Nové ruské plány

Novinky o projektech ruské Federální kosmické agentury
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Nové ruské plány

Příspěvek od Pospíšil »

Nico píše: Nebo jak se v tom vyznat? A co se pak dá považovat za rozpočet ruské vesmírné agentury?
Relativně často je v kontaktu s ruskými kolegy Michal Václavík. Pokud bude mít čas a chuť, mohl by této tématiky vnést trochu světla.
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Nico
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 4
Reputace: 0
Registrován: 2.7.2017 23:11
Re: Nové ruské plány

Příspěvek od Nico »

Hektor píše:Dalo by sa čakať že Vesmírne aktivity zahŕňajú aj armádne projekty tiež Glonas ktory ma vlastné fincovanie, a kto vie čo ešte.
No právě, je v tom docela guláš. Některé agentury jako Německá DLR mají pod sebou i letectví, armádní letectví, výzkum a ještě do rozpočtu zamíchávají finance z třetích stran jako jsou technologické firmy, které pomáhají s financováním vývoje. Je těžké dohledat co je vlastně ještě rozpočet na "vesmírný program" a co ne, když je vesmírný program tolik provázaný s letectvím.

Přišlo mi ale že u Roskosmosu to bývalo celkem jednoznačné. Ale nevím co vlastně znamenala ta "reorganizace" a jaké to mělo dopady na rozpočet.
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3259
Reputace: 4014
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Nové ruské plány

Příspěvek od Vaclavik »

Netuším, jak máš tu tvoji statistiku nastavenou. Např. zda počítáš aktivity agentur pro třetí strany apod. Ono to u Roskosmosu je samozřejmě složité z již zmíněné reorganizace, kdy se pod Roskosmos dostaly i ústavy, které předtím stály samostatně. I to může být důvodem pro zvláštní navýšení rozpočtu Roskosmosu.
Nico
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 4
Reputace: 0
Registrován: 2.7.2017 23:11
Re: Nové ruské plány

Příspěvek od Nico »

Snažím se u států zahrnovat jen rozpočty na kosmonautiku a vesmírný výzkum jako takový. Bez letectva, nebo armádních projektů. Např. u USA jsou výdaje na NASA a USAF neporovnatelné. Ale u Roskosmosu se mi zatím nedaří najít nějaké indicie jakou má teď roli v rámci "Russian Space Activities" Případně co se tedy v rámci té reorganizace stalo.
JHošek
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 843
Reputace: 725
Registrován: 18.1.2014 12:35
Re: Nové ruské plány

Příspěvek od JHošek »

Nico píše:Ale u Roskosmosu se mi zatím nedaří najít nějaké indicie jakou má teď roli v rámci "Russian Space Activities"
= kosmočinnost. Posílám odkaz na vzorec.
http://www.kosmo.cz/modules.php?op=modl ... #pid124696
Nico
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 4
Reputace: 0
Registrován: 2.7.2017 23:11
Re: Nové ruské plány

Příspěvek od Nico »

Moc děkuji, to je přesně to co jsem potřeboval, je to naprosto vyčerpávající odpověď. Divil jsem se, že mi to žádný vyhledávač nenašel, asi to bude tím, že člověk intuitivně hledá spíše anglická klíčová slova. Něco jako "kosmočinnost" nebo "Kosmická činnost Ruska" jsem tedy nehledal. :lol:
To bychom měli Rusko...a teď Čína... :-D
JHošek
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 843
Reputace: 725
Registrován: 18.1.2014 12:35
Re: Nové ruské plány

Příspěvek od JHošek »

Podle dnešních zpráv agentury RIA Novosti řekl generální ředitel RKK Eněrgija Vladimir Solncev, že je plánováno obnovení dopravy kosmických turistů na ISS. Přípravou již prochází kosmický turista z Asie, který má být na ISS dopraven v roce 2019. Solncev dále řekl, že RKK Eněrgija podepsala předběžný kontrakt se zahraniční společností na oblet Měsíce kosmickými turisty v lodi Sojuz, jejíž modernizaci má zaplatit investor.
https://ria.ru/science/20170718/1498694764.html
https://ria.ru/science/20170718/1498695798.html
Uživatelský avatar
rexino
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 630
Reputace: 25
Registrován: 13.5.2013 15:00
Re: Nové ruské plány

Příspěvek od rexino »

A s čím chcú k mesiacu doletieť? :Drbe se na hlavě:
"Sľúbili ste mi kolónie na Marse. Namiesto toho som dostal Facebook." Buzz Aldrin
JHošek
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 843
Reputace: 725
Registrován: 18.1.2014 12:35
Re: Nové ruské plány

Příspěvek od JHošek »

rexino píše:A s čím chcú k mesiacu doletieť? :Drbe se na hlavě:
Už dříve se objevil návrh, že by se na nízké oběžné dráze Země spojil Sojuz s urychlovacím stupněm, vyneseným Protonem.
Hektor
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 14
Reputace: 0
Registrován: 24.2.2017 9:03
Re: Nové ruské plány

Příspěvek od Hektor »

Takže Energija podpísala zmluvu že postaví Sojuz na oblet mesiaca ak im jeho vývoj a stavbu zaplatí investor (zákazník?)
Keď už aj tak musia štartovať dve rakety tak sa môžu rozdivočieť, majú na to 8 + 22 ton zdvojenie obytného modulu by malo byť určite základom.

Odpovědět

Zpět na „Ruský Roskosmos“