Výlet na start Falconu Heavy

Sem patří diskuse o vývoji raket rodiny Falcon a o lodi Dragon.
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10174
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Výlet na start Falconu Heavy

Příspěvek od Pospíšil »

Zatím se udává předpokládaný datum startu 17.11.

Vážně uvažuju o tom, že bych se se synem (17) na tento start letěl podívat. Odlet 15. Návrat 19.11.
Měl by nekdo podobný plán, 1 až 2 lidi, abychom připadně sdíleli náklady za ubytování a auto z půjčovny?
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Falcon Heavy - Demo mise

Příspěvek od Amper »

napad sice dobrej ale mam obavu ze u FH je odklad vic nez pravdepodobny. Nebudou chtit nic uspechat
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10174
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Falcon Heavy - Demo mise

Příspěvek od Pospíšil »

Amper píše:napad sice dobrej ale mam obavu ze u FH je odklad vic nez pravdepodobny. Nebudou chtit nic uspechat
To je jasné, ale času bylo dost... :-D
Neříkám, že to vyjde, termín startu nikdy není, podobně jako otcovství, zcela jistý a výlet by to taky nebyl nejlevnější. Takže jen tak nahlas uvažuju a kdyby měl někdo podobný nápad, možná by stálo za to spojit síly. :)
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
jakubv
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1571
Reputace: 1850
Registrován: 4.2.2017 23:23
Kontaktovat uživatele:
Re: Falcon Heavy - Demo mise

Příspěvek od jakubv »

Nápad dobrej, já byl na posledním Discovery (STS-133), dávali jsme si na FL 10 dní, nakonec to letělo hned první den a tak jsme se tam už jen flákali po jiných atrakcích ...
Jako jet tam jen na 4 dny je při prvním startu opravdu hooodně optimistické
-----------------
xx jakubv
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10174
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Falcon Heavy - Demo mise

Příspěvek od Pospíšil »

jakubv píše:... dávali jsme si na FL 10 dní, nakonec to letělo hned první den a tak jsme se tam už jen flákali po jiných atrakcích.
A že jsem tak smělý, na kolik vás takto dlouhý výlet na FL ve 2011 vyšel?
Cesta, ubytování, strava, auto, KSC, jiné atrakce? Předem dík.
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Falcon Heavy - Demo mise

Příspěvek od Amper »

Kdyz jsem letal na floridu sluzebne tak to bylo

700-800 za letenky
50-100 za ubytko/noc se snidani. Tady zalezelo hodne na tom kde a kdy. Nejlevnejsi motely byly v okoli Orlanda i pod 50 za 2 hvezdy. Todle se obcas dalo najit dobre v bundle na expedii a pak to vyslo na hodne dobre penize. Pokud by jelo vic lidi tak se daj sehnat apartmany urcene pro rodiny (=4 lidi) treba s vic mistnostma a kuchynkou.

Pronajem auta je otazka - vikend kolem 10 tisic ceskych ale desne zalezelo jak moc dobrou pojistku si clovek vzal. V kvetnu jsme meli v Seattle auto od Budgetu a pojistka byla v cene pri zamluveni pres net. To je velka uspora protoze ty pojistky jsou drahy. Taky je drahy kdyz reknes ze chces druheho ridice. Pojistku doporucuju ale bacha na ruzne doplnkova pojisteni ktera jsou dost casto jen tahak na penize

KSC prohlidka je myslim za 60-80 kde zalezi zda k tomu chces bus tour coz nevim zda bude povolene pred startem. Cesta busem do budovy se Saturnem a Atlantisem je v zakladnim vstupnem. Myslim ze za jeden den KSC nedate :-)

Co se tyka dalsich atrakci tak v okoli KSC je Astronaut Hall of Fame (rozhodne ano), par moznosti proletet se ve veteranskem letadle (nebyl jsem) a pak zabavni centra v Orlandu. Osobne doporucuju oba Universal parky :-) clovek si to uzije i jako dospelej ale pokud nemusis horske drahy tak je to asi trochu omezeny. Vstupy za podobne ceny jako KSC, za oba parky je to vic (myslim ze 120 na den)

Everglades/Key West/Miami je uz pomerne z ruky takze to nevim zda budete chtit.

Co se tyka jidla tak fastfoody jsou za rozumne ceny a pokud dobre vyberes tak je to rozumne jidlo. Doporucuju Boston Market (grilovane kure, dobrej Ceasar salat a testoviny ), Wendys (burgry) a Subway/Quiznoss (bagety). Vyhnul bych se McDonaldu, to je v US vylozene low end
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10174
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Falcon Heavy - Demo mise

Příspěvek od Pospíšil »

Jj, díky Amper, to mi potvrzuje mé odhady. Už jsem nezávazně buknul ubytko, ... jak malej kluk ... :P
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Falcon Heavy - Demo mise

Příspěvek od Amper »

pocitej s tim ze cim bliz jsi k datu cesty tim je vsechno drazsi
Uživatelský avatar
jakubv
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1571
Reputace: 1850
Registrován: 4.2.2017 23:23
Kontaktovat uživatele:
Re: Falcon Heavy - Demo mise

Příspěvek od jakubv »

Pospíšil píše:
jakubv píše:... dávali jsme si na FL 10 dní, nakonec to letělo hned první den a tak jsme se tam už jen flákali po jiných atrakcích.
A že jsem tak smělý, na kolik vás takto dlouhý výlet na FL ve 2011 vyšel?
Cesta, ubytování, strava, auto, KSC, jiné atrakce? Předem dík.
už jsem odpovídal ve zpravě, jak píše Amper, Universal Studio je dobrý, pak jsou tam dobrý horský dráhy (až luxusní), všechny parky jsou velké vstupné a pak máš všechny atrakce v ceně, tak se vyplatí si přivstat a užít si to co to jde.
V Universal Studio jsem tenkrát zažil u back To The Future frontu na hodinu, byla to nová atrakce a nakonec jsem si to dal večer, bez fronty ještě 2x :-) (rok 1994)

ad KSC, na některé akce je potřeba se registrovat s předstihem, min 1měsíc, jinak se nemusíš na tour dostat.

Mít volno, tak bych se snad i přidal :-)

jv
-----------------
xx jakubv
Uživatelský avatar
jakubv
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1571
Reputace: 1850
Registrován: 4.2.2017 23:23
Kontaktovat uživatele:
Re: Falcon Heavy - Demo mise

Příspěvek od jakubv »

a když už na KSC budeš, tak si dej povinně nějaký NASA Imax film

bývaly tam dva sály hned vedle sebe, takže se člověk na něco vždy dostal ;-)
-----------------
xx jakubv

Odpovědět

Zpět na „SpaceX“