13. díl - září 2010

Tady můžete diskutovat o jednotlivých dílech seriálu Vesmírné výzvy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
13. díl - září 2010

Příspěvek od Dugi »

Konec měsíce je už tradičně spojen s publikováním nového dílu seriálu Vesmírné výzvy. Ani přelom září a října nebude výjimkou. Celkem se mezi diváky dostává už třináctý díl. A čemu se bude věnovat? Po minulém mimořádném dílu, který se zabýval pouze opravou chlazení na ISS, se všechno vrací do normálních kolejí. Těšit se můžete celkem na tři témata. Start zásobovací lodi Progress 39 a její spojení s ISS, poslední rollout raketoplánu Discovery z budovy VAB na startovací rampu a na závěr přistání návratového modulu lodi Sojuz TMA-18 v kazašské stepi. Celkem to dělá 5 minut a 47 sekund dlouhý pořad.
Třináctý díl je ale v jedné věci přelomový. Vůbec poprvé jsem jej kompletně celý sestříhal z videí s vysokým rozlišením. Ta jsem sice používal i v minulých dílech, vždycky to byla jen část celku – zbytek tvořila videa s horší kvalitou. Tentokrát má ale díl všechny zdrojové soubory ve vysokém rozlišení, což se podepsalo na vzhledové kvalitě videa. O kvalitní audio stopu se postaral můj kolega z práce, který mi znovu umožnil načíst komentář v profesionální kvalitě. Dost ale řečí, třináctý díl Vesmírných výzev je připravený.



Jak hodnotíte třináctý díl našeho seriálu? Potěšilo, nebo naopak zklamalo Vás v něm něco? Nestyďte se napsat svoje nápady, postřehy a tipy.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
digiart
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 261
Reputace: 2
Bydliště: Na severu
Registrován: 21.9.2010 1:49
Kontaktovat uživatele:
Re: 13. díl - září 2010

Příspěvek od digiart »

Jako vždy perfektní :palec nahoru: díky moc za tento díl už se těším :tlesk: na další a moc fandím tomuto fóru :klaní se:.
Jestli to vyjde tak bych dodal fotografie z příletu posádky STS-133 na KSC který je v plánu 28.10.2010 a poté i ze záznamu startu.
Nejenže je vesmír podivnější než si myslíme, je dokonce podivnější, než si dokážeme představit.

"JOHN BURDON SANDERSON HALDANE"
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: 13. díl - září 2010

Příspěvek od Tommy »

Tak tak, Dugi opět odvedl dobrou práci :palec nahoru:
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 13. díl - září 2010

Příspěvek od Dugi »

Díky moc za pochvaly. Vždycky mě strašně potěší když vidím, že ta práce nebyla zbytečná a divákům se to líbí. Upřímně Vám za to všem děkuju.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
stavos
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 40
Reputace: 0
Registrován: 1.11.2009 10:52
Re: 13. díl - září 2010

Příspěvek od stavos »

Taky tě musím pochválit! Fakt moc dobrá práce :palec nahoru: nejvíc se mi líbíl ten příspěvěk jak přepravovaly Discovery! ;) Hodně jsem záviděl těm lidem že mohli na jeho poslední cestě ke startovací rampě být!! :cry: :(
„Existuje teorie, která tvrdí, že kdyby jednou někdo přišel na to, k čemu vesmír je a proč tu je, vesmír by okamžitě zmizel a jeho místo by zaujalo něco ještě mnohem bizarnějšího a nevysvětlitelnějšího. Existuje jiná teorie, která tvrdí, že už se to stalo.“

Odpovědět

Zpět na „Vesmírné výzvy“