Ostatní zajímavosti

Tady můžete debatovat o tom jak popularizovat kosmonautiku. Můžete hodnotit již existující projekty, nebo sami navrhovat nové.
Odpovědět
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1980
Reputace: 841
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: Ostatní zajímavosti

Příspěvek od MaG »

Promiňte, ale tady asi někdo není normální. Jsme ve fyzikální laborce nebo na fóru? To už musíme slovíčkařit, jen na matematické úrovni? Připadám si jak v diskuzi pod článkem, kde se místo podstaty článku řeší i/y.

I kdybys měl lamide stokrát pravdu, řešíš hovadinu.
lamid
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1076
Reputace: 0
Registrován: 25.7.2013 0:22
Kontaktovat uživatele:
Re: Ostatní zajímavosti

Příspěvek od lamid »

super.
Presne to vystihuje 0,07%.
"Naše cnosti a naše vady sú neoddeliteľné ako sila a hmota, keď ich oddelíte človek prestane existovať."
Nikola Tesla

lamid58.blogspot.sk
Uživatelský avatar
marian007
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 505
Reputace: 15
Registrován: 17.4.2015 0:34
Kontaktovat uživatele:
Re: Spionazni satelit u ISS ?

Příspěvek od marian007 »

Chce to pozornejšie sledovať toto fórum - už sme to tu riešili pred viac ako mesiacom ;) http://forum.kosmonautix.cz/viewtopic.p ... 150#p79016
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 27035
Reputace: 2806
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Ostatní zajímavosti

Příspěvek od Dugi »

Už zase saháš zbytečně k silným slovům. Proč skandál? Nevidím na tom nic skandálního.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
hulvath
Re: Ostatní zajímavosti

Příspěvek od hulvath »

To je ISS prece civilni zarizeni. Rusove se mohou pravem nastvat ze ho amici vyuzivaji pro kalibraci sveho spionazniho zarizeni, co je nejpravdepodobnejsi varianta. To je prece nepratelska aktivita.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 27035
Reputace: 2806
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Ostatní zajímavosti

Příspěvek od Dugi »

ISS nemá jednoho vlastníka. Na provoz se skládá více agentur. Američané proto mohou svou techniku ve své části stanice kalibrovat jak sami uznají za vhodné - stejnou věc mohu udělat i Rusové, pokud k tomu využijí svou část stanice. Řeči o nepřátelské aktivitě si, prosím, příště nech pro sebe. Už zase se snažíš dělat z komára velblouda. Neříkám, že je to běžná věc, ale mluvit hned o skandálu mi přijde zbytečné.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 11924
Reputace: 12804
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Ostatní zajímavosti

Příspěvek od Pospíšil »

Podrobný článek k tématu "blízkého setkání zvláštního druhu" ISS vs. USA 276.

http://www.thespacereview.com/article/3277/1
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
marian007
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 505
Reputace: 15
Registrován: 17.4.2015 0:34
Kontaktovat uživatele:
Re: Ostatní zajímavosti

Příspěvek od marian007 »

Dugi píše:ISS nemá jednoho vlastníka. Na provoz se skládá více agentur. Američané proto mohou svou techniku ve své části stanice kalibrovat jak sami uznají za vhodné - stejnou věc mohu udělat i Rusové, pokud k tomu využijí svou část stanice. Řeči o nepřátelské aktivitě si, prosím, příště nech pro sebe. Už zase se snažíš dělat z komára velblouda. Neříkám, že je to běžná věc, ale mluvit hned o skandálu mi přijde zbytečné.
Len pripomínam, čo už som dávnejšie spomínal aj vo vyššie uvedenom príslušnom vlákne NROL - a to že s najväčšou pravdepodobnosťou približovania USA-276 k ISS nesúviseli s kalibráciou techniky na americkej časti stanice (uvažovaný prístroj RAVEN) ale oveľa pravdepodobnejšie s kalibráciou prístrojov na samotnom špionážnom satelite. NASA s tým nemala podľa všetkého nič spoločné, išlo o záležitosť NRO. Nemyslím si, že je to úplne v poriadku, minimálne to nemá obdobu (v zmysle toho žeby to robili takto okato na medzinárodnom objekte na ktorom sa sami podieľajú), ale tiež je pravda to, že to netreba zbytočne bulvárne nafukovať a robiť z toho neviem aký škandál.
Uživatelský avatar
slappy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2377
Reputace: 2923
Bydliště: Drahany
Registrován: 9.11.2015 18:48
Kontaktovat uživatele:
Re: Ostatní zajímavosti

Příspěvek od slappy »

Nabízím odkazy na spoustu vesmírných stránek, blogů, článků a dalšího materiálu
kódování Unicode (UTF-8), kdyby se špatně zobrazovala diakritika

Odpovědět

Zpět na „Popularizace vesmíru“