
Reputace: 2806
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Ostatní zajímavosti

Příspěvek od Dugi »

Plně souhlasím s Mirkem. Je to jistě zajímavé téma, které bychom v životě přehlížet neměli, ale na tohle fórum to opravdu nepatří, protože se to kosmonautiky netýká. Ještě bych zavřel oči nad odkazem na článek o jejich vojenské raketě, ale testovací odpálení je tématicky mimo. Díky za pochopení. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2683
Reputace: 2337
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Ostatní zajímavosti

Příspěvek od Meybe »

Dugi píše:Plně souhlasím s Mirkem. Je to jistě zajímavé téma, které bychom v životě přehlížet neměli, ale na tohle fórum to opravdu nepatří, protože se to kosmonautiky netýká. Ještě bych zavřel oči nad odkazem na článek o jejich vojenské raketě, ale testovací odpálení je tématicky mimo. Díky za pochopení. ;)
Plně chápu, ale na svou obranu uvedu, že je to součástí programu balistických střel dlouhého doletu. Ostatně bomba bez logistiky je k ničemu a stačí se podívat do minulosti vesmírných nosičů a hned je jasné odkud pocházejí. Rozhodně se nejedná o mírové projekty. Je dobré mít to na paměti a nezapomínat. Takže osobně si myslím, že není tak špatné to tu zmínit. Ostatně jsme lidé, kteří mají emoce a obavy. Přiznám se, že mě Vaše reakce celkem zaskočila kluci...
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."

Odpovědět

Zpět na „Popularizace vesmíru“