Aplikace Kosmonautix pro Android zařízení

Sem můžete přidávat svoje tipy na vylepšení našeho fóra
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Rady, tipy, návrhy

Příspěvek od Amper »

V cem je ta appka ?
Uživatelský avatar
Thomasklv
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 13
Reputace: 0
Registrován: 21.2.2017 21:23
Kontaktovat uživatele:
Re: Rady, tipy, návrhy

Příspěvek od Thomasklv »

ahoj,bohužel nevím jak to myslíš :-(
appka zatím není volně ke stažení,ale až bude hotová najdeš jí normálně v obchodě :)
Programátor PHP,Java mám rád redakční systém Wordpress a Joomlu
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Aplikace Kosmonautix pro Android zařízení

Příspěvek od Amper »

myslel jsem v cem je naprogramovana. Zda je to cista Java nebo neco multiplatformniho (Cordova/Xamarin atd...)

Jde o to ze kdyz by to bylo v necem rozumnym tak bych mohl casem pomoct s portaci na ostatni zarizeni (Apple, Windows, Tizen nebo smart hodinky :-D )
Uživatelský avatar
Thomasklv
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 13
Reputace: 0
Registrován: 21.2.2017 21:23
Kontaktovat uživatele:
Re: Aplikace Kosmonautix pro Android zařízení

Příspěvek od Thomasklv »

Ahoj,omlouvám se že píšu po tak dlouhé době.Máš pravdu je to Java :-D až bude aplikace hotová můžeme začít přemýšlet o dalších OS ale zatím bych to nechal být.
Programátor PHP,Java mám rád redakční systém Wordpress a Joomlu
Uživatelský avatar
Thomasklv
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 13
Reputace: 0
Registrován: 21.2.2017 21:23
Kontaktovat uživatele:
Re: Aplikace Kosmonautix pro Android zařízení

Příspěvek od Thomasklv »

Ačkoli se zdá že se aplikace dále nerozvíjí není tomu tak pracuji na serverovém rozhraní díky němuž ihned po vstupu získáte nejnovější zprávy ve formě textu který je uložen v databázi takže vám nic neunikne,pokud vše půjde dobře mohly by být v další verzi i notifikace které vám dají vědět že se něco děje i při vypnuté aplikaci,samotné notifikace jsou ale k ničemu je třeba přidat nastavení aby jste si mohli sami vybrat jaké chcete zobrazovat to nás ale čeká až v dalších verzích

blíží se také verze BETA kterou pravděpodobně otevřu pro všechny je třeba otestovat jaké zatížení server snese abychom ihned po úplné publikaci aplikace nemusely řešit problémy s připojením.
Na závěr doufám že se všem líbí nové mobilní téma webu a ještě jednou upozorňuji že jestli se někomu nespustí je možné si témá spustit manuálně přes odkaz: http://www.kosmonautix.cz/?wptouch_prev ... me=enabled

blog k aplikaci najdete na: http://kosmonautix.klvana.eu/data/rss/?page_id=43
Programátor PHP,Java mám rád redakční systém Wordpress a Joomlu
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1898
Reputace: 734
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: Aplikace Kosmonautix pro Android zařízení

Příspěvek od MaG »

Řekněme si upřímně, nová mobilní verze webu je nejlepším vedlejším produktem tvých aktivit kolem tvorby aplikace a za to patří dvojnásob velký dík.

Vypadá to, že je i pohodlnější si pustit web přes aplikaci, než přes prohlížeč, takže to bude pohoda i do budoucna. Navíc ty notifikace, to by se mohlo hodit, zvláště, až půjdou nastavit uvnitř. Držím palce ať vydržíš v tvorbě, je to většinou zábava ale žere to čas, to znám..
Uživatelský avatar
Thomasklv
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 13
Reputace: 0
Registrován: 21.2.2017 21:23
Kontaktovat uživatele:
Re: Aplikace Kosmonautix pro Android zařízení

Příspěvek od Thomasklv »

MaG píše:Řekněme si upřímně, nová mobilní verze webu je nejlepším vedlejším produktem tvých aktivit kolem tvorby aplikace a za to patří dvojnásob velký dík.

Vypadá to, že je i pohodlnější si pustit web přes aplikaci, než přes prohlížeč, takže to bude pohoda i do budoucna. Navíc ty notifikace, to by se mohlo hodit, zvláště, až půjdou nastavit uvnitř. Držím palce ať vydržíš v tvorbě, je to většinou zábava ale žere to čas, to znám..
Přeji pěkný den či večer a předem děkuji za shlédnutí novinek okolo aplikace,vzhledem k tomu že jsem se rozhodl předělat aplikaci do poněkud modernějšího vzhledu tak se o trochu zpozdí fáze BETA ale pevně doufám že čekání bude stát za to prozatím máme za sebou už 9 aktualizací a ta desátá bude už na 100% obsahovat databázi,push notifikace a také moderní vzhled díky němu se bohužel omezí podpora aplikace na android 4.0.1 a novější,pro starší zařízení bude dostupná „lite“ verze ta bude dostupná od verze 1.6 . pokud by měl v této fázi vývoje někdo zájem na testování stačí zaslat váš gmail se kterým jste registrováni v obchodě Google play na adresu [email protected] s předmětem alfa nebo soukromou zprávu tady na foru. S push notifikacemi se blíží appka do finále svého uzavřeného vývoje.

MaG děkuji ale ten mobilní vzhled je jen plugin do WordPressu což je vlastně (nezbytná) drobnost a samotná aplikace má mít přesně ten účel že usnadní a zpříjemní prohlížení portálu bez nutnosti otevření webového prohlížeče.
Programátor PHP,Java mám rád redakční systém Wordpress a Joomlu
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1898
Reputace: 734
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: Aplikace Kosmonautix pro Android zařízení

Příspěvek od MaG »

Omlouvám se za reakci, ale myslím, že i za "blbý" plugin budou lidi vděčni, když vidí, jak to zpřehlednilo web pro mobily. Já jsem při tvorbě nového webu už zohlednil šablonu, co byla rovnou responsivní, ale ne vždy to tak jde a jsem rád, že jste to vyřešili alespoň pluginem a upřímně, myslím, že si to pochvalu zaslouží :-)
Uživatelský avatar
Thomasklv
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 13
Reputace: 0
Registrován: 21.2.2017 21:23
Kontaktovat uživatele:
Re: Aplikace Kosmonautix pro Android zařízení

Příspěvek od Thomasklv »

Omlouvám se za reakci, ale myslím, že i za "blbý" plugin budou lidi vděčni, když vidí, jak to zpřehlednilo web pro mobily. Já jsem při tvorbě nového webu už zohlednil šablonu, co byla rovnou responsivní, ale ne vždy to tak jde a jsem rád, že jste to vyřešili alespoň pluginem a upřímně, myslím, že si to pochvalu zaslouží :-)
taky doufám že jsou vděční a díky za pochvalu,ale opravdu hodně doufám že appka nebude propadák a jediné co tu po mně zůstane nebude jen ten mobilní web :-D :-D :-D
Programátor PHP,Java mám rád redakční systém Wordpress a Joomlu
Uživatelský avatar
DrHorak
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 749
Reputace: 13
Bydliště: Praha
Registrován: 9.11.2017 18:28
Re: Aplikace Kosmonautix pro Android zařízení

Příspěvek od DrHorak »

Ahoj, dnes již třetí den mi nefunguje aplikace pro android. Zkusil jsem ji přeinstalovat, ale nepomohlo to. Hláška, která se objevila - "Aplikace kosmonautix bohužel přestala pracovat".
Nemáte nápad, co s tím?
"Skafandry se vezměte sebou. Možná je budete potřebovat." - Kapitán Nemo v románu J.M.Trosky - Zápas s nebem

Odpovědět

Zpět na „Připomínky a návrhy“