Modul Nauka

Novinky o dění na Mezinárodní vesmírné stanici
Odpovědět
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Modul Nauka

Příspěvek od vai777 »

Podle článku A. Zaka po znovuzapočetí (fujtajbl, to se mi tas povedlo slovo... :lol: ) prací na Nauce v prosinci 2016 zatím Roskosmos stále plánuje vypuštění modulu v prosinci tohoto roku s očekávaným připojením k ISS 15. prosince. I když jsem mírný skeptik, držím palce i na nohách...
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
ptpc
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6263
Reputace: 1533
Registrován: 17.9.2015 20:36
Re: Modul Nauka

Příspěvek od ptpc »

vai777 píše:Podle článku A. Zaka po znovuzapočetí (fujtajbl, to se mi tas povedlo slovo... :lol: ) prací na Nauce v prosinci 2016 zatím Roskosmos stále plánuje vypuštění modulu v prosinci tohoto roku s očekávaným připojením k ISS 15. prosince. I když jsem mírný skeptik, držím palce i na nohách...
Tak sa zdá že niečo sa predsa len začalo diať:

Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3256
Reputace: 4011
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Modul Nauka

Příspěvek od Vaclavik »

vai777 píše:Podle článku A. Zaka po znovuzapočetí (fujtajbl, to se mi tas povedlo slovo... :lol: ) prací na Nauce v prosinci 2016 zatím Roskosmos stále plánuje vypuštění modulu v prosinci tohoto roku s očekávaným připojením k ISS 15. prosince. I když jsem mírný skeptik, držím palce i na nohách...

Dodání MLM na Bajkonur je posunuto z března na léto 2017, tím pádem se také posunu je i start na rok 2018. Oficiální datum z ruské strany je stále prosinec 2017 a Rusové jej oficiálně změní asi až v létě.
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Modul Nauka

Příspěvek od vai777 »

Komedie pokračuje: nakonec je prosinec 2017 pouze termínem dopravení Nauky na Bajkonur, přípravy ke start zaberou cca rok, takže předběžně je start plánován NET prosinec 2018. To je jak čekání na Godota... :facepalm:

zdroj 1
zdroj 2
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
ptpc
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6263
Reputace: 1533
Registrován: 17.9.2015 20:36
Re: Modul Nauka

Příspěvek od ptpc »

vai777 píše:Komedie pokračuje: nakonec je prosinec 2017 pouze termínem dopravení Nauky na Bajkonur, přípravy ke start zaberou cca rok, takže předběžně je start plánován NET prosinec 2018. To je jak čekání na Godota... :facepalm:
Ja som tú knihu nečítal. Tak by som mal jednu otázku - ten Godot nakoniec prišiel? :-D
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10174
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Modul Nauka

Příspěvek od Pospíšil »

ptpc píše:
vai777 píše:Komedie pokračuje: nakonec je prosinec 2017 pouze termínem dopravení Nauky na Bajkonur, přípravy ke start zaberou cca rok, takže předběžně je start plánován NET prosinec 2018. To je jak čekání na Godota... :facepalm:
Ja som tú knihu nečítal. Tak by som mal jednu otázku - ten Godot nakoniec prišiel? :-D
Nepřišel. :-D

Původně divadelní hra francouzského autora, knižně vyšla taky.
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Tris
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 404
Reputace: 5
Bydliště: Glasgow
Registrován: 12.4.2016 18:31
Re: Modul Nauka

Příspěvek od Tris »

Che. TASS hlásí start modulu Nauka ne dříve než v srpnu 2018, nicméně podle zdroje z RSC Energija je časový rámec spíš 2018-2019.

http://tass.com/science/945678/amp
"In ancient days, men looked at stars and saw their heroes in the constellations. In modern times, we do much the same, but our heroes are epic men of flesh and blood."
ptpc
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6263
Reputace: 1533
Registrován: 17.9.2015 20:36
Re: Modul Nauka

Příspěvek od ptpc »

Zdá sa že po dlhej dobe je tu pozitívna správa o module Nauka - Roskosmos oficiálne vyhlásil výberové konanie (aj keď tomu celkom nerozumiem) na jej vypustenie a najneskorší termín štartu by mal byť 25.11.2018.
Uživatelský avatar
Snoopy
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 549
Reputace: 267
Registrován: 5.8.2012 11:23
Re: Modul Nauka

Příspěvek od Snoopy »

http://www.russianspaceweb.com/iss-fgb2-mlm-2014.html

Scénář na rozšíření ruského segmentu bez Nauky dostává čím dál konkrétnější podobu. Nauka by tedy měla definitivně skončit ve šrotu.

Mě trochu zaráží úvahy o její kanibalizaci ve prospěch NEMu. Nauka mi přijde jako minové pole. Nikdo neví, jak se dvě dekády čekání podepsaly na jejím vybavení, viz poslední překvapivé objevení koroze na nádržích v důsledku nedodržování pracovních podmínek (nadměrná vlhkost ve výrobní hale).
Použití jejího vybavení by mohlo představovat "časovanou bombu" na NEMu...
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Modul Nauka

Příspěvek od Amper »

Me obcas prijde ze takovedle napady maj v ramci zachovani zamestnanosti. Jinak si to nedovedu vysvetlit

Odpovědět

Zpět na „ISS“